سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » صدیقی: تحریم برای «ما» نعمت بود/ رفع تحریم‌ها باعث اسراف می‌شود!...
» امام‌جمعه‌ها و سردارانی که دلواپس رفع تحریم‌ها هستند

صدیقی: تحریم برای «ما» نعمت بود/ رفع تحریم‌ها باعث اسراف می‌شود!

چکیده : حال که ماراتن مذاکرات هسته ای به خط پایان نزدیک می شود بسیاری از آنان که از آب گل آلود تحریم ها و وضعیت نابسامان کشور بار خود را بسته اند می دانند این سفره در حال جمع شدن است. آب گل آلودی که از قبال آن بابک زنجانی ها پا به عرصه اقتصادی گذاشتند و صدها نفر برای دور زدن همین تحریم ها پول ها به جیب زدند و حق را باطل کردند و پول بیت المال را به حساب های شخصی روانه کردند. خطیب نماز جمعه تهران راست گفته است که " جنگ برای ما یک نعمت بود و تحریم‌ها نیز یک نعمت برای ما محسوب می‌شود."...


کلمه – نرگس نامدار:

“متأسفانه رفع تحریم ها نه تنها سازنده نیست بلکه موجب افزایش اسراف و اشرافی گری و ورود اجناس و کالاهای لوکس به داخل کشور می شود.”
این آخرین اظهار نظر یکی از دلواپسان درباره تحریم هاست که امروز از تریبون نمازجمعه امروز تهران توسط حجت الاسلام کاظم صدیقی عنوان شد.

حال که ماراتن مذاکرات هسته ای به خط پایان نزدیک می شود بسیاری از آنان که از آب گل آلود تحریم ها و وضعیت نابسامان کشور بار خود را بسته اند می دانند این سفره در حال جمع شدن است. آب گل آلودی که از قبال آن بابک زنجانی ها پا به عرصه اقتصادی گذاشتند و صدها نفر برای دور زدن همین تحریم ها پول ها به جیب زدند و حق را باطل کردند و پول بیت المال را به حساب های شخصی روانه کردند.
خطیب نماز جمعه تهران راست گفته است که ” جنگ برای ما یک نعمت بود و تحریم‌ها نیز یک نعمت برای ما محسوب می‌شود.”
فقط حجت الاسلام صدیقی ضمیر “ما” را مشخص نکرده است. به طور قطع این “ما” مردم نیستند چراکه آنچه این ورق پاره های شورای امنیت بر سر مردم آورد بیشتر نشان از نقمتی داشت کمرشکن.

این ضمیر “ما” به از ما بهترانی برمی گردد که تحریم شرایطی را برای شان فراهم کرده است که بار دنیای شان را تا نسل ها بعد ببندند.
سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور نیز هفته گذشته درهمایش بزرگ ایثار و مقاومت در کمال شگفتی گفته است: “تحریم ها هیچ اثری در زندگی ما نداشته است. همان کسانی که زمان قبل از تحریم‌ها چلوکباب می‌خوردند الان هم چلوکباب می‌خورند و همان کسانی که نان و پنیر می‌خوردند الان هم همان نان و پنیر را می‌خورند.”
این بار هم این “ما”، ما مردم نیستیم. سردار سپاه کشور نمی داند که در سالهای تحریم هر روز و هفته کالایی از سبد کالای غذایی مردم کم می شد. مرغ و گوشت برای خیلی از خانواده ها کالایی محسوب می شد که هر از چند گاهی بر سر سفره خودنمایی می کرد.
این ضمیر ما به مردمی باز نمی گردد که برای تهیه یک داروی ساده ام اس و شیمی درمانی مدتها باید در نوبت می ماندند یا از خیر تهیه آن می گذشتند و یا آن را به چند برابر قیمت در بازار سیاه دارو خریداری می کردند.

سردار نقدی هم راست گفته است که آنان که چلوکباب می خوردند الان هم چلوکباب می خورند. کاسبان تحریم در این ایام پادشاهی کردند.

سرداران سپاه و وابستگان شان، آنان که تحریم ها برای شان نعمت بود امروز از برچیده شدن سفره تحریم نگران هستند. شاید برای همین است که خبرگزاری های شان توپخانه ها را آتش کرده اند و هر روز با اظهار نظری و تحلیلی این سخن را القا می کنند که برداشتن تحریم ها اثری ندارد.
آنان حتی پا را فراتر می گذرانند و این مطلب را عنوان می کنند چون اقتصاد ایران بستر مناسبی ندارد پس اوضاع وخیم تر می شود. تحلیل هایی که هیچ پایه و اساسی جز منفعت های شخصی و درون گروهی ندارد.

کاسبان تحریم نگران هستند. این سفره در حال جمع شدن است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.