سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آخرین وضعیت پرونده نماینده‌های دریافت‌کننده پول از رحیمی...

آخرین وضعیت پرونده نماینده‌های دریافت‌کننده پول از رحیمی

چکیده : انتخابات نزدیک است و حساسیت‌ها بیشتر و بیشتر از قبل می‌شود و مردم منتظر هستند که نتایج مشخص شود لذا رسیدگی به این پرونده روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. چون مشخص نشدن نتیجه این پرونده می‌تواند در انتخابات دهم تاثیرگذار باشد...


رییس کمیسیون اصل نودم مجلس با انتقاد از عدم ارسال استعلام‌ها درباره نامزدهای انتخاباتی دریافت‌کننده پول از محمدرضا رحیمی گفت: منتظر هستیم از دادگستری تا وظیفه‌اش را انجام دهد. اگر مستندی وجود دارد اعلام کند وگرنه نیز اعلام کند مستندی وجود ندارد. بالاخره انتخابات نزدیک است و حساسیت‌ها بیشتر و بیشتر از قبل می‌شود و چون مشخص نشدن نتیجه این پرونده می‌تواند در انتخابات دهم تاثیرگذار باشد.

محمدعلی پرومختار در گفت‌وگو با «آفتاب» درباره آخرین وضعیت پرونده معاون اول احمدی‌نژاد، گفت: درباره پرونده محمدرضا رحیمی مجلس مسئولیت را به قوه قضاییه سپرده و این مراجع پیگیری و رسیدگی مراحل بعدی پرونده را بر عهده دارند.

رییس کمیسیون اصل نودم مجلس در ادامه با اشاره به پرونده نامزدهای انتخاباتی دریافت کننده پول از محمدرضا رحیمی در مجالس هشتم و نهم، افزود: در مکاتباتی با دادگستری تهران اعلام کردیم که اگر لیستی وجود دارد به مجلس فرستاده شود. منتظر هستیم از دادگستری تا وظیفه‌اش را انجام دهد. اگر مستندی وجود دارد اعلام کند و گرنه نیز اعلام کند مستندی وجود ندارد.

او با تاکید بر اینکه کمیسیون اصل نودم جهت پیگیری ادامه این پرونده نیازمند استعلامات قضایی است، تصریح کرد که تاکنون توضیحی به مجلس داده نشده است.

عضو شورای مرکزی فراکسیون رهروان با انتقاد از وقفه دادگستری در اعلام استعلام‌ها به مجلس، تصریح کرد: تا امروز نزدیک به 3 ماه از این موضوع می‌گذرد که مکاتبات جدیدی در آن صورت نگرفته است ولی چنین به نظر می‌آید که باید پیگیری‌ها مجددا از سر گرفته شود.

نماینده کبودرآهنگ در مجلس همچنین از احتمال ورود علی لاریجانی به این پرونده خبر داد و گفت: ممکن است مانند پرونده تامین اجتماعی ما نیز از شخص رییس مجلس بخواهیم تا ورود به پرونده داشته و خواستار تسریع در رسیدگی به آن شوند. البته امیداوریم که بدون کمک گرفتن از رییس مجلس دادگستری تهران به وظیفه‌اش عمل کند.

پورمختار در نهایت با اشاره به ما‌ه‌های پایان مجلس نهم و اعلام کاندیداتوری بخشی از نمایندگان متهم به دریافت پول از رحیمی برای حضور در انتخابات بعدی و نگرانی مردم بایت تخلفات مالی مسئولان، تاکید کرد: بالاخره انتخابات نزدیک است و حساسیت‌ها بیشتر و بیشتر از قبل می‌شود و مردم منتظر هستند که نتایج مشخص شود لذا رسیدگی به این پرونده روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. چون مشخص نشدن نتیجه این پرونده می‌تواند در انتخابات دهم تاثیرگذار باشد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.