سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پایان مذاکرات یک روزه ظریف و کری/ هیات کارشناسی پنج‌شنبه در وین گفت‌وگوها را ادام...

پایان مذاکرات یک روزه ظریف و کری/ هیات کارشناسی پنج‌شنبه در وین گفت‌وگوها را ادامه می‌دهد

چکیده : این مذاکرات در حالی انجام می‌شود که گفت‌وگوها برای نگارش پیش‌نویس توافق با توجه به برخی اختلاف نظرها روند کار را با کندی مواجه کرده است. تاکنون 5 دور مذاکره با هدف نگارش متن توافق جامع در وین و نیویورک صورت گرفته است اما همچنان اختلاف نظرها به ویژه بر سر چگونگی لغو تحریم‌ها همزمان با اجرای توافق و نیز چگونگی بازرسی ها بر برنامه هسته‌ای ایران محل اختلاف نظر عمده میان دو طرف است...


مذاکرات وزیران خارجه ایران و آمریکا پس از حدود 5 ساعت در ژنو پایان یافت و قرار شد تا معاونان و کارشناسان هیات‌های مذاکره کننده پنج‌شنبه هفته جاری گفت‌وگوها را در وین از سر بگیرند.

محمدجواد ظریف و جان کری پیش از ظهر امروز (شنبه) در چارچوب مذاکرات هسته‌ای در ژنو با یکدیگر دیدار کردند. در این دیدار معاونان و تعدادی از کارشناسان دو طرف و نیز وزیر انرژی آمریکا حضور داشتند.

به گزارش ایسنا، این مذاکرات در حالی انجام می‌شود که گفت‌وگوها برای نگارش پیش‌نویس توافق با توجه به برخی اختلاف نظرها روند کار را با کندی مواجه کرده است. تاکنون 5 دور مذاکره با هدف نگارش متن توافق جامع در وین و نیویورک صورت گرفته است اما همچنان اختلاف نظرها به ویژه بر سر چگونگی لغو تحریم‌ها همزمان با اجرای توافق و نیز چگونگی بازرسی ها بر برنامه هسته‌ای ایران محل اختلاف نظر عمده میان دو طرف است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.