سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » باهنر: ورود پول‌های کثیف به انتخابات را نمی‌توان نفی کرد...

باهنر: ورود پول‌های کثیف به انتخابات را نمی‌توان نفی کرد

چکیده : در مورد این که نامزدی با پول‌هایی که خیلی پاک نیست در انتخابات و برای تاثیرگذاری در فرایند انتخابات ورود پیدا کند و خدای نکرده به خرید و فروش رای بپردازند٬ باید نهادهای نظارتی نظیر سازمان بازرسی و دیوان محاسبات و سایر نهادهای ذیصلاح مواظبت کنند تا از بروز چنین اتفاقاتی جلوگیری شود...


دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین گفت: ورود پول‌های ناپاک به عرصه انتخابات مسئله‌ای نیست که بتوان به طور کامل آن را منتفی دانست.

محمدرضا باهنر در نشست خبری امروز خود در پاسخ به سوال ایلنا٬ در مورد ورود پول‌های سرگردان به فرایند انتخابات در کشور تصریح کرد: معمولا هزینه‌هایی که برای انتخابات می‌شود دو نوع است؛ که یک نوع آن هزینه‌ای رسمی و حکومتی است که برای برگزاری انتخابات انجام می‌شود و مکانیزم و قوانین مربوط به آن روشن است.

نایب رییس مجلس افزود: بخش دیگر هزینه‌هایی است که مربوط به احزاب و خود نامزدها می‌شود که می‌توان پاسخ سوال در بخش دوم بررسی کرد.

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین با تاکید بر لزوم شفاف سازی هزینه‌های انتخاباتی کاندیداها افزود: هم اکنون ما در مجمع تشخیص مصلحت نظام و در تدوین سیاست های کلی نظام مشغول تدوین مسایلی هستیم که نحوه هزینه‌های احزاب و نامزدهای انتخاباتی تعریف شود. همچنین اینکه منشا آنها از کجاست و تا به کجا این هزینه‌کردها مجاز است٬ در این سیاست‌ها گنجانده خواهد شد.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم با تاکید بر اینکه ورود پول‌های ناپاک به عرصه انتخابات مسئله‌ای نیست که بتوان به طور کامل آن را منتفی دانست٬ افزود: در مورد این که نامزدی با پول‌هایی که خیلی پاک نیست در انتخابات و برای تاثیرگذاری در فرایند انتخابات ورود پیدا کند و خدای نکرده به خرید و فروش رای بپردازند٬ باید نهادهای نظارتی نظیر سازمان بازرسی و دیوان محاسبات و سایر نهادهای ذیصلاح مواظبت کنند تا از بروز چنین اتفاقاتی جلوگیری شود.

باهنر با تاکید بر اینکه در این زمینه بیشترین توصیه به خود نامزدهاست٬ افزود: نامزدها باید مواظب باشند نسبت به منشا پول‌هایی که برای هزینه‌کرد انتخاباتی خود صرف می کند٬ حساس باشند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.