سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » یک فعال کارگری زندانی در سنندج از «بیمارستان» آزاد شد...
» او در دوره بازداشت، با نام مستعار بستری و دو بار دیالیز شده بود

یک فعال کارگری زندانی در سنندج از «بیمارستان» آزاد شد

چکیده :ماموران امنیتی با خانواده محمود صالحی، فعال کارگری که ماه قبل و همزمان با روز جهانی کارگر در سنندج دستگیر شده بود، تماس گرفته و گفته اند که او در بیمارستان است و می توانند از آنجا تحویلش بگیرند! او در چهار روز اخیر با نام مستعار در بیمارستان بستری شده و دو بار دیالیز شده بود....


یک فعال کارگری که ماه قبل و همزمان با روز جهانی کارگر در سنندج دستگیر شده بود، در اقدامی عجیب از زندان آزاد شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، ماموران امنیتی با خانواده محمود صالحی تماس گرفته و به آنها خبر داده اند که او در بیمارستان است و می توانند از آنجا تحویلش بگیرند!

هرچند یادآوری این شباهت در این خبر شرم آور است، اما جملاتی که ماموران در تماس تلفی با خانواده آقای صالحی به کار برده اند، شبیه تعبیری است که در زمان اعلام خبر شهادت ستار بهشتی به خانواده او گفته بودند: فردا بیایید و جنازه و را تحویل بگیرید.

محمود صالحی که عضو کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری است، ماه گذشته در آستانه روز جهانی کارگر در سقز دستگیر شده بود.

آقای صالحی در حالی پس از ۳۲ روز بازداشت، از بیمارستان آزاد شده که از بیماری کلیوی رنج می برد و در دوران بازداشت از دسترسی به داروهایش محروم بوده است؛ به طوری که دو بار دیالیز شده است.

عمل دیالیز در شرایطی بر روی این فعال کارگری زندانی انجام شده که ماموران در چهار روز اخیر، او را با نام مستعار در بیمارستان بستری کرده بودند!

این برخوردهای به شدت امنیتی، که حتی با متهمان جاسوسی هم به ندرت صورت می گیرد، در حالی بر این فعال کارگری روا داشته شده که صالحی و دوستانش حداکثر به دنبال برگزاری تجمع برای بزرگداشت اول می روز جهانی کارگر و اعتراض به نقض حقوق کارگران بوده اند.

خانواده آقای صالحی به علت وخامت حال وی، نتوانسته اند درمان او را در سنندج پیگیری کنند و برای اینکه سلامتی اش به خطر نیفتد، وی را به ارومیه منتقل کرده اند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.