سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » محکومیت آتنا دائمی به هفت سال حبس...

محکومیت آتنا دائمی به هفت سال حبس

چکیده :آتنا دائمی، دارای مدرک دیپلم و شاغل در باشگاه ورزشی انقلاب، طبق حکم دادگاه انقلاب به ۷ سال زندان محکوم شد. تنها مستندات اتهامات توهین به رهبری و مقدسات به این دختر ۲۷ ساله، جوک ها و آهنگ هایی بوده که در موبایلش پیدا کرده اند....


وکیل آتنا دائمی که به هفت سال حبس محکوم شد، خواستار تجدید نظر در حکم وی شد.

بر اساس گزارش کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران، این زندانی سیاسی از سوی شعبه ۱۵ انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام، توهین به رهبری و مقدسات و اختفای ادله جرم» به هفت سال حبس محکوم شده است.

بنا به این گزارش، مستنداتی که برای اتهامات او ارائه شده شامل نوشته های فیسبوکی، محتوای موبایل شخصی، شرکت در تجمعات اعتراضی علیه حکم اعدام و تجمعات اعتراضی نسبت به وضعیت کودکان کوبانی بوده است که برای آنها به هفت سال حبس محکوم شده است. این حکم از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب روز ۲۲ اردبیهشت ماه به خانم دائمی در زندان و وکیلش ابلاغ شده است.

آتنا دائمی، دارای مدرک دیپلم و شاغل در باشگاه ورزشی انقلاب، روز ۲۹ مهرماه ۱۳۹۳ توسط اطلاعات سپاه بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. دادگاه او روز ۲۳ اسفند ماه ۱۳۹۳ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد و روز ۲۲ اردبیهشت ماه طبق حکم این دادگاه به ۷ سال زندان محکوم شد.

یک منبع نزدیک به خانواده خانم دائمی گفته است که تنها مستندات اتهامات توهین به رهبری و مقدسات به این دختر ۲۷ ساله، جوک ها و آهنگ هایی بوده که در موبایلش پیدا کرده اند و او بابت آنها عذرخواهی کرده و گفته که اصلا قصد توهین نداشته است. این منبع گفته است: «در موبایل خیلی از مردم ایران ممکن است این آهنگ ها و جوک ها باشد اما متهم نمی شوند و به زندان نمی روند. در پرونده آتنا کاملا مشخص است سلیقه شخصی بازجو اعمال شده است.»

وی همچنین در مورد مستندات اتهام «اختفای ادله جرم» هم گفته است: «در بازجویی ها از آتنا خواسته شده تا رمز ورود صفحه فیسبوک یکی از دوستانش که او هم زندانی است را بدهد. آتنا هم قسم خورده که فراموش کرده اما بازجویش معتقد است دروغ می گوید و خواسته آثار جرم را پنهان کند.»


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.