سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ۶۰ کارگر «کشتی سازی دریای خزر» بدون دریافت دو ماه حقوق اخراج شدند...

۶۰ کارگر «کشتی سازی دریای خزر» بدون دریافت دو ماه حقوق اخراج شدند

چکیده : به تازگی دست کم ۶۰ نفر از کارگران پیمانی کارخانه «کشتی سازی دریای خزر» در استان مازندران به دلیل اتمام اعتبار قراردادهای کارشان اخراج شدند...


به تازگی دست کم ۶۰ نفر از کارگران پیمانی کارخانه «کشتی سازی دریای خزر» در استان مازندران به دلیل اتمام اعتبار قراردادهای کارشان اخراج شدند.

به گزارش ایلنا، از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری دست کم ۶۰ نفراز کارگران قراردادی شاغل در کارخانه سکو و کشتی سازی دریای خزر که تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری صنعتی دریایی ایران صدرا در شهرستان بهشهر به کارهای تعمیرات کشتی، ساخت سکوهای نفتی و… مشغول‌اند به بهانه اتمام قرارداد کاری اخراج شده‌اند.

مطالبات معوقه کارگران مربوط به دو ماه حقوق (بهمن واسفند) و حق عیدی پایان سال ۹۳ می‌شود.

گفته می‌شود تا پیش از این ۲۵۰ کارگر رسمی و حدود ۱۵۰ کارگر قرار دادی در شرکت «کشتی سازی خزر» مشغول به کار بوده‌اند.

براساس ادعای کارگران، به دلیل رکودی که بر اقتصاد کشور حاکم است، سفارش‌ها برای ساخت کشتی‌های جدید کاهش یافته و عمده فعالیت این مجموعه به تعمیر کشتی‌های فرسوده محدود شده است. به همین دلیل شرکت صدرا به دلیل کمبود نقدینگی توان پرداخت به موقع حقوق کارگران و سایر هزینه‌های جانبی را ندارد.

همچنین افزایش بدهی‌های این واحد به اداره تامین اجتماعی و سایر نهادهای دولتی باعث شده است تامین اجتماعی از تمدید دفترچه‌های درمانی کارگران خوداری کند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.