سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دستگیری چهار فعال کارگری در آستانه 11 اردیبهشت، روز جهانی کارگر...

دستگیری چهار فعال کارگری در آستانه 11 اردیبهشت، روز جهانی کارگر

چکیده :ابراهیم مددی و داود رضوی از سندیکای کارگران شرکت واحد، محمود صالحی از کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری و عثمان اسماعیلی از کمیته دفاع از کارگران مهاباد، چهار فعال کارگری هستند که تاکنون خبر بازداشت آنها قطعی شده است. در عین حال احتمال می رود تعداد بازداشت شدگان بیش از این باشد....


در آستانه روز جهانی کارگری، عرصه بر فعالان مستقل کارگری در حال تنگ شده است. به طوری که در شبانه روز گذشته دست کم 4 فعال کارگری در تهران و کردستان بازداشت شده اند.

به گزارش کلمه، ابراهیم مددی و داود رضوی از سندیکای کارگران شرکت واحد، محمود صالحی از کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری و عثمان اسماعیلی از کمیته دفاع از کارگران مهاباد، چهار فعال کارگری هستند که تاکنون خبر بازداشت آنها قطعی شده است. در عین حال احتمال می رود تعداد بازداشت شدگان بیش از این باشد.

ابراهیم مددی نایب رئیس سندیکای شرکت واحد و داود رضوی عضو هیأت مدیره این سندیکا را شب گذشته (بامداد چهارشنبه) ماموران لباس شخصی در منزل شخصی دستگیر کردند. خبر بازداشت ان دو فعال کارگری را سندیکای کارگران اتوبوسرانی تهران و حومه تایید کرده است.

محمود صالحی هم سه شنبه عصر در شهر سقز دستگیر شده و عثمان اسماعیلی سخنگوی کمیته دفاع از کارگران مهاباد نیز چهارمین فرد دستگیر شده ات.

در همین حال، کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکلهای کارگری اعلام کرده که برخی دیگر از اعضای ین کمیته در سنندج نیز احضار شده اند.

فشارها بر فعالان کارگری در حالی رو به افزایش است که مسئولان دولتی و وزیر کار تاکنون به فضای امنیتی ایجاد شده برای فعالیت های کارگری، واکنشی نشان نداده اند و حتی خانه کارگر نیز نتوانسته برای راهپیمایی روز جهانی کارگر، مجوز دریافت کند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.