سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » حضور خودسرها سخنرانی دستیار رئیس جمهور را نیمه تمام گذاشت...
» پلیس برای متفرق کردن اخلال کنندگان از اسپری فلفل استفاده کرد

حضور خودسرها سخنرانی دستیار رئیس جمهور را نیمه تمام گذاشت

چکیده : سخنرانی حجت الاسلام علی یونسی سخنرانی دستیار ویژه رئیس جمهور در شهرستان گراش از توابع لار در حالی که قرار بود پیام رئیس جمهور را به مردم و مسئولان گراش و توابع برساند. نیمه تمام ماند. این اتفاقی درست یک روز از سفر رییس جمهور به استان فارس اتفاق افتاد. استانی که شواهد نشان می دهد نسیم تدبیر به آنجا نرسیده و همچنان خبر ساز این روزهاست یک بار دیگر برای اصلاح طلبان حاشیه ساز شد...


کلمه – گروه خبر: سخنرانی حجت الاسلام علی یونسی سخنرانی دستیار ویژه رئیس جمهور در شهرستان گراش از توابع لار در حالی که قرار بود پیام رئیس جمهور را به مردم و مسئولان گراش و توابع برساند. نیمه تمام ماند.
این اتفاقی درست یک روز از سفر رییس جمهور به استان فارس اتفاق افتاد. استانی که شواهد نشان می دهد نسیم تدبیر به آنجا نرسیده و همچنان خبر ساز این روزهاست یک بار دیگر برای اصلاح طلبان حاشیه ساز شد.

به گزارش کلمه، روز گذشته علی یونسی دستیار ویژه رییس جمهور که حامل پیام حسن روحانی برای مردم گراش بود با اخلال یکی از حضار نتوانست سخنرانی خود را در حسینیه گراش به پایان برساند و سخرانی نیمه تمام رها شد.

سایت خبری و محلی صحبت گزارش می دهد: “در انتهای سخنرانی، یکی از حاضرین معترض به سخنرانی یونسی در انتهای سالن خواست که سوال خود را مطرح کند. یونسی جواب داد: «شما به جای خوش آمد گفتن بهتر است صحبت مرا قطع نکنی عزیز من»؛ اما وقتی با جمله «حرفت‌ رو درست بزن تا حرفت قطع نشه» روبه‌رو شد، ترجیح داد که با ذکر صلوات سخنرانی خود را به اتمام برساند. مردم متعجب در حال نظاره چند معترضی بودند که قیافه برخی از آن‌ها برای حاضرین، جدید و ناشناخته بود.

در بیرون از سالن سخنرانی، نیروی انتظامی قصد دستگیری یکی از معترضین را داشت، اما مقاومت او و دخالت و وساطت برخی از حاضرین باعث شد دقایقی محل روبه‌روی حسینیه شلوغ شود، هر چند در نهایت کسی دستگیر نشد. به گفته یکی از مسئولین نیروی انتظامی، این موضوع پایان نیافته و پیگیری می‌شود.

فرماندار گراش در پیامی کوتاه در واکنش به وقایع پیش آمده گفت: «هر گونه اخلال در نظم عمومی جلسات قانونی از طرف هر کس که باشد شدیداً محکوم است و باید بر اساس قانون با چنین افرادی برخورد شود.»

به گفته یکی از شاهدان عینی نیروی انتظامی برای پایان دادن به ازدحام مجبور به استفاد از اسپری فلفل شد.

اما یونسی چه گفت و به چه دلیل مورد اعتراض عده ای قلیل قرار گرفت؟ نماینده رییس‌جهور سخنان خود را با ابلاغ سلام روحانی آغاز کرد: «جناب آقای رئیس جمهور مشتاق هستند که اگر فرصت باشد خودش خدمت شما سلام برسانند، اما فرصت نیست، من از جانب ایشان خدمت شما سلام عرض می‌کنم.»

به مناسبت در پیش بودن میلاد امیرالمومنین (ع) علی یونسی اشاراتی به منش امام علی (ع) داشت:‌ «امام علی (ع) در تمام بیست‌ و پنج سالی که مسئولیت زمام‌داری و حکومت نداشت، وظیفه خود می‌دید که از اسلام نوپا محافظت کند و با حکومت‌های عصر خود همکاری می‌کرد. امام علی‌ (ع) خیلی بزرگ است، بیش از اندازه بزرگ است، اما بزرگ‌تر از امام علی (ع)، اسلام است. همه باید فدای اسلام بشویم»

یونسی با اشاره به ماموریت خود از سوی رییس‌جمهور گفت: «من هم وظیفه‌ام این است که فرمایش شما را بشنوم و منتقل کنم و بخواهم که انشاالله عملی شود. هدف اصلی حضور من در اینجا انتقال فرمایش شما به دولت است.»

در ادامه مشاور روحانی در مورد جمله «پلیس مجری قانون است، نه مجری اسلام» که روحانی در دیدار با فرماندهان نیروی انتظامی گفته بود، توضیح داد: «این عبارت در ابتدا ممکن است برای بعضی‌ها سنگین باشد و سوتفاهم ایجاد کند. توضیح آقای رئیس جمهور این است که وظایف در این کشور تقسیم شده است؛ خود آقای رئیس جمهور، نه به عنوان روحانی، به عنوان رئیس جمهور، مجری اسلام نیست، مجری قانون اساسی است؛ یعنی به باید قانون اساسی پایبند باشد و اجرا کند.»

یونسی در ادامه گفت: «رییس‌جمهور در حقیقت خواستند که بگویند وظیفه‌ی سنگین حفظ اسلام به دوش علما، مراجع تقلید و روحانیون اسلام‌شناس و فقیه است، و این تکلیف سنگین را نباید ما از پلیس بخواهیم. پلیس بالاخره تابع قانون است که به او تکلیف شده است. قانون خودش خیلی سنگین است. همان را اجرا بکند.»

با دقت در سخنان یونسی نکته خاصی که مورد اعتراض واقع شود دیده نمی شود. حتی اگر کسی سخنان رئیس جمهور را قبول نداشته باشد اعتراض به نماینده وی آن هم در چنین موقعیتی منطقی به نظر نمی رسد. باید دید”حرف درست” از دید اخلال گران جلسه نماینده دولت چیست؟”

عدم توانایی یا خواست استاندار فارس در مدیریت بحران های حاشیه ساز در این استان وزارت کشور را با چالش مهمی مواجه کرده است آیا می تواند با تدبیر اوضاع را در این استان به دست بگیرد و با افراطیون تندرو مقابله کند یا همچنان این استان از تفکرات دولت قبل پیروی می کند و راه خود را می رود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.