سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » خانواده زندانیان سیاسی: 28 فروردین را روز “زندانی سیاسی” اعلام می کنیم...

خانواده زندانیان سیاسی: 28 فروردین را روز “زندانی سیاسی” اعلام می کنیم

چکیده : به دنبال انتشار بیانیه جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی در سالروز پنجشنبه سیاه و ضرب و شتم زندانیان عقیدتی و سیاسی در سال ۱۳۹۳ گروهی از خانواده های این زندانیان اعلام کردند برای زنده نگاه داشتن خاطره مقاومت و مظلومیت آنها این روز را روز زندانی سیاسی اعلام و تا زمان اعاده حقوق پایمال شده فعالان سیاسی و مدنی هرسال آن را گرامی خواهند داشت...


خانواده های زندانیان سیاسی در سالروز تهاجم نیروهای امنیتی به بند ۳۵۰ زندان اوین در ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ این روز را “روز زندانی سیاسی” اعلام کردند.

به گزارش کلمه، به دنبال انتشار بیانیه جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی در سالروز پنجشنبه سیاه و ضرب و شتم زندانیان عقیدتی و سیاسی در سال ۱۳۹۳ گروهی از خانواده های این زندانیان اعلام کردند برای زنده نگاه داشتن خاطره مقاومت و مظلومیت آنها این روز را روز زندانی سیاسی اعلام و تا زمان اعاده حقوق پایمال شده فعالان سیاسی و مدنی هرسال آن را گرامی خواهند داشت.

28 فروردین سال 1393 بند 350 زندان اوین شاهد وحشیانه ترین برخورد با زندانیان در دو دهه گذشته بود. ماموران امنیتی به همراه دهها نفر از گارد ویژه به بند 350 اوین که محل نگهداری زندانیان سیاسی است حمله کرده و به بهانه تفتیش و بازرسی زندانیان را مورد ضرب و شتم قرار دادند و اموال آنان را تخریب کردند.
شدت این حمله چنان بود که چند نفر دچار شکستگی شده و روانه بیمارستان شدند. مسببان این حمله وحشیانه هنوز به سزای عمل خود نرسیده اند. اما خانواده های زندانیان سیاسی همچنان امیدوارند که روزی قانون و عدالت درباره آمران و عاملان آن جاری شود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.