سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » جشن توافق هسته‌ای/ حضور گسترده مردم در خیابان‌های تهران و شهرستان‌ها...
» شعار «یا حسین میرحسین» در تجمعات دیشب هم طنین انداز شد

جشن توافق هسته‌ای/ حضور گسترده مردم در خیابان‌های تهران و شهرستان‌ها

چکیده :موج شادی مردم پس از توافق هسته ای لوزان سوییس به شهرهای مختلف کشور رسید و مردم در تجمعات و گردهمایی های خودجوش مردمی در خیابانهای سراسر ایران، به استقبال رویکرد جدید دولت برای رفع تحریم ها و تهدیدها رفتند. این بار هم حضور سبز مردم علاوه بر تجلیل از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای و همه حامیان آنها، از روحانی تا خاتمی، با زنده نگه داشتن نام میرحسین و تاکید بر عمل سریعتر به وعده رفع حصر او همراه بود....


کلمه – گروه اجتماعی: موج شادی مردم پس از توافق هسته ای لوزان سوییس به شهرهای مختلف کشور رسید و مردم در تجمعات و گردهمایی های خودجوش مردمی در خیابانهای سراسر ایران، به استقبال رویکرد جدید دولت برای رفع تحریم ها و تهدیدها رفتند.

به گزارش کلمه، از صبح روز جمعه که قرار تجمعات دیشب از طریق شبکه‌های اجتماعی مجازی دست به دست شد، چند ساعت طول نکشید که هزاران نفر به خیابان ها آمدند تا به طور خودجوش، جشن هسته ای را در ساعت 20 در خیابان ها برگزار کنند.

این بار هم حضور سبز مردم علاوه بر تجلیل از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای و همه حامیان آنها، از روحانی تا خاتمی، با زنده نگه داشتن نام میرحسین و تاکید بر عمل سریعتر به وعده رفع حصر او همراه بود.

تکرار شعار یا حسین میرحسین، نماد این پایبندی سبز بود که در بسیاری از تجمعات دیشب شنیده شده و فیلم آن نیز در شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

تهران

بر اساس گزارش ها خبرگزاری ها و فعالان مجازی، جمعه شب خیابان های مرکزی تهران شاهد تجمع شماری از مردم و جشن و پایکوبی آنها به مناسبت اعلام دست یابی به توافق هسته ای بود؛ جشنی که با مطالبه رفع حصر همراه بود.

جمعیتی که به همین منظور در خیابان ولیعصر (عج) حد فاصل خیابان زرتشت تا میدان ولیعصر، و نیز در محدوده میدان ونک تا پارک وی حاضر شده بودند، با سر دادن شعارهای «روحانی روحانی، حمایتت می‌کنیم»، «ظریف مچکریم» و «دکتر ظریف زنده باد، روحانی پاینده باد»، قدردانی خود را از تیم مذاکره کننده هسته‌ای و شخص دکتر ظریف وزیر خارجه و رئیس جمهوری اعلام کردند.

همچنین سرود یار دبستانی من، بارها از سوی حاضران در خیابان ولیعصر همخوانی شد. جمعیت حاضر در این خیابان، در اعتراض به واکنش‌های منفی نسبت به نتیجه مذاکرات لوزان، شعار «اسرائیل، دلواپس، پیوندتان مبارک» سر دادند و بارها فریاد «یا حسین میرحسین» آنها خیابان ها را فرا گرفت.

طبق گزارش‌ها، شادی مردم از توافق هسته ای در بلوار کشاورز، میدان هفت تیر، میدان ونک، محله سعادت آباد و… نیز جریان داشت و مردم با شعارهای روحانی روحانی تشکر تشکر؛ دکتر ظریف با دست پرخوش آمدی خوش آمدی؛ روحانی زنده باد/ خاتمی پاینده باد؛ سلام بر خاتمی/درود بر موسوی؛ سلام برخاتمی/ درود بر روحانی؛ توافق هسته‌ای/مبارک مبارک… از تیم هسته ای تشکر کردند.

یزد

جمع کثیری از مردم یزد پس از سخنرانی حسن روحانی رئیس جمهور در گفت‌گوی زنده تلویزیونی با حضور در خیابان ها به شادمانی پرداختند.

به گزارش یزدی نیوز، مردم یزد که درمیدان نعل اسبی یزد جمع شده بودند به مناسبت توافق هسته ای به جشن و شادمانی پرداختند.

سایت یزدان نیوز هم در این مورد نوشت: مردم در این تجمع شعارهایی نظیر سانتریفیوژ می‌چرخه، زندگی هم می‌چرخه/ نیگاش نکن ظریفه، ۶ نفرو حریفه/ روحانی مچکریم/ وزیر اهل منطق، یادآور مصدق/ از گفتگوی مثبت، ملت کند حمایت/ ظریف مصدق شده، ایرانی سرور شده/ اسرائیلو چرزوندیم، تا کوه قاف دووندیم، دماغشو سوزوندیم! سردادند.

مردم یزد همچنین بوق خودروها را به حمایت از مذاکره کنندگان به صدا درآوردند.

مشهد

جمعی از شهروندان مشهد نیز جمعه شب با تجمع خودجوش در برخی معابر این شهر و به صدا درآوردن بوق خودرو های خود شادمانی خود را از صدور بیانیه ایران و کشورهای عضو 1+5 ابراز کردند.

کرمان

در کرمان هم مردم با حضور در یکی از میادین شهر کرمان نسبت به توافق هسته ای بین ایران و گروه 1+5 ابراز شادمانی کردند.

به گزارش ایرنا مردم از حوالی ساعت 20 امروز جمعه در میدان کوثر و خیابان های اطراف آن حاضر شدند و با به صدا درآوردن بوق خودروها شادی خود را از توافق هسته ای اخیر ابراز کردند.

گروهی از مردم نیز بصورت پیاده در اطراف میدان کوثر حرکت و با بالابردن دست به نشانه پیروزی و گفتن جملاتی در حمایت از وزیر امور خارجه و تیم هسته ای جمهوری اسلامی ایران از تلاش های آنان در مدت مذاکرات هسته ای با گروه 1+5 تشکر کردند.

تعدادی از ماموران انتظامی و راهنمایی و رانندگی برای برقراری نظم و جلوگیری از ایجاد ترافیک در میدان کوثر و خیابان های اطراف حضور یافتند و پس از حدود یک ساعت جمعیت حاضر این محل را ترک کرد.

رشت

تعدادی از مردم شهر رشت جمعه شب با حضور در خیابان ها، از توافق هسته ای کشورمان ابراز شادمانی، خوشحالی و حمایت کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، تعدادی از مردم شهر رشت با حضور در میدان لاکانی و همچنین خیابان مطهری سه راهی حاجی آباد، با در دست داشتن پرچم پرافتخار کشورمان، از تلاش های تیم مذاکره کننده ایران و انعقاد تفاهم نامه ابراز خوشحالی کردند.

در میان جمعیت که شمار بسیاری از جوانان نیز حضور داشتند، شعارهایی در حمایت از محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و همچنین حجت الاسلام روحانی رییس جمهوری سر داده شد و مردمی که از خودروهای خود شاهد این شادمانی بودند، با بوق های ممتد، با آنان همراهی کردند.

حاضران در این مراسم پایکوبی که پس از سخنرانی رییس جمهوری در میدان لاکانی و خیابان مطهری سه راهی حاجی آباد رشت برگزار شد، در تجمعی آرام، حمایت خود از توافق هسته ای کشورمان را اعلام کردند.

شماری از ماموران انتظامی و پلیس راهور نیز گره های ترافیکی ایجاد شده در این مناطق را باز کرده و نسبت به برقراری نظم در این مراسم جشن، اقدام کردند.

شهرکرد

تعدادی از مردم شهرکرد نسبت به بیانیه مشترک مذاکرات هسته ای ایران با پنج به اضافه یک ،جمعه شب، واکنش شادی از خود نشان دادند.

قصرشیرین

جمعی از مردم شهر مرزی قصرشیرین در پاسداشت تلاش های تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان جمعه شب به خیابان ها آمدند و به شادمانی پرداختند.

به گزارش خبرنگار ایرنا مردم قصرشیرین به صورت خودجوش با به راه انداختن کارناوال شادی و با سردادن شعارهایی از تلاش های ظریف و تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان قدردانی کردند.

این افراد همچنین با به صدا در آوردن بوق خودروها و سردادن ایران ایران و به حرکت در آوردن پرچم های خوش رنگ کشورمان شادی خود را از توافق اولیه کشورمان با 1+5 نشان دادند.

حضور بانوان، جوانان موتور سوار و کودکان که پرچم هایی به دست داشتند نیز به این مراسم حال و هوایی دیگر بخشیده بود.
قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه بیش از 27 هزار نفر جمعیت دارد.

اراک

جمعی از مردم اراک شامگاه جمعه در حرکتی خودجوش با حضور در خیابان های این شهر پیروزی ایران در مذاکرات هسته ای لوزان را جشن گرفتند.

در این اقدام مردمی طیف های مختلف اعم از پیر و جوان، زن و مرد حضور داشتند و با تجمع در خیابان شهید شیرودی اراک در حالی که پرچم سه رنگ ایران را در دست داشتند، کاروان های شادی راه انداختند.

مردم شعار زنده باد ایران سرداده و سرنشینان خودروها بوق ممتد می زدند و دست هایشان را به علامت پیروزی تکان می دادند و به همدیگر تبریک می گفتند.

حضور جمعیت و خودروها به حدی بود که ترافیک در خیابان های شریعتی، بلوار امام خمینی و انتهای خیابان شهید شیرودی مشهود بود.

قزوین

جمعی از شهروندان قزوینی بدنبال موفقیت کشورمان در مذاکرات و توافقات هسته ای لوزان سوییس جمعه شب با حضور در خیابان های مرکزی این شهر به شادی و ابراز احساسات پرداختند.

به گزارش ایرنا، شهروندان قزوینی با حضور در خیابان خیام و چهارراه عدل ضمن اعلام حمایت از مذاکره کنندگان هسته ای، شعارهایی در حمایت از دولت و تیم مذاکره کننده کشورمان سردادند.

تعدادی از رانندگان خودروها نیز با بوق های ممتد به ابراز احساسات و شادی مردم حاضر در خیابان ها پاسخ می دادند.
همچنین عده ای نیز با پخش شکلات در بین شهروندان، توافق هسته ای را به همدیگر تبریک می گفتند.

جمعی از شهروندان قزوینی نیز با در دست داشتن تصاویری از رییس جمهوری، پرچم کشورمان را به اهتزار درآورده و عده ای دیگر نیز نوشته هایی با مضمون ‘روحانی مچکریم’ را با خود به همراه داشتند.
ماموران پلیس نیز با هدایت خودروها ، روان سازی ترافیک و برقراری نظم ، مردم را در این برنامه خودجوش همراهی کردند.

کرمانشاه

جمعی از مردم کرمانشاه با تجمع خودجوش در برخی مناطق این شهر شادمانی خود را از صدور بیانیه ایران و کشورهای عضو 1+5 ابراز کردند.

به گزارش ایرنا این افراد از چهار راه نوبهار تا چهار راه سی متری منطقه 22 بهمن کرمانشاه در حالی که پرچم کشورمان را در دست داشتند به ابراز شادی پرداختند. برخی از شهروندان کرمانشاهی نیز با به صدا درآوردن بوق خودروها بدینوسیله خوشحالی خود را از توافق هسته ای به دست آمده نشان دادند.

این تجمع که بیشتر آنها را جوانان و نوجوانان تشکیل می داد، پس از ساعتی بدون هیچ گونه مشکلی پایان یافت.

شیراز

شهروندان شیرازی با حضور در خیابان ها و بلوارهای اصلی شهر شیراز بخاطر توافق هسته ای انجام شده بین ایران و گروه 1+5 به جشن وشادمانی پرداختند.

به گزارش ایرنا شهروندان شیرازی که حوالی عصر امروز جمعه از طریق شبکه های اجتماعی برای حضور در جشن توافق هسته ای فراخوانده شده بودند از حدود ساعت ۲۰ در بلوار چمران ، مالی آباد ، مطهری و میادین دانشجو(علم ) و ارم حاضر شدند و با سردادن شعارهای روحانی ، ظریف متشکریم و همچنین به صدا در آوردن بوق خودروها به ابراز احساسات خود از توافق هسته ای اخیر پرداختند.

براساس این گزارش گروهی از مردم بر روی سکوها و پله های مشرف به بلوار چمران در حالی که تصاویری از رهبری ، رییس جمهوری ، وزیر امورخارجه و دیگر چهره های ملی و نیز پرچم سه رنگ کشورمان را در دست داشتند در حمایت از توافق صورت گرفته شده شعار های تشکر تشکر از تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی را سردادند.

صدای ممتد بوق خودروهایی که در مناطق یاد شده ترافیک سنگینی را پدید آورده بودند به همراه تکان دادن برف پاک کن های این خودروها که پارچه های رنگار رنگی را حمایل می کردند و همزمان با ان پخش موسیقی های شاد خودرو سواران فضای خاصی به شهر شیراز داده بود.

پرتاپ فشفشه و ترقه بوسیله نوجوانان و جوانان به نشانه ابراز احساسات و شادی از توافق صورت گرفته نیز از دیگر نکات قابل توجه این تجمع های آرام و تردد خودرویی بود.

این گزارش حاکیست ، حضور پرشمار ماموران انتظامی و راهنمایی و رانندگی برای برقراری نظم و جلوگیری از ایجاد ترافیک در میادین و خیابانهای محل تردد و تجمع مردم به چشم می خورد.

اهواز

جمعی از مردم در اهواز به طور خود جوش با تجمع در برخی خیابانهای شهر اهواز از توافق هسته ای ابراز خوشحالی کردند.

به گزارش ایرنا برخی شهروندان اهوازی جمعه شب با حضور در چهار راه نادری، میدان زیتون و خیابان کیانپارس از تیم هسته ای کشور بابت تلاش های خود برای این موفقیت تشکر کردند.

همزمان با این تجمع ها و برد تیم فوتبال فولاد خوزستان تماشاگران و شهروندان اهوازی با ملحق شدن به تجمع کنندگان در کیانپارس به شادمانی پرداختند.

فرماندار اهواز جمعه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا این تجمع را خود جوش دانست و گفت: تجمع در مناطق نادری و زیتون محدود اما در کیانپارس تجمع به صورت انبوه بود. اسماعیل ارزانی افزود: این تجمع ها به صورت آرام و تنها برای ابراز احساسات و شادمانی انجام گرفت.

همدان

شماری از شهروندان همدانی باحضور در میدان آرامگاه بوعلی سینای شهر همدان از موفقیت و پیروزی تیم مذاکره کننده هسته ای ایران در مقابل گروه 1+5 ابراز خوشحالی کردند.

به گزارش ایرنا شهروندان همدانی جمعه شب در حالی که پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز درآورده بودند از تلاش های تیم مذاکره کننده ایران قدردانی کردند.

شهروندان همدانی مسرور از نتیجه تلاش تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان با به صدا درآوردن بوق خودروها شور و شعف خود را از موفقیت تیم وزارت امور خارجی کشورمان ابراز کردند و یکصدا شعار ‘ظریف متشکریم’ سر دادند.

گروهی از مردم نیز با بالابردن دست خود به نشانه پیروزی و گفتن جملاتی در حمایت از وزیر امور خارجه و تیم هسته ای کشورمان از تلاش های آنان در مدت زمان مذاکرات هسته ای با گروه 1+5 قدردانی کردند.

شهروندان همدانی همچنین با شعار ‘ظریف زنده باد، روحانی پاینده باد’ و ‘انرژی هسته ای حق مسلم ماست’ حمایت و قدردانی خود را از تیم مذاکره کننده اعلام کردند.

در این گردهمایی مردمی و خود جوش که به مدت دو ساعت ادامه داشت حدود 400 نفر حضور داشتند و برخی افراد با توزیع شیرینی در بین شهروندان موفقیت تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان را جشن گرفتند.

بیرجند

جمعی از مردم بیرجند شامگاه جمعه در حرکتی خودجوش با حضور در خیابان مدرس این شهر توافق ایران و گروه پنج به اضافه یک در مذاکرات هسته ای لوزان را جشن گرفتند.

به گزارش ایرنا، در این اقدام مردمی گروه های مختلف اعم از پیر و جوان، زن و مرد حضور داشتند و با تجمع در سه میدان اصلی خیابان مدرس در حالی که پرچم سه رنگ ایران را در دست داشتند، کاروان های شادی راه انداختند.

برف پاکن برخی خودروها در حالی که شاخه گلی به آن نصب شده بود، روشن شده و به راست و چپ حرکت می کردند.

شهروندان حاضر در خیابان ها شعار زنده باد ایران سرداده و سرنشینان خودروها بوق ممتد می زدند و دست هایشان را به علامت پیروزی تکان می دادند و به همدیگر تبریک می گفتند.

زنجان

جمعی از مردم زنجان در جشن پیروزی هسته ای تیم مذاکره کننده ایران گرد هم جمع شدند و به شادمانی پرداختند.

به گزارش ایرنا ساعت 21 شامگاه جمعه شهروندان زنجان در بلوار شهید احمد مهدوی این شهر دور هم جمع شدند و به برگزاری جشن پیروزی پرداختند.

شهروندان زنجانی حاضر در این جشن که تعداد تقریبی آنان به بیش از دو هزار و 500نفر می رسید، با روشن کردن سیستم صوتی و چراغ خودروها خوشحالی و شادمانی خود از توافق هسته ای را به نمایش گذاشتند.

مردم زنجان که طی فراخوانی در شبکه های اجتماعی از ساعت 20 شب گذشته منتظر جمع شدن دیگر شهروندان بودند، جشن و شادمانی خود را از ساعت 21 آغاز کردند.

حضور گسترده مردم در بلوار شهید مهدوی موجب ایجاد ترافیک سنگین خودروها شده بود اما همه از پیروزی ایران در این مذاکرات و امضای توافقنامه خرسند بودند و علاوه بر آنکه از ترافیک ایجاد شده گلایه ای نداشتند به هر نحوی شادی و تقدیر خود را از تیم مذاکره کننده هسته ای اعلام می کردند.

پلیس نیز در این جشن کنار مردم بود و هیچ ممانعتی نسبت به تجمع و شادمانی مردم نمی کرد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.