سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

تکریت آزاد شد

چکیده :با استقرار نیروهای الحشد الشعبی و ارتش عراق در مناطق مختلف تکریت از جمله ساختمان های امنیتی، مجتمع های دولتی و 13 کاخ ریاست جمهوری، تکریت از دست نیروهای داعش و تکفیری آزاد شد....


با استقرار نیروهای الحشد الشعبی و ارتش عراق در مناطق مختلف تکریت از جمله ساختمان های امنیتی، مجتمع های دولتی و 13 کاخ ریاست جمهوری، تکریت از دست نیروهای داعش و تکفیری آزاد شد.
به گزارش ایرنا، منابع امنیتی نیروهای الحشد الشعبی(نیروهای مردمی) و پلیس فدرال در جریان دور جدید عملیاتی که از شب گذشته آغاز شد، توانسته بودند تا حوالی ظهر امروز پل العلم را نیز بطور کامل در اختیار بگیرند.
این منابع گفته اند که عملیات پاکسازی تکریت در حالی انجام شد که گروه تروریستی داعش بیشتر ساختمان های تکریت مرکز استان صلاح الدین را تله و بمب گذاری کرده بودند.
این عملیات در حالی به مراحل پایان رسید که به گفته منابع خبری در عراق، برخی کشورهای منطقه برای جلوگیری از آزادی این شهر به دولت عراق فشار زیادی وارد کردند.
به گزارش بی بی سی، حیدر عبادی، نخست وزیر عراق می‌گوید که اعضای گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) از مرکز شهر تکریت عقب رانده شده‌اند و مجموعه ساختمان‌های دولتی و بیمارستان اصلی شهر به دست نیروهای دولتی افتاده است.
به گفته عبادی، ارتش عراق و شبه نظامیان شیعه همپیمان دولت بخش های جنوبی و غربی شهر را تصرف کرده‌اند و به سمت گرفتن تمام شهر پیش می روند. گزارش‌ها از ادامه نبردهای شدید در اطراف مجموعه کاخ‌های ریاست جمهوری در این شهر حکایت دارد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.