سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ایرانیان به لوزان سوئیس چشم دوخته‌اند/ مردم در انتظار؛ دلواپسان در التهاب...
» همصدایی رجانیوز با نتانیاهو: هردو نگران‌تر از قبل

ایرانیان به لوزان سوئیس چشم دوخته‌اند/ مردم در انتظار؛ دلواپسان در التهاب

چکیده :همصدا با نئوکان های آمریکایی و نتانیاهو که گفته دلواپس توافق احتمالی با ایران است، ارگان رسانه ای نزدیکان سعید جلیلی نیز به خبرسازی های رسانه های غربی علیه مذاکرات دامن زده و از به نتیجه رسیدن مذاکرات و توافق ابراز دلواپسی کرده است. این همصدایی، درست در میانه روزی آشکار شده که پایان آن برای ایرانیان سرنوشت ساز خواهد بود: مردم ایران و صلح طلبان چشم به لوزان سوئیس دوخته اند تا ببینند با همه دست و پا زدن های جنگ طلبان افراطی در اسرائیل و آمریکا و ایران، دولت روحانی خواهد توانست طلسم توافق را بشکند و با تدبیر خود، امید را به ایرانیان بازگرداند؟...


کلمه – گروه سیاسی: تا ساعتی بعد قرار است وزیران امور خارجه ایران و شش کشور طرف مذاکره، پای میزی بنشینند که احتمالا سرنوشت مذاکرات چند ساله هسته ای در آنجا مشخص خواهد شد: یک توافق «خوب برای دولت و مردم ایران» و «خوب برای صلح طلبان غربی» اما «بد برای افراطیون ایران، منطقه و جهان».

ظریف و تیم او گفته اند که می خواهند اعلام توافق به جای لوزان در ژنو و با پشتیبانی سازمان ملل انجام شود تا راه برای طفره رفتن طرف های غربی از تعهدات خود بسته شود.

اما همزمان با تلاش های خستگی ناپذیر مذاکره کنندگان ایران، افراطیون تهران و تل آویو که دلواپس توافق احتمالی و پایان ده سال تحریم و تهدید علیه ایران هستند، آخرین تلاش های خود را برای تخریب مذاکرات به کار گرفته اند.

در اسرائیل، نتانیاهو گفته است که آنچه ایران و 1+5 در حال توافق بر سر آن هستند، از چیزی که اسرائیل تصور می کرد هم نگران کننده تر است.

نخست وزیر اسرائیل به شدت دلواپس است؛ چرا که می بیند همزمان با به رسمیت شناخته شدن حقوق هسته ای ایران، تحریم ها هم در حال برداشته شدن است: هم چرخ سانتریفوژها خواهد چرخید و هم چرخ زندگی مردم.

اما اعتراف صریح دشمن صهیونیستی به موفقیت ظریف و همراهاتش در رسیدن به یک توافق خوب برای ایران، هیچ بازتابی در رسانه های اقتدارگرا نداشته است. آنها چشم و گوش خود را بسته اند و تنها زبان به اعتراض باز کرده اند تا هنوز کار به سرانجام نرسیده، کلنگ تخریب آن را به دست بگیرند.

بدین ترتیب درست در میانه روزی که پایان آن برای ایرانیان سرنوشت ساز خواهد بود، شاهد همصدایی ارگان رسانه ای نزدیکان سعید جلیلی با نخست وزیر رژیم صهیونیستی و نئوکان های آمریکایی هستیم.

سایت رجانیوز که در ده سال گذشته تندروترین طیف سیاسی را نمایندگی کرده و از احمدی نژاد تا جلیلی، پشت هرکس که افسانه ای ترین حرف ها را در حوزه سیاست خارجی بزند ایستاده است، حالا کمر همت بسته تا ثمره دو سال تلاش مذاکره کنندگان کشور را مشوه جلوه دهد.

رجانیوز و دیگر دلواپسان که در ده سال گذشته هیچ نگرانی از تحریم هایی که کمر اقتصاد کشور را شکست بروز نمی دادند، حالا به خبرسازی های رسانه های غربی علیه مذاکرات دامن می زنند.

آنها که پیش تر می گفتند تحریم ها کاغذپاره است و در مذاکرات بیانیه می خواندند، حالا نگران اند که چرا مذاکره کنندگان فعلی با عقلانیت توانسته اند طرف مقابل را به پذیرش بسیاری از حقوق ایران و عقب نشینی از تحریم ها و تهدیدهای بی وقفه، متقاعد کنند.

تیتر اول رجانیوز که با جمله «دلواپسی‎ها از روند مذاکرات بی دلیل نبود» آغاز شده، هیچ تفاوتی با جملاتی ندارد که نتانیاهو از آن سو در حال فریاد زدن است.

دلواپسان، چه در تهران و چه در تل آویو و واشنگتن، این ساعت های باقی مانده از مذاکرات را با نفس تنگی سپری می کنند. منافع یکپارچه آنها از تحریم ها و تهدیدها به خطر افتاده است و دیگر هیچ ابایی از این ندارند که همصدایی شان با دشمن متحد، آشکار شود.

اما برعکس آنها، مردم ایران همانند اکثر صلح طلبانی که به مذاکرات ایران و غرب توجه دارند، چشم به لوزان سوئیس دوخته اند تا ببینند آیا با وجود همه دست و پا زدن های جنگ طلبان افراطی در اسرائیل و آمریکا و ایران، دولت روحانی خواهد توانست طلسم توافق را بشکند و با تدبیر خود، امید را به ایرانیان بازگرداند؟


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.