سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آیت الله هاشمی: عربستان بازی با آتش را شروع کرده/ غربی ها عاقلانه رفتار کنند...

آیت الله هاشمی: عربستان بازی با آتش را شروع کرده/ غربی ها عاقلانه رفتار کنند

چکیده : مسوولان کشورهای عربی با درایت و عقلانیت، مانع شروع و تداوم بحران های منطقه ای شده و اجازه ندهند در حالی که منطقه در آتش افروزی های گروهک تروریستی داعش می سوزد و مناطق نفت خیز منطقه بویژه بحر احمر نا امن تر می شود، تشنج و بحران های جدیدی بر منطقه و جهان تحمیل شود زیرا این کشورها تحرکات خطرناک غیر قابل پیش بینی را شروع کرده اند...


در هشتمین روز فروردین ماه سال 94 جمعی از وزرای فعلی و اسبق، نمایندگان مجلس، مسؤولان نظام، مدیران و استادان مراکز علمی و دانشگاهی، رؤسای بانک‌ها و وزارت امور خارجه با حضور در دفتر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با ایشان دیدار و حلول سال جدید و آغاز بهار طبیعت را تبریک و تهنیت گفتند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني آیت‌‌الله هاشمی رفسنجانی، رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام طى سخناني در هر یک از این دیدارهای جمعی که در 3 نوبت جداگانه انجام شد، با تسلیت ایام فاطمیه و تبریک سال نو و با اشاره به نامگذاری امسال توسط رهبر معظم انقلاب با عنوان ‘دولت، ملت، همدلی و همزبانی’ و با تاکید بر ضرورت اجرایی شدن این شعار، خاطر نشان کرد: باید تلاش کنیم تا امسال که سال برگزاری انتخابات و حماسه سیاسی است، کشور، دچار بداخلاقی ها و تشنج های سیاسی نشود.
او همچنين ابراز امیدواری کرد رقابت ها و تبلیغات دوران انتخاباتی، سالم و با متانت انجام شود و هدف از حضور و تبلیغات انتخاباتی، خدمت به مردم و کشور و دوری از اختلاف، تشتت و تفرقه باشد.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر حفظ روحیه وحدت و همدلی در جامعه گفت: دولت یازدهم با توجه به میراث گذشته، عملکرد نسبتا خوب و قابل قبولی در سال گذشته داشته و امیدواریم در سال جدید بتواند با فائق آمدن بر مشکلات و موانع پیش روی، عملکرد موفق تری بویژه در عرصه اقتصادی داشته باشد. ايشان تاکید کرد: علاوه بر ضرورت همدلی و همزبانی بین دولت و ملت، این امر باید در میان مردم جامعه نیز تقویت و نهادینه شود.

آیت الله هاشمی رفسنجانی در بخش ديگرى از سخنان خود با اشاره به حملات هوايى به يمن گفت: متأسفانه برخی کشورهای عربی به بهانه های واهی و با بمباران های کور و بی هدف در یمن مرتکب اشتباهات فاحش و خطرناکی شده اند و در واقع بازی با آتش را شروع کرده اند که نتیجه ای جز متشنج کردن منطقه و قربانی شدن ده ها غیرنظامی و نا امن شدن منطقه نخواهد داشت.

او به ائتلاف به وجود آمده بین چند کشور عربی به رهبری عربستان در همين ارتباط اشاره کرد و ادامه داد: سران این کشورها در حالی که بیش از نیم قرن است از کوچکترین اقدام موثر نظامی علیه رژیم چند میلیونی اشغالگر قدس عاجزند اکنون علیه یک کشور اسلامی در منطقه متحد شده اند که جای تاسف بسیار دارد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: مدتهاست گروهک تروریستی داعش به ویژه در کشورهای عراق و سوریه زندگی و امنیت مردم را مختل کرده اند و این کشورهای عربی قادر به مقابله با این گروهک نبوده اند اما اکنون با توسل به حملات کور هوایی درصدد به زانو درآوردن ملت انقلابی ریشه دار یمن هستند که کاری بیهوده است.
رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام ظهار داشت: اراده و عزم ملت ها در نبردها و مبارزات مهم و موثر است نه حملات هوایی که گواه این امر به زانو درآمدن اشغالگران داعشی در حملات نیروهای مردمی و انقلابی در شهرهای عراق و سوریه است.

وی ابراز امیدواری کرد: مسوولان کشورهای عربی با درایت و عقلانیت، مانع شروع و تداوم بحران های منطقه ای شده و اجازه ندهند در حالی که منطقه در آتش افروزی های گروهک تروریستی داعش می سوزد و مناطق نفت خیز منطقه بویژه بحر احمر نا امن تر می شود، تشنج و بحران های جدیدی بر منطقه و جهان تحمیل شود زیرا این کشورها تحرکات خطرناک غیر قابل پیش بینی را شروع کرده اند.

آيت الله هاشمي رفسنجاني همچنین از تلاش و جدیت تیم مذاکره کننده ایران در لوزان سوییس تقدیر کرد و گفت: اعضای این تیم با نهایت دقت و پشتکار از حقوق به حق ملت شریف ایران در فعالیت های هسته ای دفاع می کنند و باید غربی ها در این مذاکرات عاقلانه رفتار کنند. رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام، ایران را لنگری برای ثبات و ایجاد روحیه اعتدال در منطقه دانست و افزود: نقش ایران در آرامش وامنیت منطقه کاملا آشکار و هویدا است. ايشان در خاتمه ابراز امیدواری کرد امسال سال پیروزی های داخلی و بین المللی برای ملت عزیز ایران باشد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.