سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اروپا حماس را از لیست سیاه خود خارج نکرد...

اروپا حماس را از لیست سیاه خود خارج نکرد

چکیده :به رغم اینکه دادگاه اروپا اخیرا اعلام کرده بود که قرار گرفتن حماس در لیست سازمان های تروریستی اروپا در سال 2001 در اثر یک اشتباه اتفاق افتاده است، اتحادیه اروپا در تازه ترین لیست سازمان های تروریستی باز هم حماس را در این لیست قرار داده است....


به رغم اینکه دادگاه اروپا اخیرا اعلام کرده بود که قرار گرفتن حماس در لیست سازمان های تروریستی اروپا در سال 2001 در اثر یک اشتباه اتفاق افتاده است، اتحادیه اروپا در تازه ترین لیست سازمان های تروریستی باز هم حماس را در این لیست قرار داده است.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، اتحادیه اروپا بر افراد و سازمان‌هایی که در لیست سیاه خود قرار می‌دهد، مجازات ها و تحریم هایی از جمله بلوکه کردن اموال و دارایی های آنان در بانک های اروپایی را اعمال می کند.

این در حالی است که دادگاه عمومی اتحادیه اروپا در ماه دسامبر سال گذشته عنوان کرد که قرار گرفتن حماس در لیست سیاه اروپا به سبب خطاهایی اجرایی و حکم صادره علیه حماس بر اساس اطلاعات غلطی بوده که از یک طرف سوم بدست آمده نه حقایقی که به طور مستقل ثابت شده باشد.

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی و امنیت اتحادیه اروپا تصریح کرده بود که حکم دادگاه اروپا در مورد حماس فعلا اجرایی نشده و دارایی های بلوکه شده این جنبش در اروپا نیز آزاد نمی شود تا زمانی که به درخواست تجدید نظر در حکم که از سوی شورای اتحادیه اروپا ارائه شده، رسیدگی نشود.

لیست سیاه جدید اتحادیه اروپا قبل از عضویت رسمی تشکیلات خودگردان در دادگاه کیفری بین المللی در 1 آوریل صادر شده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.