سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پایان سومین روز مذاکرات ایران و آمریکا...

پایان سومین روز مذاکرات ایران و آمریکا

چکیده : دومین روز مذاکرات هسته‌ای ایران و آمریکا در حالی به پایان رسید که قرار است از روز شنبه وزیران خارجه کشورهای عضو گروه 1+5 به مذاکرات ملحق شوند...


وزیران خارجه ایران و آمریکا جمعه شب برای پنجمین بار طی دو روز گذشته با یکدیگر دیدار کردند.

دومین روز مذاکرات هسته‌ای ایران و آمریکا در حالی به پایان رسید که قرار است از روز شنبه وزیران خارجه کشورهای عضو گروه 1+5 به مذاکرات ملحق شوند.

به گفته سید عباس عراقچی،‌ احتمالا روز یکشنبه نشستی با حضور وزیران خارجه ایران و 1+5 برگزار می‌شود و در صورت رسیدن دو طرف به جمع‌بندی‌، وزیران به ژنو رفته و در مقر سازمان ملل آخرین نتایج به دست آمده در مذاکرات را به طور رسمی اعلام می‌کنند.

مذاکرات روز جمعه با دو دور مذاکرات وزیران خارجه در دو نوبت صبح و عصر و نیز مذاکرات جداگانه معاونان و مقامات فنی هسته‌ای دو طرف برگزار شد.

برخی منابع نزدیک به مذاکرات هم‌چنین اعلام کردند که دیدار سومی میان وزیران خارجه ایران و آمریکا در آخرین ساعات جمعه شب به طور خصوصی برگزار شده است اما مقامات ایرانی هنوز این دیدار را تایید نکرده‌اند.

به گفته مقامات ایرانی دو موضوع تحقیق و توسعه و تحریم‌ها موضوعاتی هستند که هم‌چنان اختلاف ‌نظرها درباره آنها حل نشده است.

به گزارش ایسنا، مقامات عالی اروپا اما از موضوع راستی‌آزمایی فعالیت‌های هسته‌ای ایران به عنوان یکی از مسایل مورد اختلاف یاد می‌کنند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.