سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آخرین خبر از سقوط هواپیما/ یکی از خلبان‌های هواپیمای آلمانی ‘پشت در قفل شده کاب...

آخرین خبر از سقوط هواپیما/ یکی از خلبان‌های هواپیمای آلمانی ‘پشت در قفل شده کابین مانده بود

چکیده : بر اساس تازه ترین اطلاعاتی که از جعبه سیاه هواپیمای جرمن وینگز دریافت شده است، یکی از دو خلبان پشت در قفل شده کابین مانده بود و علیرغم تلاش زیاد موفق نشده بود مجددا به کابین برگردد...


بر اساس تازه ترین اطلاعاتی که از جعبه سیاه هواپیمای جرمن وینگز دریافت شده است، یکی از دو خلبان پشت در قفل شده کابین مانده بود و علیرغم تلاش زیاد موفق نشده بود مجددا به کابین برگردد.

به گزارش بی بی سی روزنامه نیویورک تایمز به نقل از منبعی نزدیک به تحقیقات که نخواست نامش فاش شود، نوشته است این خلبان چندین بار در زده بود و پس از آنکه صدایی نشنیده بود محکم به در کوبیده بود و تلاش کرده بود تا در را به زور باز کند.
هواپیمای ایرباس ۳۲۰A شرکت هواپیمایی جرمن‌وینگز آلمان که دو روز پیش (سه شنبه ۲۴ مارس) از بارسلونا در اسپانیا عازم شهر دوسلدورف در آلمان بود، در جنوب فرانسه سقوط کرد و تمامی مسافران و خدمه هواپیما، از جمله شانزده دانش آموز آلمانی که از سفر آموزشی در اسپانیا به کشورشان باز می‌گشتند جان خود را از دست دادند.

سقوط هواپیما ۸ دقیقه طول کشید و سرانجام به کوه اصابت کرد. خانواده‌های ۱۵۰ قربانی این سانحه قرار است به زودی از منطقه سقوط دیدار کنند.
شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا که صاحب جرمن وینگز است امروز (پنجشنبه) دو پرواز ویژه را از مبدا بارسلون و دوسلدورف برای انتقال خانواده‌ها به مارسی اختصاص داده است.

توماس وینکلمن، رئیس شرکت جرمن وینگز اعلام کرده است که ۷۲ تن از مسافران این پرواز، از جمله ۱۶ دانشجو شهروند آلمان بودند.
دولت اسپانیا نیز اعلام کرده است که ۵۱ نفر از قربانیان، شهروند اسپانیا بودند.
دو ایرانی، سه بریتانیایی، و همچنین شهروندانی از استرالیا، آرژانتین، ونزوئلا، آمریکا، هلند، کلمبیا، مکزیک، ژاپن، دانمارک و اسرائیل در هواپیما بودند.
روز گذشته مقامات فرانسوی اعلام کرده بودند که اطلاعاتی از جعبه سیاه هواپیما دریافت شده است اما هنوز برای نتیجه گیری قطعی زود است.

اما خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از یک منبع دیگر علاوه بر آنکه گزارشی مشابه گزارش نیویورک تایمز منتشر کرده، نوشته است صدای زنگ خطری که نشان دهنده نزدیکی هواپیما به زمین است، درست قبل از لحظه سقوط شنیده می شود.
لوفت‌هانزا هنوز از خلبان ها نام نبرده اما اعلام کرده است که کمک خلبان درست پس از پایان دوره کارآموزی در سپتامبر ۲۰۱۳ به جرمن وینگز پیوسته بود و ۶۳۰ ساعت تجربه پرواز داشت.
گفته می شود که خلبان هواپیما که ۶ هزار ساعت تجربه پرواز داشت، پیش از آنکه در مه ۲۰۱۴ به جرمن وینگز بپیوندد با سایر پروازهای لوفت‌هانزا و خطوط هواپیمایی کندور نیز پرواز کرده بود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.