سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ادامه بارندگی در ایران/ سامانه بارشی تا شنبه می ماند...

ادامه بارندگی در ایران/ سامانه بارشی تا شنبه می ماند

چکیده : کارشناس هواشناسی خروج سامانه بارشی از کشور را بعد از ظهر شنبه ( هشتم فروردین ) پیش بینی کرد و گفت: بارندگی در استان های نیمه شمالی و بخشی از استان های جنوبی کشور تا شنبه ادامه خواهد داشت...


کارشناس هواشناسی خروج سامانه بارشی از کشور را بعد از ظهر شنبه ( هشتم فروردین ) پیش بینی کرد و گفت: بارندگی در استان های نیمه شمالی و بخشی از استان های جنوبی کشور تا شنبه ادامه خواهد داشت.

فریبا گودرزی روز پنج شنبه در گفت و گو با خیرنگار ایرنا افزود: امروز آسمان استان های نیمه شمالی کشور و بخشی از استان های جنوبی، همراه با بارش باران، گاهی رعد و برق ، وزش باد و در مناطق کوهستانی بارش برف خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه این سامانه بارشی به تدریج تا روز جمعه به نوار شرقی کشور می رسد بیان کرد: در روز جمعه از میزان بارش های شمال غرب، غرب کشور کاسته می شود ولی در برخی از مناطق مرکزی ، دامنه البرز مرکزی ، سواحل جنوبی دریای خزر و جنوب کشور بارندگی ادامه خواهد داشت.

گودرزی اظهارکرد: براین اساس امروز در استان های کردستان ، همدان ، مرکزی ، کرمانشاه ، فارس و با شدت کمتر در استان های لرستان ، گیلان ، غرب مازندران ، گلستان ، شمال سمنان ، خراسان شمالی ، شمال خراسان رضوی ، جنوب آذربایجان غربی ، غرب کرمان ، بوشهر، جنوب یزد و دامنه های البرز در استان های تهران و البرز شاهد بارندگی خواهیم بود.

وی گفت : فردا جمعه هفتم فروردین ماه در استان های اصفهان ، یزد ، کرمان ، هرمزگان و با شدت کمتر در استان های چهارمحال و بختیاری ، کهکیلویه و بویراحمد ، فارس و دامنه های البرز در تهران و البرز نیز بارندگی خواهیم داشت.

وی به مسافران نوروزی توصیه کرد برای جلوگیری از خسارات احتمالی به ویژه با توجه به بارش برف در جاده های کوهستانی رشته کوه البرز واقع در شمال کشور تهمیدات لازم را برای سفری ایمن بکار گیرند.

گودرزی در خصوص هوای تهران گفت: هوای تهران امروز نیم ابری، همراه با بارش باران و برف در ارتفاعات خواهد بود که این وضعیت فردا نیز ادامه خواهد یافت و از بعد از ظهر روز جمعه شاهد کاهش ابر در تهران خواهیم بود.

وی ادامه داد: امروز نوسانان دمای تهران 14 تا هشت درجه سانتی گراد خواهد بود .

وی یادآور شد: امروز اردبیل با دو درجه زیر صفر سردترین استان کشور و بندرعباس با 30 در جه بالای صفر گرم ترین استان کشور هستند.

گودرزی افزود: سامانه بارشی بعد از ظهر روز شنبه از شرق و جنوب شرقی کشور خارج می شود .


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.