سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تخت‌روانچی: اختلافات خیلی کم شده...

تخت‌روانچی: اختلافات خیلی کم شده

چکیده : امیدواریم به نتیجه برسیم البته به طرف مقابل بستگی دارد که واقعیات را بپذیرد و بداند اگر می‌خواهد مذاکرات به نتیجه برسد باید سیاست‌های تحریم خود را کنار بگذارد...


عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران پیش‌بینی نتایج مذاکرات آینده در لوزان سوئیس را سخت توصیف کرد.

مجید تخت‌روانچی عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران پیش از ظهر امروز در حاشیه مراسم ترحیم والده رئیس‌جمهور در جمع خبرنگاران، پیش‌بینی نتایج مذاکرات آینده در لوزان سوئیس را سخت توصیف کرد و گفت: امیدواریم به نتیجه برسیم البته به طرف مقابل بستگی دارد که واقعیات را بپذیرد و بداند اگر می‌خواهد مذاکرات به نتیجه برسد باید سیاست‌های تحریم خود را کنار بگذارد.

وی افزود: تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران عصر امروز عازم سوئیس می‌شود تا دور جدید مذاکرات را آغاز کند.

تخت‌روانچی خاطرنشان کرد: مذاکرات اکنون به مرحله‌ای رسیده که نیاز به تصمیم‌گیری‌های جدی دارد.

معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه اظهار امیدواری کرد: طرف مقابل بتواند این تصمیم سخت را اتخاذ کند.

تخت‌روانچی درباره اینکه آیا در 11 فروردین به توافق خواهیم رسید، گفت: پیش‌بینی سخت است، اما امیدواریم به نتیجه برسیم، البته به طرف مقابل بستگی دارد که واقعیات را بپذیرد و بداند که اگر بخواهد به نتیجه برسد باید سیاست‌های تحریم خود را کنار بگذارد.

وی ادامه داد: در مذاکرات شاهد بودیم که کشورها مواضع خود را تنظیم کردند، اختلافات خیلی کم شده، اما یکی دو مورد اساسی وجود دارد که امیدواریم آنها هم حل شوند.

عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران در پاسخ به این سؤال که آیا در مذاکرات موارد دیگری به‌جز موضوع هسته‌ای مطرح می‌شود، خاطرنشان کرد: این مذاکرات صرفاً هسته‌ای است، نه مجاز هستیم و نه اجازه می‌دهیم که موارد دیگری مطرح شود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.