سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ارایه گزارش بودجه 93 به دولت/تورم در پایان سال گذشته 14.8 درصد...

ارایه گزارش بودجه 93 به دولت/تورم در پایان سال گذشته 14.8 درصد

چکیده :گزارش عملکرد بودجه سال 1393 در نخستین جلسه هیات وزیران در سال جاری به هیات وزیران ارایه و بر لزوم صرفه جویی در مصرف آب نیز تاکید شد. رییس جمهوری هم از ابراز همدردی مردم و مسولان تشکر کرد....


گزارش عملکرد بودجه سال 1393 در نخستین جلسه هیات وزیران در سال جاری به هیات وزیران ارایه و بر لزوم صرفه جویی در مصرف آب نیز تاکید شد. رییس جمهوری هم از ابراز همدردی مردم و مسولان تشکر کرد.
به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، نخستین جلسه هیات دولت در سال جدید، روز چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری برگزار شد و اعضای دولت پس از دیدار نوروزی با یکدیگر، به بحث و تبادل نظر پیرامون مسایل و مباحث روز کشور پرداختند.

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری در ابتدای جلسه، به نمایندگی از هیات دولت، ضمن تسلیت به رییس جمهوری و حسین فریدون دستیار ویژه رییس جمهوری، علو درجات برای مرحومه مغفوره سکینه پیوندی والده رییس جمهوری را از درگاه خداوند متعال مسالت کرد.

رییس جمهوری نیز با تشکر از همه کسانی که به اشکال گوناگون با ایشان ابراز همدردی کرده و در مراسم تشییع و ترحیم شرکت کردند، اظهار داشت: مادر من نیز همانند همه مادران انقلاب و دفاع مقدس، معلم ایثار و ایمان بود و از همان سال 1341 با دشواری ها و دلهره و اضطراب ناشی از مبارزه آشنایی داشت.

در ادامه جلسه، وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گزارشی از عملکرد بودجه سال 1393 به هیات وزیران ارایه دادند.

براساس این گزارش، کل پرداخت های جاری در سال 1393 با 20 درصد رشد و اعتبارات عمرانی با 34 درصد رشد نسبت به سال 1392 همراه بوده است.

رشد درآمدهای مالیاتی با 40 درصد، گمرک 65 درصد و سود سهام 94 درصد افزایش نسبت به سال 1392 گزارش شد. در این گزارش همچنین میزان تورم سال، نقطه به نقطه و اسفند ماه سال 1393 به ترتیب 8/14، 2/14 و 6/0 درصد عنوان شد.

رییس جمهور از تلاش های وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور قدردانی کرد.

همچنین وزارت نیرو گزارشی از میزان بارندگی ها و مقایسه آن با سال گذشته و متوسط سال های قبل ارایه داد که براساس این گزارش، میزان بارندگی در برخی مناطق کشور با کاهش شدید نسبت به سال قبل و در برخی مناطق مانند استان های هرمزگان، بوشهر و خوزستان با افزایش مواجه بوده است و بر لزوم صرفه جویی در مصرف آب تاکید شد.

در ادامه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی پس از بحث و بررسی، به تصویب هیات وزیران رسید.

دولت اصلاحات وارد شده به ضمایم کنوانسیون بین المللی جلوگیری از آلودگی دریا ناشی از کشتی ها 1973 (مارپل 8/7/1973) موضوع قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به پروتکل 1978 مربوط به کنوانسیون بین المللی جلوگیری از آلودگی دریا ناشی از کشتی ها 1973 (مارپل 78/1973، مصوب 1380 و الحاقات و اصلاحات بعدی آن) را به تصویب رساند.

لایحه معاهده میان جمهوری اسلامی ایران و ژاپن در زمینه انتقال محکومین به حبس، از دیگر مصوبات جلسه روز چهارشنبه هیات دولت بود.

هیات وزیران به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اجازه داد نسبت به انجام مذاکره، پیش امضا (پاراف) و امضای موقت موافقتنامه همکاری دو جانبه برای استرداد، جلو گیری از ورود، صدور و انتقال غیر قانونی اموال فرهنگی – تاریخی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری ترکیه ظرف مدت سه سال از تاریخ ابلاغ این تصویب‏نامه، اقدام و مراحل قانونی را تا تصویب نهایی پیگیری کند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.