سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مبارزه با فساد اقتصادی، تنها با سمینار و سخنرانی امکان پذیر نیست...

مبارزه با فساد اقتصادی، تنها با سمینار و سخنرانی امکان پذیر نیست

چکیده :رضا نجف: امروز برخی از مدیران دولت قبل که در بسترسازی بعضی از مفاسد به نحوی دخیل بوده‌اند، در حوزه اجرا نیز مسئولیت دارند. معتقدم این افرار بزرگ‌ترین مانع دولت در پیگیری مبارزه ریشه‌ای با فساد اقتصادی در سال ۹۳ هستند...


عضو شواری مرکزی حزب اسلامی کار گفت: مبارزه با فساد اقتصادی که تمام عرصه‌ها را تحت تاثیر خود قرار داده با سمینار، سخنرانی و حرف ایجاد نمی‌گردد

رضا نجف در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا؛ درباره عملکرد دولت در سال ۹۳ پیرامون مبارزه با فساد اقتصادی گفت: در سال‌های گذشته ما شاهد گسترش فساد لجام گیسخته‌ای بودیم که امروز با غول از آن روبه رو هستیم لذا مبارزه با آن کاری بسیار سختی است.

وی ادامه داد: طبق اسناد بین الملی طی آن سال‌ها از لحاظ مرتبه شفافیت اداری و اقتصادی سقوط محسوسی داشته‌ایم. بنابراین مبارزه با این فساد گسترده همکاری و هماهنگی همه قوا را می‌طلبد که باید بدون هرگونه رفتار جناحی و سیاسی صورت پذیرد.

این عضو شواری مرکزی حزب اسلامی کار بیان کرد: در سال ۹۳ معاون اول رئیس جمهور نامه‌ای را جهت مبارزه با ویژه خواری و ویژه خوران ابلاغ کرد، اما شاهده بودیم متاسفانه این موضوع به دلایل گوناگون از جمله بدنه غیر هماهنگ نظام اجرایی با دولت، به ثمره خاصی نرسید.

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: امروز برخی از مدیران دولت قبل که در بسترسازی بعضی از مفاسد به نحوی دخیل بوده‌اند، در حوزه اجرا نیز مسئولیت دارند. معتقدم این افرار بزرگ‌ترین مانع دولت در پیگیری مبارزه ریشه‌ای با فساد اقتصادی در سال ۹۳ هستند.

این عضو شواری مرکزی حزب اسلامی کار تاکید کرد: اگر این عزم ملی برای جلو گیری و برخورد با فساد اقتصادی هرچه زود‌تر ایجاد نگردد، به وضوح شاهد بحث‌های بیشتری از پول‌های کثیف در عرصه‌های سیاسی، فرهنگی و… خواهیم بود

وی گفت: جا دارد در سال ۹۴ دولت جدی‌تر از سال ۹۳ وارد این ماجرا شود و با یک برنامه منسجم و هماهنگ با مجلس و قوه قضاییه، به این مطالبه مردم و نظام پاسخ دهد.

نجف در پایان بیان کرد: دولت باید بداند مبارزه با فساد اقتصادی که تمام عرصه‌ها را تحت تاثیر خود قرار داده، تنها با سمینار، سخنرانی و حرف، قابل انجام نیست، و با توجه با دو انتخابات مهم سال جدید برای حفاظت از رای و اعتماد مردم به نظام، باید برنامه‌ای عملی را در دستور کار خویش قرار دهد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.