سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

بوکوحرام 400 زن و کودک را ربود

چکیده : ساکنان شهر داماساک نیجریه که اخیرا آزاد شده اند، روز سه شنبه گفتند، تروریست های بوکوحرام بیش از 400 زن و کودک را از این شهر کوچک واقع در شمال نیجریه ربوده اند؛ شهری که نیروهای نیجر و چاد در ماه جاری میلادی از چنگال این گروه در آوردند...


ساکنان شهر داماساک نیجریه که اخیرا آزاد شده اند، روز سه شنبه گفتند، تروریست های بوکوحرام بیش از 400 زن و کودک را از این شهر کوچک واقع در شمال نیجریه ربوده اند؛ شهری که نیروهای نیجر و چاد در ماه جاری میلادی از چنگال این گروه در آوردند.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، هنوز هیچ آمار رسمی در این زمینه صادر نشده است، اما این گروه در 6 ساله گذشته نیز با ربودن دسته جمعی دختران و کودکان عملیات های مشابهی را انجام داده بود. نمونه چنین اقدامی، ربودن 300 دانش آموز دختر در ماه آوریل گذشته بود که خشم جامعه جهانی را برانگیخت.

سلیمان علی یکی از کسبه محلی شهر داماساک به رویترز گفت: آن ها (بوکوحرام) 506 زن و کودک را ربودند. 50 نفر را نیز پیش از عقب نشینی از شهر کشتند…نمی دانیم پیش از ترک شهر افراد بیشتری را هم کشته اند یا نه، اما هر که را توانستند با خود بردند.

نیروهای مشترک نیجر و چاد هفته گذشته اجساد 70 تن را یافتند که در زیر پل منتهی به داماساک اعدام شده بودند؛ شهری که همچنان در خیابان های آن لاشه های خودروهای سوخته پس از درگیری نیروهای دولتی با تروریست ها به چشم می خورد.

سلیمان علی گفت، زن و سه دخترش جزء ربوده شدگان به دست بوکوحرام هستند.

یک زن 40 ساله نیز گفت: تروریست های بوکوحرام پیش از ربودن افراد، آنها را در مسجد اصلی شهر گرد آوردند.

وی افزود: من دو کودکم را مخفی کردم و آن ها را از دست بوکوحرامی ها نجات دادم.

بوکوحرام که اخیرا با گروه تروریستی داعش بیعت کرده خواستار برقراری امارت در شمال نیجریه است.

حملات و تهدیدهای بوکوحرام انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی نیجریه را که قرار بود 14 فوریه (25 بهمن 1393) برگزار شود به تعویق انداخت. رای دهندگان این کشور با شش هفته فاصله روز 28 مارس به پای صندوق های رای می روند.

براساس ارزیابی شورای روابط خارجی مستقر واشنگتن، در تهاجم 6 ساله تروریست های بوکوحرام که در سال 2014 اوج گرفت، حدود 10 هزار غیرنظامی کشته و بیش از یک میلیون و 500 هزار تن آواره شده اند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.