سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » حکومت ملوک‌الطوایفی در شیراز/ این بار به خودروی وکیل علی مطهری حمله کردند + عکس...
» «اخطار اول» شبه نظامیان مورد حمایت امام جمعه به شاکی پرونده!

حکومت ملوک‌الطوایفی در شیراز/ این بار به خودروی وکیل علی مطهری حمله کردند + عکس

چکیده :وکیل علی مطهری که برای پیگیری موضوع دوشنبه سیاه و شکایت از مهاجمان به شیراز سفر کرده، مورد حمله همان کسانی قرار گرفته که دولتمردان می گویند آنها را نمی شناسند، اما شاهدان عینی از حضور عناصر شاخص وابسته به بسیج ثارالله و سپاه فجر شیراز در بین آنها خبر می دهند. پس از مطهری، حالا شیشه خودروی وکیل او را هم شکسته اند و با اسپری روی بدنه آن نوشته اند: اخطار اول! این مهاجمان، برخلاف دولتمردان، خود را و دولت طرف حسابشان را به خوبی می شناسند و از میزان عرضه و تسلط دولتمردان بر امور آگاه اند. اما آیا دولت و وزارت اطلاعاتش جرئت برخورد با آنها را دارد؟...


کلمه – گروه سیاسی: شیراز گویی کاملا از دست دولت مرکزی خارج شده است. شبه نظامیان وابسته به سپاه و بسیج بر شهر حکومت می کنند، امام جمعه از آنها حمایت می کند و حتی گوششان به تذکرهای بیت رهبری هم بدهکار نیست. پس از خود علی مطهری، حالا نوبت به وکیل او رسیده که شیشه های خودروی او شکسته شود و مورد تهدید قرار گیرد.

به گزارش کلمه، مصطفی ترک همدانی، وکیل علی مطهری که برای پیگیری موضوع حمله به این نماینده مردم و شکایت از مهاجمان به شیراز سفر کرده، مورد حمله همان کسانی قرار گرفته که استاندار می گوید آنها را نمی شناسد و دولت برای شناسایی آنها وعده اعزام هیات تحقیق داده است. اما آنها خود را و دولت طرف حسابشان را به خوبی می شناسند و از میزان عرضه و تسلط دولتمردان بر امور آگاه اند. به همین خاطر است که در روز روشن به خودروی وکیل نماینده مجلس حمله می کنند، شیشه های آن را می شکنند و با اسپری روی بدنه آن می نویسند: اخطار اول!

عناصری که مدیران دولت در اعلام وابستگی آنها به سپاه فجر شیراز تعارف می کنند و حتی جرئت ندارند به موتورهای هزار و اسپری های اشک آور و گاز فلفل آنها اشاره کنند که مبادا شناخته شوند، اخطار اول را به وکیل علی مطهری داده اند تا هم او و هم موکلش بدانند که شیراز و نهادهای امنیتی آن از سیطره حاکمیت دولت خارج اند.

این واقعیت البته پنهان هم نبود؛ وقتی امام جمعه شهر در نماز آدینه، سلاح در دست و کف بر لب، از طوفان درو کردن علی مطهری ها می گفت که به زعم وی باد کاشته اند و حریم ولایت را شکسته اند، می شد حدس زد که چه شبکه های محفلی و پنهانی برای حمایت از برهم زنندگان نظم عمومی شکل گرفته اند. عجیب اینجاست که خودرای های شیراز حتی از ولایتمداران مرکز هم حرف شنوی ندارند.

حائری شیرازی، امام جمعه سابق که حالا عضو دفتر رهبری است، می گوید مهاجمان به علی مطهری، جوانان ولایتی جان برکف هستند که کارشان به جایی رسیده که حتی حکم رهبر را هم نافذ نمی دانند.

این عضو دفتر رهبری با انتشار متنی سرشار از ناامیدی، به خشونت طلبان همشهری خود اخطار می دهد که “اگر با زدن و داد و بیداد کاری ساخته می شد نظام سابق ساقط نشده بود.”

اما برای عناصر وابسته به بسیج ثارالله و سپاه فجر شیراز، که پیش تر کلمه به نقل از شاهدان عینی از حضور فعال آنها در ماجرای حمله به علی مطهری خبر داده بود، سخت نبود که همچنان که دوشنبه هفته قبل برای چند ساعت مقر پلیس را محاصره کرده بودند و جلوی در کلانتری ایست بازرسی ایجاد کرده بودند، شنبه این هفته هم خودروی وکیل علی مطهری را مورد حمله قرار دهند و در پاسخ به اعتراض های سراسری دلسوزان کشور و انقلاب، «اخطار اول» خود را اعلام کنند.

در چنین وضعیت شرم آوری، باید از دولتمردان مدعی اقتدار و امنیتی بودن، و به ویژه وزارت اطلاعات دولت تدبیر و امید!، پرسید آیا فقط بلدند ضرب شست خود را به زندانیان سیاسی بی پناه و بی گناه نشان دهند؟ یا آنکه در مقابل قانون شکنان مسلح به سلاح سرد و گرم و مستظهر به پشتیبانی امام جمعه هم می توانند از حریم مردم و حرمت قانون دفاع کنند.

 ‌


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.