سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انجمن اسلامی معلمان: آقای رئیس‌جمهور! با گروه‌های فشار و مسئولان سهل‌انگار، قاطع...

انجمن اسلامی معلمان: آقای رئیس‌جمهور! با گروه‌های فشار و مسئولان سهل‌انگار، قاطع برخورد کنید

چکیده :ماجرایی که در دانشگاه شیراز برای حجه الاسلام غفاری پیش آمد و متعاقب آن، نماینده اسبق شیراز گفته بود: "اگر حرمت لباس پیامبر (ص) و روحانیت وی نبود، ان فرد سالم به تهران باز نمی گشت" آیا مجوزی برای اعمال و رفتار کنونی علیه اقای مطهری نیست؟ وقتی در انظار مردم و جلوی چشمان استاندار و مسئولین در شیراز و در میان راهپیمایی ها و ایام الله، تصویر رئیس جمهور اصلاحات را سیبل می کنند و با تفنگ بادی هدف قرار می دهند، مسئولین چرا واکنسی نشان ندادند؟ چرا در مقابل حرکات نابخردانه و احساسی و از روی نادانی گروه فشار کوتاه می ایند تا در اعمال تباه کننده جری تر شوند؟...


انجمن اسلامی معلمان کشور در بیانیه ای با انتقاد از آزادی عمل گروه های فشار در قانون شکنی و رفتارهای خشونت بار، خواستار تصمیم قاطع رئیس جمهوری برای برخورد با آنها شد.

به گزراش کلمه، این تشکل اصلاح طلب با انزجار از رفتار خشونت آمیز این افراد در شیراز، خواهان برخورد قاطع و به دور از اغماض با این گروه نامانوس با فرهنگ و تمدن بشری شد و حمایت خود را از علی مطهری به عنوان فریادگر آزادی و اخلاق و مدارا اعلام کرد.

این تشکل سراسری فرهنگیان کشور از حسن روحانی خواست با تدبیر و پیگیری این حادثه تلخ، از بروز حوادث مشابه در آینده جلوگیری کند و مسئولان دولتی شیراز را به جهت سهل انگاری در برقراری امنیت و عدم توجه جدی به مسیر حرکت اعتدالی دولت و ملت مواخذه و برکنار سازد.

متن کامل این بیانیه بدین شرح است:

به نام خدا

حرکت گروهی اندک و در عین حال اقتدارگرا و جهالت پیشه در شیراز که به وضوح آرمانها و ارزشهای اسلامی و انقلابی را نشانه رفت و آزادیخواهی و آزادمنشی را به مسلخ برد بسیار تلخ و دردناک است . تلختر آنکه با سلاح سرد و گرم و مواد شیمیایی مانند گاز فلفل و با چاشنی فحاشی علیه فرزند معلم شهید مرتضی مطهری همراه بود .

گروه افراطی و تندروی خوارج در صدر اسلام بر اساس برداشت غلط از دین و کلام الهی ، در اندیشه انحرافی خود به این نتیجه رسیدند که فکر و راه امیرالمومنین حضرت علی (ع) منجر به نابودی و حذف تدریجی آنها خواهد شد فلذا در اقدامی تروریستی مرکز فکر و اندیشه پاک الهی یعنی فرق مبارک آن حضرت را به شمشیر آغشته به مواد شیمیایی زهر دار نشانه رفتند و به شهادت رساندند .

تصادفی نیست که خوارج انقلاب اسلامی در ابتدای پیروزی با همان شیوه مغز معلم و اندیشمند بزرگ مرتضی مطهری را هدف قرار دادند و به شهادت رساندند . جاهلان همیشه بر اساس دستوری که می گیرند ، آزادگان را نشانه می کنند و برای ایجاد وحشت و دور کردن مردم از آنان که مورد وثوق و اعتماد ملت هستند ، به دلیل آنکه یارای مقابله و مناظره فکری با آنها را ندارند دست به شمشیر و سلاح می شوند .

اتفاق نامیمون شیراز ادامه سایر اتفاقات مشابه در جاهای دیگر است و سابقه ایی طولانی دارد ، از دوم خرداد 76 به این سو این گروهها به دلیل سهل انگاری و عدم برخورد قاطعانه با آنها خود را در حاشیه امنیت می بینند و هر روز به تشنج آفرینی و ایجاد التهاب مشغولند .

تامل و تدقیق در رفتار خشونت بار گروه فشار حاکی از آن است که این گروهها در زمان مشخص و بدنبال موفقیتهای ملت و دولت برای خدشه دار کردن و جلوگیری از پیروزی احتمالی مردم وارد صحنه میشوند و غوغاسالاری و اغتشاش را پیشه می کنند ، نمونه های بارز را می توان در دولت اصلاحات دید که برای دلسرد کردن مردم ، هر 9 روز یک بحران آفریدند و اکنون در آستانه توافق احتمالی در مذاکرات هسته ایی و نیز از آن جهت که دولت اعتدال را جدای از تفکرات انحرافی و ددمنشانه خود می بینند تلاش می کنند تا مردم را گریزان و رویگردان نمایند و گرنه در دولت ” هاله نور ” با آن همه افتضاحات سیاسی و اخلاق و اقتصادی و تاراج بیت المال و مشکلات عدیده مردم ، سکوت در دستور کارشان بود .

شیراز مهد تمدن و فرهنگ ایران اسلامی است و دانشمندان و فرهنگ دوستان و عارفان بزرگی در آن دیار ، به عظمت ایران و اسلام عزیز خدمت کرده اند و قاطبه مردم فرهنگ دوست و آزادیخواه شیراز به حق نشان داده اند که در خور تقدیرند ، حساب جمعی قلیل که زبانشان ، فحش و ناسزا و رفتارشان هنجار شکنی و تشنج آفرینی است از مردم جداست و از سویی مسئولین منتصب ، شایسته و در شان مردم شیراز نیستند .

ماجرایی که در دانشگاه شیراز برای حجه الاسلام غفاری پیش آمد و متعاقب آن ، نماینده اسبق شیراز گفته بود : ” اگر حرمت لباس پیامبر (ص) و روحانیت وی نبود ، ان فرد سالم به تهران باز نمی گشت ” آیا مجوزی برای اعمال و رفتار کنونی علیه اقای مطهری نیست ؟

وقتی در انظار مردم و جلوی چشمان استاندار و مسئولین در شیراز و در میان راهپیمایی ها و ایام الله ، تصویر رئیس جمهور اصلاحات را سیبل می کنند و با تفنگ بادی هدف قرار می دهند ، مسئولین چرا واکنسی نشان ندادند ؟ چرا در مقابل حرکات نابخردانه و احساسی و از روی نادانی گروه فشار کوتاه می ایند تا در اعمال تباه کننده جری تر شوند ؟

انجمن اسلامی معلمان کشور با انزجار از رفتار خشونت آمیز دلقکهای گروه فشار خواهان برخورد قاطع و بدور از اغماض با این گروه نامانوس با فرهنگ و تمدن بشری است و حمایت خود را از دکتر علی مطهری که امروز فریادگر آزادی و اخلاق و مداراست اعلام می نماید و از ریاست محترم جمهوری مجدانه می خواهد با تدبیر و پیگیری این حادثه تلخ ، از بروز حوادث مشابه در آینده جلوگیری نمایند و مسئولین مربوطه دولتی در شیراز را به جهت سهل انگاری در برقراری امنیت و عدم توجه جدی به مسیر حرکت اعتدالی دولت و ملت مواخذه و بر کنار فرمایند .

بی شک تصمیم قاطعانه رئیس جمهور در این زمینه مورد تایید مردم و باعث کوتاه شدن دست مغرضان خواهد بود .

اللَّهُ وَلِيُّ الَّذينَ آمَنوا يُخرِجُهُم مِنَ الظُّلُماتِ إِلَى النّورِ ۖ وَالَّذينَ كَفَروا أَولِياؤُهُمُ الطّاغوتُ يُخرِجونَهُم مِنَ النّورِ إِلَى الظُّلُماتِ ۗ أُولٰئِكَ أَصحابُ النّارِ ۖ هُم فيها خالِدونَ﴿۲۵۷﴾

خداوند، ولی و سرپرست کسانی است که ایمان آورده‌اند؛ آنها را از ظلمتها، به سوی نور بیرون می‌برد. (اما) کسانی که کافر شدند، اولیای آنها طاغوتها هستند؛ که آنها را از نور، به سوی ظلمتها بیرون می‌برند؛ آنها اهل آتشند و همیشه در آن خواهند ماند.

سوره مبارکه البقرة آیه ۲۵۷


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.