سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آیت‌الله هاشمی: استبداد در حال مرگ است و مستبدین دارند از میدان بیرون می‌روند...

آیت‌الله هاشمی: استبداد در حال مرگ است و مستبدین دارند از میدان بیرون می‌روند

چکیده :نباید آنهایی که الان مسلط هستند و همه چیز دستشان است خیال کنند که پیروزند، این پیروزی نیست. این پیروزی ها خیلی موقت ومحدود به زمان و شرایط خاص اگاه شدن مردم است. شرط مهم کار است. بعضی رسانه ها می خواهند مردم همیشه توی اشتباه بمانند و روشن نشوند که دارید می بینید دارند چه کار می کنند، ولی علماء و دانشگاهی ها و دانشجوها همه ما وظیفه مان این است که حقایق را با مردم در میان بگذاریم مردم آشنا بشوند و بفهمند. ...


وب سایت آیت الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، سخنانی منتشر نشده از او را که در جمع دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی بیان شده، بدن شرح منتشر کرد:

بعضی رسانه ها می خواهند مردم همیشه توی اشتباه بمانند و روشن نشوند که دارید می بینید دارند چه کار می کنند، ولی علماء و دانشگاهی ها و دانشجوها همه ما وظیفه مان این است که حقایق را با مردم در میان بگذاریم مردم آشنا بشوند و بفهمند

یکی از وظایف بسیار بسیار مهم دانشگاهی ها و حوزوی ها و تریبون های رسمی این است که تلاش کنند، نگذارند مردم مایوس بشوند. آن روزی که مردم مایوس بشوند حتی اگر پیغمبر(ص) هم باشد آن موقع یه جور دیگری می شود. در سوره یوسف اشاره شده به تاریخ. خداوند می فرماید:حَتَّى إِذَا اسْتَيْأَسَ الرُّسُلُ وَظَنُّوا…یعنی ما اینجوری تاریخ را با سنت هایمان پیش می بریم وقتی که دیگر حتی پیغمبران هم مایوس می شوند از آینده، آنوقت حوادثی پیش می آید که منتهی آن روز به تعبیر قرآن بصورت صاعقه بود. یعنی وقتی که جامعه ای اگر مایوس بشود از آینده همه که نشوند، اکثریت جامعه مایوس بشوند و نگران بشوند جای خطر است.

لذا نباید آنهایی که الان مسلط هستند و همه چیز دستشان است خیال کنند که پیروزند، این پیروزی نیست. این پیروزی ها خیلی موقت ومحدود به زمان و شرایط خاص اگاه شدن مردم است. شرط مهم کار است. بعضی رسانه ها می خواهند مردم همیشه توی اشتباه بمانند و روشن نشوند که دارید می بینید دارند چه کار می کنند، ولی علماء و دانشگاهی ها و دانشجوها همه ما وظیفه مان این است که حقایق را با مردم در میان بگذاریم مردم آشنا بشوند و بفهمند. من فکر می کنم شرایط دنیا اینطوری است. دنیا دارد به طرف آزادگی می رود و استبداد در حال مرگ است و به تدریج مستبدین دارند از میدان بیرون می روند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.