سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » جشن تولد برای شهید جنبش سبز: سهراب اعرابی 25 ساله شد + گزارش تصویری...
» دلنوشته خواندنی پروین فهیمی برای بیست و پنج سالگی فرزندش

جشن تولد برای شهید جنبش سبز: سهراب اعرابی 25 ساله شد + گزارش تصویری

چکیده :پروین فهیمی در مراسم بیست و پنجمین سالگرد تولد فرزند شهیدش، سهراب اعرابی، یاد محصوران مظلوم، خانم زهرا رهنورد و مهندس میرحسین موسوی و شیخ مهدی کروبی، و همچنین زندانیان سیاسی را گرامی داشت و ضمن تسلیت به خاتمی، او را عزیز و محبوب دل های مردم توصیف کرد. در این مراسم جمعی از بستگان، مادران صلح، خانواده شهدای سبز و خانواده زندانیان سیاسی حضور داشتند....


مراسم بیست و پنجمین سالگرد تولد شهید سهراب اعرابی با شرکت بستگان، جمعی از دوستان سبز، مادران صلح، خانواده شهدا و جمعی از اعضای خانواده زندانیان سیاسی در منزل و بر سر مزار آن شهید برگزار شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، در شروع برنامه حاضران به جای سکوت، یک دقیقه به یاد سهراب اعرابی کف زدند. مادر سهراب هم پس از خوش آمدگویی و تشکر از شرکت کنندگان در مجلس تولد فرزند شهیدش، یاد محصوران مظلوم، خانم زهرا رهنورد و مهندس میرحسین موسوی و شیخ مهدی کروبی، و همچنین زندانیان سیاسی را گرامی داشت.

پروین فهیمی با آرزوی آزادی آنها و همچنین تسلیت به جناب آقای خاتمی به علت فوت خواهرش و با یادآوری اینکه خاتمی عزیز و محبوب دل های مردم است، دلنوشته ای را به یاد فرزندش سهراب خواند.

سپس چند تن از مادران حاضر، در رابطه با سهراب اعرابی و منزلت شهید و شهادت فرزندان این مرز و بوم به ایراد سخنرانی پرداختند و همچنین برخی دیگر از حضار با خواندن شعر، سرود و آواز و نواختن دف یاد وی را گرامی داشتند.

در ادامه، کلیپی که توسط برادر سهراب اعرابی به یاد آن شهید تهیه شده بود، پخش شد.

متن کامل دلنوشته پروین فهیمی مادر شهید سهراب اعرابی که در این مراسم خوانده شد، به شرح زیر است:

سهراب عزیزم، امروز تولد بیست و پنج سالگی ات را به یادت جشن می گیرم.

این پنجمین سالی است که تو در کنار ما نیستی، هر چند نبودنت هر لحظه آزاری ست بر روح و روانم. اما تمامی لحظه های دوران زندگی کوتاهت پر بود از شور و شوق به زندگی.

پسر زیبا و رعنای من، جوان ناکامم، چه شور و نشاطی داشتی برای زندگی در کنار خانواده؛ اما افسوس که سیه رویان، تو، گل امیدم را پرپر نمودند و خودشان را در برابر خدا و من و مردم شرمسار کردند.

هفته پیش با نم نم باران به سوی مزارت شتافتم، با دستانی پر از گلهای زیبای رنگارنگ پامچال و با سه نهال سرو، بر مزارت بوسه زدم و آن سه نهال سبز را به نیت بزرگان در حصر و به یادشان بر سر مزارت کاشتم. می دانم تو چقدر خوشحال می شوی که از بانو دکتر رهنورد و مهندس موسوی و شیخ کروبی ، سبزاندیشان یاد کنم.

هر هفته در راه بهشت زهرا با خدایم نجوا می کنم؛ خدایا چه عزیزی را از من به غنیمت گرفتی و این لیاقت را نصیب فرزندم نمودی تا همیشه در یادها بماند و سیه رویان را شرمنده زمین و زمان نمودی. چگونه پاک خواهند کرد این خیانت و جنایت را؟

بعد از پنج سال که از شهادت تو عزیزم می گذرد، در جایی که مدعیان دین هنوز عدالت را باور ندارند و عدالت خدا را منکر شده و آن را به تمسخر می گیرند، نمی دانند که خون به ناحق ریخته شده را باید پاسخگو باشند، اگر در نزد مردم این شهامت اقرار به گناه را ندارند در نزد خدا چگونه رودررو خواهند شد و پاسخگو؟

هرچند جنایتکاران اعتقادی ندارند و خود را خدا می دانند؛ چرخ روزگارشان آنقدر چرخش ندارد و به موقع از کار خواهد ایستاد؛ زیرا در همه دوران ها تاریخ به ما ثابت کرده است.

پسرم، سهراب، می دانی که امیدم به آینده است و زنده ام و زندگی می کنم تا روزی را ببینم و اگر هم ندیدم خوشحال خواهم شد که هموطنانم برقراری عدالت را ببینند. مطمئنا ظلم پایدار نخواهد بود و خون تو و امثال تو بارور خواهد شد و پای ظالمین را در هر لباسی خواهد گرفت. زیرا بر این اصل باور دارم که خدا جای حق نشسته و گریبانشان را خواهد گرفت.

آری سهراب عزیزم؛ به امید برآورده شدن سه آرزوی سبزت (1- سلامتی همه خانواده 2- سلامتی مردم ایران در تمام نقاط 3- زندگی کردن همه با صلح و دوستی و دموکراسی) که اینک آرزوی سبز همه ما مردم ایران است.

تهران
چهارم اسفند 93

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.