سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » رئیس‌جمهوری در دیدار با مجمع مدرسین و محققین حوزه: به وعده‌ها پایبندم؛ زمان می‌خ...

رئیس‌جمهوری در دیدار با مجمع مدرسین و محققین حوزه: به وعده‌ها پایبندم؛ زمان می‌خواهم

چکیده :حسن روحانی رئیس جمهوری قبل از دیدار با اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، تشکل استادان حکومتی حوزه، با اعضای مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم ملاقات کرد. وی در این دیدار، در پاسخ به مطالبه وعده هایی همچون رفع حصر و باز کردن فضای سیاسی، گفت که وعده هایش را فراموش نکرده و حتما به آنها وفادار خواهد بود، ولی نیاز به فرصت و زمان دارد....


کلمه – گروه خبر: حسن روحانی رئیس جمهوری در دیدار با روحانیون اصلاح طلب عضو مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم، در پاسخ به مطالبه وعده هایی همچون رفع حصر و باز کردن فضای سیاسی، گفت که وعده هایش را فراموش نکرده و حتما به آنها وفادار خواهد بود، ولی نیاز به فرصت و زمان دارد.

به گزارش کلمه، روحانی در سفر اخیر خود به قم، قبل از دیدار با اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، تشکل استادان حکومتی حوزه، با اعضای مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم ملاقات کرد. اقدامی که با انتقاد اقتدارگرایان رو به رو شد.

مجمع مدرسین و محققین حوزه، تشکلی است که استادان اصلاح طلب حوزه قم به صورت مستقل تشکیل داده اند. از چهره های شاخص این تشکل می توان به آیت الله موسوی تبریزی، آیت الله ایازی، حجت الاسلام فاضل میبدی، حجت الاسلام ادیب، حجت الاسلام موسویان، حجت الاسلام سلیمانی اردستانی، حجت الاسلام ناظم زاده، حجت الاسلام کوشا و چهره های دیگری از روحانیون اصلاح طلب قم اشاره کرد.

این گروه و اعضای آن در سالهای اخیر غالبا در کنار مردم در جنبش سبز قرار داشتند و برخی اعضای آن به این خاطر با برخوردهای امنیتی نیز مواجه شدند. حتی تلاش هایی برای غیرقانونی جلوه دادن این تشکل نیز از سوی محافلی در دستگاه قضایی و دولت سابق صورت گرفت.

حالا حسن روحانی در سفر خود به قم نشان داده که قصد دارد ارتباط دولت را به دو سه مرجعی که به حکومت متمایل ترند و یک تشکل جامعه مدرسین، محدود نکند. دیدار معنادار او با مجمع مدرسین، که قبل از دیدار با جامعه مدرسین صورت گرفت، نشانه ای از گرایش فراجناحی دولت در ارتباط گیری با علما و حوزویان است. اقدامی که در کنار هشدارهای وی در قم درباره تحجر، معنادارتر نیز می شود.

رئیس جمهوری در این دیدار که در محل استانداری قم برگزار شد، با اشاره به مشکلات ناشی از توطئه های دشمنان و بی تدبیری های گذشته، گفت که رفع مشکلات و فراهم شدن شرایط برای ایجاد تحرک مطلوب در کشور نیازمند زمان و همکاری است.

روحانی در خصوص وعده ها و عهد و پیمان خود با مردم نیز گفت: دولت هیچ عهدی را فراموش نکرده است و حتماً به عهد و پیمان خود وفادار خواهد بود ولی باید فرصت و زمان لازم داده شود. ضمن اینکه همه باید کمک و یاری کنند تا بار مسئولیتی که بر دوش دولت قرار دارد به مقصد برسد.

وی بر لزوم وحدت و اتحاد در شرایط کنونی و در سراسر کشور تأکید کرد و گفت: نمی‌توان با انشقاق و اختلاف مسایل را حل و فصل کرد.

رییس جمهوری با بیان اینکه امروز امیدمان به بهبود شرایط کشور بسیار بیشتر از روزی است که دولت یازدهم شروع به کارکرد، گفت: گام‌های مهمی که در ۱۸ ماه گذشته در بخش‌های مختلف به ویژه بخش اقتصاد و در زمینه کنترل تورم و رشد و توسعه برداشته شده، فراتر از تصور است البته تا رسیدن به نقطه مطلوب و نهایی فاصله داریم.

روحانی به اقدامات دولت در زمینه بهداشت و سلامت اشاره کرد و اظهار داشت: این اقدام بزرگ که مورد تحسین و حتی تعجب مقامات برخی کشورها قرار گرفته، در حالی انجام شده که در شرایط تحریم قرار داریم.

وی اساتید و علمای جلسه را مورد خطاب قرار داد و گفت: شما اساتید و بزرگان می‌توانید با قرار دادن نتایج تحقیقات و پژوهش‌های علمی خود در اختیار دولت‌، به دولت در زمینه‌های مختلف کمک کنید.

روحانی افتخار خود را فرزند حوزه بودن دانست و اظهار داشت: دولت خود را نیازمند ارتباط نزدیک‌تر با بزرگان و فضلای حوزه می‌داند و بر این باور است که برقراری این ارتباط می‌تواند مسیر حرکت دولت را تصحیح و پرشتاب کند.

آیت الله سیدحسین موسوی تبریزی دبیر کل مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم نیز در این دیدار، گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های مجمع را ارائه کرد و دیدگاه‌ها و نظرات مجمع را با روحانی در میان گذاشت.

ارتباط نزدیک‌تر دولت با حوزه علمیه و مراجع و بزرگان، حساسیت نسبت به مشکلات اقتصادی، توجه به همه اصول قانون اساسی و توجه به کرامت مردم از جمله نکاتی بود که توسط دبیر کل مجمع محققین و مدرسین حوزه بر آنها تأکید شد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.