سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » روحانی حصر رسانه‌ای خاتمی را شکست: پیام تسلیت رئیس‌جمهور، به‌رغم ممنوعیت‌های غی...
» رئیس شورای عالی امنیت ملی، مصوبه منتسب به این شورا را نقض کرد

روحانی حصر رسانه‌ای خاتمی را شکست: پیام تسلیت رئیس‌جمهور، به‌رغم ممنوعیت‌های غیرقانونی

چکیده :کمتر از یک هفته پس از آنکه سخنگوی قوه قضاییه از ممنوعیت انتشار خبرهای مربوط به سید محمد خاتمی در رسانه ها سخن گفت و این تصمیم را به شورای عالی امنیت ملی نسبت داد، رئیس این شورا مصوبه ادعایی را نقض کرد و پیام تسلیتی را خطاب به خاتمی در سایت ریاست جمهوری و دولت، خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) و دیگر رسانه ها منتشر کرد تا اولین قدم را برای نجات این شورای قانونی از سوء استفاده های غیرقانونی بردارد؛ اقدامی که انتظار می رود به زودی در خصوص حصر نامشروع و غیرقانونی موسوی، کروبی و رهنورد نیز تکرار شود....


کلمه – گروه خبر: با وجود آنکه محسنی اژه ای از دستور مسئولان قضایی به رسانه ها مبنی بر ممنوعیت انتشار اخبار سید محمد خاتمی خبر داده بود، حسن روحانی رئیس جمهوری با صدور پیام تسلیتی که همزمان در سایت ریاست جمهوری و دولت، خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) و دیگر رسانه ها منتشر شد، این ممنوعیت غیرقانونی را نقض کرد.

به گزارش کلمه، یک هفته پس از آنکه خبر جلسه دادستانی با مدیران مطبوعات به رسانه ها درز کرد و مشخص شد دستوری برای سانسور اخبار و تصویر سید محمد خاتمی و زندانیان سیاسی سال 88 به رسانه ها ابلاغ شده است، سخنگوی قوه قضاییه در نشست عمومی خود با خبرنگاران این خبر را تایید کرد و تصمیم آن را به شورای عالی امنیت ملی نسبت داد.

حالا رئیس شورای عالی امنیت ملی با انتشار پیامی خطاب به خاتمی، این مصوبه را که اژه ای به شورای امنیت ملی نسبتش داده بود، نقض کرده است تا اولین قدم را برای نجات این شورای قانونی از سوء استفاده های غیرقانونی بردارد؛ اقدامی که انتظار می رود به زودی در خصوص حصر نامشروع و غیرقانونی موسوی، کروبی و رهنورد نیز تکرار شود.

روحانی اولین مقام رسمی نیست که امروز به سید محمد خاتمی تسلیت پیام داده است. پیش از این، هاشمی رفسنجانی و سید حسن خمینی هم پیام های جداگانه ای خطاب به خاتمی منتشر کرده بودند. همچنین تاکنون دختران موسوی و رهنورد از طرف والدین محصورشان، خانواده مهدی کروبی، خانواده شهید بهشتی و بسیاری از فعالان سیاسی و مدنی و کاربران فضای مجازی درگذشت خواهر خاتمی را به وی تسلیت گفته اند.

فاطمه سادات خاتمی که مادر شهید و فرزند ارشد آیت الله روح الله خاتمی بود، پس از مدتی تحمل رنج بیماری، صبح امروز دار فانی را وداع گفت.

متن پیام تسلیت حسن روحانی رئیس جمهوری به این مناسبت بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای سیدمحمد خاتمی«دامت عزّه»

درگذشت بانوی ارجمند خانم «فاطمه سادات خاتمی»، خواهر مؤمنه و فاضله آن جناب موجب تاسف و تالم خاطر گردید. اینجانب مصیبت وارده را به جنابعالی؛ خاندان معزز و همه بستگان و ارادتمندان بیت شریف مرحوم آیت الله «سید روح الله خاتمی» تسلیت و تعزیت می گویم و از خداوند متعال برای همه بازماندگان، صبر و اجر نیکو و برای آن مرحومه که با فداکاری و تقدیم شهیدی برومند، سهمی گرانقدر در بارور نمودن آرمان های انقلاب اسلامی ایران ایفا نمود، رحمت و مغفرت بی کران الهی را مسئلت می نمایم.

حسن روحانی
رییس جمهوری اسلامی ایران


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.