سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » حمید روحانی: علی مطهری عقده دارد که چرا پدرش شهید شده و زنده نمانده تا رهبر شود!...

حمید روحانی: علی مطهری عقده دارد که چرا پدرش شهید شده و زنده نمانده تا رهبر شود!

چکیده : در آخرین اظهار نظرها درباره علی مطهری، حمید روحانی گفت: علی مطهری بر این باور است که اگر پدرش زنده بود، رهبر می شد و از اینکه این فرصت طلایی را از دست داده است، ناراحت است. وی با مشابه دانستن داستان علی مطهری با این موضوع، افزود: اظهارات و موضع گیری های علی مطهری من را به یاد خاطره ای در سال 1354 می اندازد. وی با بیان اینکه در سال 1354 در نجف بودیم که خبری از ایران رسید و حاکی از قیام برادرزاده ی محمدرضا پهلوی بر علیه عمویش بود. آن زمان مرحوم حاج آقا مصطفی می گفتند: قیام این فرد تحت تاثیر القائات عده ای بوده است که به او گفته اند، اگر پدر تو را نمی کشتند، الان او شاه ایران بود...


کلمه – گروه خبر: آنچه روز دوشنبه در مجلس شورای اسلامی بر علی مطهری گذشت چنان دور از شان مجلس و مجلسیان بود که تاسف همگان را برانگیخت، ولی اظهار نظرهای بعدی برخی از افراد بیشتر از تاسف، قابل تامل است.

حمید روحانی پیش از این نیز به گفته های علی مطهری خرده گرفته و در نامه هایی تند سخنان دور از ادب و انصاف زده بود. روزی که علی مطهری نزد مقام رهبری درباره رفع حصر سخن گفته بود، حمید روحانی انتقاد تندی از او کرده و در نامه ای به او نوشته بود زشت ترین صداها، صدای الاغ است.

او همچنین رییس جمهور را هم پیش از این از انتقادات تند خود بی نصیب نگذاشته بود و دو روز پس از روز دانشجو سال جاری و پس از آنکه در مذاکرات هسته ای ایران توافقات خوبی را به دست آورده بود، حسن روحانی رییس جمهور را با فرعون مقایسه کرده و گفته بود:” ما متأسفیم که امروز عده‌ای حرکت عزتمندانه امام و شهیدان را پایمال می‌کنند و با وضعی اسفناک استقلال را نفی کردند و به دنبال جایگاه‌شان در دوران قاجار می‌گردند. امروز(16 آذر) رئیس‌جمهوری گفت تعداد کمی هستند که مخالف برنامه‌های ما هستند. گویا هر کسی که در مسیر ناحق حرکت می‌کند این‌گونه است، زیرا فرعون هم در مقابل مخالفانش می‌گفت آنها مشتی پابرهنه هستند.”

حال حمید روحانی یک بار دیگر با سخنانی توهین آشکاری را بر علی مطهری روا داشته است.

در آخرین اظهار نظرها درباره علی مطهری، حمید روحانی عضو دفتر امام خمینی (ره) در نجف، در گفتگو با خبرگزاری دانشجو، گفت: علی مطهری بر این باور است که اگر پدرش زنده بود، رهبر می شد و از اینکه این فرصت طلایی را از دست داده است، ناراحت است.

وی با مشابه دانستن داستان علی مطهری با این موضوع، افزود: اظهارات و موضع گیری های علی مطهری من را به یاد خاطره ای در سال 1354 می اندازد. وی با بیان اینکه در سال 1354 در نجف بودیم که خبری از ایران رسید و حاکی از قیام برادرزاده ی محمدرضا پهلوی بر علیه عمویش بود. آن زمان مرحوم حاج آقا مصطفی می گفتند: قیام این فرد تحت تاثیر القائات عده ای بوده است که به او گفته اند، اگر پدر تو را نمی کشتند، الان او شاه ایران بود.

روحانی افزود: “علی مطهری بر سر این مسئله نسبت به خدا، نسبت به ملت و نسبت به قانون عقده دارد. او از این مسئله ناراحت است و می گوید چرا خدا نخواست و نگذاشت. چرا مردم او را بزرگ نمی شمرند و چرا جایگاه بزرگتری ندارد؟”

روحانی در ادامه با اشاره به متهم کردن مطهری به آلت دست بودن اضافه کرد: “البته حرف های علی مطهری مال خودش نیست و به قول شاعر: این همه آوازه ها از شه بود/ گرچه از حلقوم عبدالله بود.”

وی ادامه داد:” مطهری از خودش حرفی نمی زند و نوچه آقای هاشمی است و آنچه را می گوید، از آنجا به او می گویند و این حرف ها از خودش نیست. البته فقط علی مطهری نیست و نوچه های آقای هاشمی چند نفر دیگر هم هستند از جمله آقای زیباکلام.”

حمید روحانی افزود:” هاشمی مسائلی را که خودش نمی تواند و جرات نمی کند نسبت به رهبری و نظام مطرح کند، از طریق این نوچه ها مطرح می کند.”

وی خاطرنشان کرد:” علی مطهری چون که می داند در میان ملت حزب الله ایران جایی ندارد، با خودش می گوید اگر اینطور حرف بزند، حداقل در میان نیروهای ناباب و مخالف نظام جایگاهی به دست خواهد آورد. وی سعی می کند تا در میان دگراندیشان و سلطنت طلب ها، تجزیه طلب ها و ضد انقلاب ها برای خود جایگاهی به دست بیاورد.”

روحانی با اشاره به ماجرای برادر حاتم طائی افزود:” اگر جریان برادر حاتم طائی را شنیده باشید، او هم که از معروف بودن برادر خود احساس حسادت می کرد و می خواست معروف شود، تصمیم گرفت تا برود و آب زمزم را ملوث کند تا معروف شود. این بنده خدا هم اینگونه است.”

و بدین ترتیب حمید روحانی بار دیگر ادبیات احمدی نژادی را که با توهین و فحاشی و … همراه بود در فضای سیاسی کشور زنده کرد.

وی افزود:” حرفهای این فرد قابل ارزش و قابل اعتبار نیست و جایگاهی نیز در میان مردم ندارد و تنها یک آلت دست است. اگر هم تا الان بوده و مانده است، به احترام اینکه فرزند شهید بزرگوار، آیت الله مطهری بوده، مردم حرمت او را پاس داشته اند.”

روحانی ادامه داد:” اگر به مردم ثابت شود که او فرزند ناخلفی است، یقیناٌ این میزان از احترام را نیز در میان مردم نخواهد داشت.”

حمید روحانی این بار هم از مردمی سخن می گوید که به نظر می رسد چندان نماد خارجی ندارند. شاید هم همان اقلیت تندرویی را همه ملت می داند که همچنان پشتیبان کسانی هستند که اختلاس های هزاران میلیاردی در پرونده خود دارند.

وی با بیان اینکه در زمان حیات شهید مطهری، علی مطهری در سنی نبوده است که از پدرش فیضی کسب کند افزود:” برخی از این آقازاده ها که می بینید به این وضعیت دچار می شوند، برای این است که نه تنها از پدر استفاده نکردند، بلکه نسبت به آن بزرگواران موضع داشته اند.”

روحانی با بیان اینکه اینها پدر را مانعی در برابر زندگی آزاد و راحت خود می دانستند افزود:” منع پدر در مواردی مانند سینما رفتن و … باعث می شد تا آنها او را مانعی برای زندگی راحت خود ببینند.”

روحانی ادامه داد:” در واقع آنها پدر را مانعی در برابر هوسرانی های شیطانی خود می دانستند.”.

وی در پایان گفت:” اظهارات علی مطهری مصداق تداوم فتنه و دامن زدن به آن است و بایستی از مجاری قانونی با فتنه گرها و قانون شکن ها برخورد شود.”


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.