سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نماینده اردبیل: علی مطهری صدای مردم است/ قانون اساسی به او اختیار اظهارنظر داده است...

نماینده اردبیل: علی مطهری صدای مردم است/ قانون اساسی به او اختیار اظهارنظر داده است

چکیده :ما نمایندگان در شروع کار نمایندگی قسم خورده‌ایم که حافظ قانون اساسی باشیم. قانون اساسی این اختیار را به آقای مطهری داده که در خصوص مباحث و امورات مطروحه روز جامعه اعلام نظر کند. آقاي مطهري مطمئنا صدای برخی از مردم هستند که باید اجازه داده شود تا ایشان صدای این تعداد را به گوش بقیه مردم برسانند....


کمال الدین پیرموذن با اشاره به قانون اساسی درباره درگیری‌های امروز در مجلس و ضرب و شتم علی مطهری به خبرنگار «آفتاب» می‌گوید: نماینده حق اظهارنظر در همه زمینه‌ها و همه امورات کشور را دارد.

وي افزود: ما نمایندگان در شروع کار نمایندگی قسم خورده‌ایم که حافظ قانون اساسی باشیم. قانون اساسی این اختیار را به آقای مطهری داده که در خصوص مباحث و امورات مطروحه روز جامعه اعلام نظر کند.

نماینده مردم اردبیل ادامه داد: حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری همواره از نمایندگان خواسته‌اند که مدرس‌وار عمل کنند. راه مدرس حق‌پرسی، حق‌خواهی، مردم‌دوستی و خداترسی بوده است.

پیرموذن با بیان اینکه “پايين كشيدن مطهري از جايگاه ناطق کار سنجیده‌ای نبوده است”، تصریح کرد: جامعه، جامعه چندصدایست و آقای مطهری هم جزء یکی از این صداها است. این حق ایشان است که صحبت کنند و صدای ایشان باید به گوش مردم برسد.

وي تاكيد كرد: آقاي مطهري مطمئنا صدای برخی از مردم هستند که باید اجازه داده شود تا ایشان صدای این تعداد را به گوش بقیه مردم برسانند.

پیرموذن مطرح کرد: پیامبر عظیم الشان اسلام فرموده‌اند که افراطی‌ها بهره‌ای از اسلام نبرده‌اند. نباید با افراط‌گری چهره رحمانی اسلام و چهره معتدل، جذاب و مردمی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را خدشه‌دار کنیم. همچنین این حرکات موجب می‌شود که در میان جوانان باورسوزی اتفاق بیفتد و اعتماد عمومی و سرمایه‌های اجتماعی آسیب ببینند.

عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید اجازه داد همه صداها از مجلس شنیده و مطرح شود. نمایندگان در جایی جلوس کرده‌اند که روزی محل جلوس مدرس‌ها بوده است. حق‌طلبی‌ها و حق‌خواهی‌ها با رعایت خطوط قرمز باید شنیده شود. بی‌تردید من قبول دارم که آقای مطهری یکی از چکیده‌های این نظام هستند و طرح این موضوع در جهت حفظ منافع ملی و سرمایه‌های اجتماعی است.

پیرموذن در پایان با تاکید بر اینکه “این حق را قانون اساسی به آقای مطهری داده که در همه زمینه‌ها بتواند صحبت کند.” شیوه برخورد نمایندگان مخالف با نطق مطهری را نسنجیده خواند و گفت: از نظر قانونی شیوه برخورد نمایندگان مجلس با ایشان درست نبوده است. مدار رفتار همگان به‌ویژه صاحب‌منصبان و خصوصا نمایندگان باید قانون باشد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.