سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » شرط امروز رفع حصر: موسوی دو هفته یک بار بیانیه ندهد!...
» سه عنوان اتهامی موسوی و کروبی: امیدواری دشمن، ضربه به نظام، تردید مردم!

شرط امروز رفع حصر: موسوی دو هفته یک بار بیانیه ندهد!

چکیده :اقتدارگرایان در واکنش به فراگیر شدن مطالبه عمومی رفع حصر، هر روز حرف و شرط جدیدی را مطرح می کنند. تا چندی پیش رفع حصر غیرقانونی را منوط به توبه و اعتراف و درخواست عفو از رهبری کرده بودند، اخیرا از آنها تعهد کتبی برای پذیرش حکم اعدام! خواسته اند و حالا در تازه ترین شرط، حدادعادل می گوید محصوران نباید دو هفته یک بار بیانیه بدهند....


کلمه – گروه خبر: اقتدارگرایان در واکنش به فراگیر شدن مطالبه عمومی رفع حصر، هر روز حرف و شرط جدیدی را مطرح می کنند. تا چندی پیش رفع حصر غیرقانونی را منوط به توبه و اعتراف و درخواست عفو از رهبری کرده بودند، اخیرا از آنها تعهد کتبی برای پذیرش حکم اعدام! خواسته اند و حالا در تازه ترین شرط، حدادعادل می گوید محصوران نباید دو هفته یک بار بیانیه بدهند.

به گزارش کلمه، فامیل رهبری که به سخنان محسن رضایی مبنی بر لزوم رفع حصر واکنش نشان می داد، گفت: اگر قرار باشد که حصر برطرف بشود ولی دوباره این آقایان هر دو هفته یکبار بیانیه بدهند و بخواهند وضعیت را به ماه‌های بعد از فتنه 88 برگردانند مسلما این شکستن حصر به ضرر کشور است.

او که در حاشیه همایش جمعیت ایثارگران با خبرنگاران گفت و گو می کرد،  به خبرگزاری آنا گفت که حصر مصوبه شورای عالی امنیت ملی بوده و رفع حصر را هم این شورا باید بررسی کند و تشخیص بدهد.

دو روز قبل، دادستان کل کشور که در پنج سال گذشته معاون اول قوه قضاییه بود و درباره حصر و توجیه قانونی آن سکوت کرده بود، بدون اینکه سخنگویی از جانب شورای عالی امنیت ملی داشته باشد، گفت که این شورا برای رفع حصر مصوبه ای نداشته و این موضوع در دستور کار این شورا قرار ندارد.

رئیسی نیز همچون برخی دیگر ادعا کرد که “این اقدام شورای عالی امنیت و تصمیم بر حصر سران فتنه یک اقدام کاملاً قانونی، پیشگیرانه و تأمینی بود.” وی اما نگفت که این تصمیم بر اساس کدام قانون صورت گرفته و چگونه تامینی بوده که بدون رسیدگی قضایی انجام شده است.

این مقام قضایی گفت که ظلم بزرگ این افراد قابل بخشش نیست! مگر اینکه توبه کنند و رهبری ببخشد. دادستان کل کشور، حصر را “عنایت و تفضل نظام و رهبری” دانست و گفت رسیدگی به جرایم اینان “پشیمان کننده خواهد بود”.

وی همچنین برای اولین بار از وجود ادعانامه ای علیه سران جنبش سبز خبر داد و محورهای آن را اینگونه بیان کرد: “دشمن را امیدوار کردند، به نظام ضربه زدند، در مردم تردید ایجاد کردند و بسیاری موارد دیگر.”


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.