سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مشاور ارشد روحانی: وزارتخانه‌ها وزیر دارند؛ نمی‌شود دولت را به دست سردار نقدی بده...
» پاسخ صریح اکبر ترکان به اعلام آمادگی بسیج برای حضور در دولت

مشاور ارشد روحانی: وزارتخانه‌ها وزیر دارند؛ نمی‌شود دولت را به دست سردار نقدی بدهیم

چکیده : اقتصاد مقاومتی به معنای توانمند کردن اقتصاد ایران در مقابل تکانه های بیرونی است و این تکیه حداکثری به توانائیها و تولید داخلی را می طلبد و اینکه ما از صنعت گر خود دفاع کنیم و اجازه ندهیم کالاهایی که توان تولیدش در داخل هست از خارج وارد شود و اینها بخش هایی است که اقتصاد ما را مقاوم می کند...


کلمه – گروه خبر: ” نمی توانیم اداره وزارتخانه ها را به آقای نقدی بدهیم” این پاسخ دولت به نامه سردار نقدی درباره اقتصاد مقاومتی است. این پاسخ را اکبر ترکان مشاور رییس جمهور در حاشیه سفر هیات دولت به استان گلستان به خبرنگاران داد.

سردار نقدی اعلام کرده بود که بیش از 10 ماه است که نامه ای با موضوع استفاده از ظرفیت بسیج در اقتصاد مقاومتی و به امضای فرمانده کل سپاه به رییس جمهور داده‌ایم و منتظر پاسخ مثبت هستیم.
نقدی با بیان اینکه در جهت اقتصاد مقاومتی، بیش از 39 هزار واحد تولیدی تا پایان سال ایجاد می کنیم، گفته بود: مسئولین اقتصادی هوشمندی نظامیان ما را به کار گیرند و شاهد فتح الفتوح های اقتصادی باشیم. بسیج قابیلت ممتازی برای گره گشایی از مشکلات حل نشده کشور در زمینه های اقتصادی و فرهنگی داشته و زیر ساختهای بسیج توسعه گسترده ای پیدا کرده است.

اما دولت پاسخ نقدی را داد و اکبر ترکان در سفر اخیر رییس جمهور به خبرنگار فانوس نامه گفت:” اقتصاد مقاومتی مختص بسیج نیست و برای همه کشور است و نمی شود اداره وزارت خانه ها را دست آقای نقدی داد”

ترکان در ادامه، گفت: آقای نقدی آدم توانا و سازمان بسیج نیز تواناست ولی وزارتخانه وزیر دارد و مدیران آن مسئولند و باید به مجلس پاسخگو باشند بنابراین باید به سازمان خودشان بروند.

مشاور رئیس جمهور تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی به معنای توانمند کردن اقتصاد ایران در مقابل تکانه های بیرونی است و این تکیه حداکثری به توانائیها و تولید داخلی را می طلبد و اینکه ما از صنعت گر خود دفاع کنیم و اجازه ندهیم کالاهایی که توان تولیدش در داخل هست از خارج وارد شود و اینها بخش هایی است که اقتصاد ما را مقاوم می کند.

وی در پاسخ به سئوال دیگری در پاسخ به این سوال که با توجه به کاهش قیمت نفت و عدم حذف دهک هایی از یارانه بگیران چطور کسری بودجه نخواهیم داشت نیز گفت: نوع فروش و قرادادهای فروش نفتی طوری است که درآمد هایش بعد از سه ماه به دست ما می رسد لذا تاثیر کاهش قیمت نفت بر فروش آذر ماه عمل خواهد کرد و به این دلیل تاثیر بزرگی بر بودجه ندارد و ان شاالله بودجه بدون کسری بسته می شود.

اکبر ترکان در ادامه و در مورد حذف دهک هایی از یارانه بگیران نیز اظهار کرد: قرار بود این دهک ها حذف شود تا از محل آن خدمات دیگری به تولید داده شود و چون حذف نشده درآمدی نیز حاصل نشده و در بودجه تاثیر داده نشده است.

وی افزود: از نظر شخصی خودم که به دولت مربوط نمی شود پیدا کردن دهک های پردرآمد و حذف آن با اعتراضاتی همراه خواهد بود و خیلی ها با با گذاشتن اسم خانواده ثروتمند برآنها موضع خواهند گرفت بنابراین بهترین راه این است که به دهک های ضعیف که راحت تر می توانیم شناسایی کنیم یارانه بدهیم.

ترکان تصریح کرد: برای مثال شاید اگر مجلس بپسندد از این به بعد یارانه را فقط به کسانی که کمک غذایی دریافت می کنند بپردازیم و این به انصاف نزدیک تر است که ما گروههای ضعیف را مورد حمایت و پوشس قرار دهیم.

مشاور رئیس جمهور و رئیس سازمان نظام مهندسی کشور در پایان نیز در پاسخ به سوال خبرنگار در خصوص افزایش قیمت نان و حبوبات که بانک مرکزی اعلام کرده است نیز گفت: در در این خصوص تخصصی ندارم و قضاوتی نمی کنم.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.