سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » فرزند یک فرمانده سپاه، عامل چاقوکشی به روی زنان در جهرم‎...
» ضارب انگیزه اعتقادی دارد یا مشکل شخصی و روانی؟

فرزند یک فرمانده سپاه، عامل چاقوکشی به روی زنان در جهرم‎

چکیده : اگر چه مقامات انتظامی و نماینده شهر جهرم در مجلس تاکید دارند که این حملات سازماندهی نشده بود و ضارب به طور فردی دست به این اعمال زده است ولی محمد بهشتی فر گفته است که این اقدامات را پس از شنیدن صحبت‌های یکی از روحانیون که «ریختن خون بدحجاب را مباح شمرده است» انجام داده و هدف او «اقدام عملی برای نهی ازمنکر» بوده است...


کلمه – گروه اجتماعی: عامل حمله به زنان جهرمی به دست پدرش به قانون سپرده شد.

عامل حمله به 6 زن در جهرم،محمد بهشتی فر 22 ساله و عضو بسیج «قطب آباد» از توابع جهرم است. پدر او سرهنگ پاسدار جلیل بهشتی فر است که درحال حاضر فرمانده بسیج قطب آباد، روستایی در فاصله ده کیلومتری جهرم است.

به گزارش کلمه، اگر چه مقامات انتظامی و نماینده شهر جهرم در مجلس تاکید دارند که این حملات سازماندهی نشده بود و ضارب به طور فردی دست به این اعمال زده است ولی محمد بهشتی فر گفته است که این اقدامات را پس از شنیدن صحبت‌های یکی از روحانیون که «ریختن خون بدحجاب را مباح شمرده است» انجام داده و هدف او «اقدام عملی برای نهی ازمنکر» بوده است.
از شش زنی که به آنان با چاقو حمله شده است، پنج نفر آنان دانشجو بوده اند و همه آنان از ناحیه تحتانی بدن مورد ضرب و جرح قرار گرفته اند.

شاید این بار عامل این حملات سرخود دست به امر به معروف و نهی از منکر عملی زده است و عامل سن و جوانی ضارب خود نکته های قابل تامل این حادثه باشند، ولی تحریک کنندگان و خطیبان منابر بر آنچه می گویند آگاهند و با آگاهی کامل و درنظر گرفتن همان دو نکته مخاطبان خود سخن می گویند.

هر چند پس از آن این مساله با حساسیت مردم روبرو و جو شهرستان ملتهب شد تا جایی که «لطف‌الله دژکام»، امام جمعه شهر جهرم نیز خواستار برخورد شدید با مرتکب این حملات شد.

نماینده مردم جهرم در گفته های خود تاکید کرده که انگیزه ضارب جهرم (استان فارس) کاملا شخصی بوده است و هیچ ارتباطی با موضوع امر به معروف و نهی از منکر نداشته است.

محمدرضا رضایی کوچی، نماینده مردم جهرم درباره دستگیری ضارب زنان در این شهر به “ایران خبر” گفت:” حرکت ضارب به هیچ عنوان سازمان دهی شده نیست و از سوی هیچ شخص یا ارگانی نیز مورد حمایت و تایید نبوده است.”.

وی در ادامه گفت: حتی پاسدار بهشتی فر، بعد از اطلاع از ارتکاب جرم فرزندش، خود، ضارب را تحویل قانون داده است و تاکید کرده که طبق قانون و عدالت مانند دیگران با وی برخورد شود.

شاید برای همین هم هست که خیلی زود دستگیر می شود. چراکه آنان که با سازماندهی قبلی و نیت امر به معروف و نهی از منکر انجام وظیفه می کردند همچنان جایی در جامعه آزادانه در حال زندگی کردن هستند.
علاوه بر این، در خبرها آمده بود علاوه بر این عاملان حمله اسیدپاشی به رییس بیمارستان رضاییان تهران هم که به قول پلیس انگیزه صنفی داشتند هم دستگیر شده اند.

این در حالی است که هنوز از دستگیری عاملان اسیدپاشی های اصفهان که شواهد نشان می دهد با انگیزه ایدئولوژیک انجام می شدند، خبری نیست و پلیس تنها هر از چند گاهی خبر از پیدا کردن سرنخ هایی می دهد که به دست آمده است.

این دو بار عاملان زودتر از آنچه تصور می شد به دستان پلیس افتادند. عامل حمله به زنان جهرمی که فرزند یک سپاهی است به دست پدرس به قانون سپرده شد و دیگری هم پلیس سرنخ ها را دنبال کرد و موفق به دستگیری شد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.