سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تغییر حکم سراج الدین میردامادی در دادگاه تجدید نظر: سه سال حبس و دو سال ممنوع‌الخر...

تغییر حکم سراج الدین میردامادی در دادگاه تجدید نظر: سه سال حبس و دو سال ممنوع‌الخروجی

چکیده :شعبه 36 دادگاه تجدیدنظر استان تهران با رسیدگی به پرونده سراج الدین میردامادی 3 سال از 6 سال مجازات حبس او را کاهش داد. وکیل وی می گوید: این حکم 7 آبان صادر شده ولی در مراجعات مختلف من به شعبه به من ابلاغ نشد تا اینکه امروز این کار انجام شد....


کلمه – گروه خبر: گیتی پورفاضل، وکیل مدافع سید سراج‌الدین میردامادی، از کاهش محکومیت وی به سه سال حبس تعزیری خبر داد.

به گزارش کلمه، خانم پورفاضل که با خبرگزاری ایسنا و ایلنا گفت و گو کرده، همچنین خبر داده که میردامادی برای مدت دو سال نیز ممنوع‌الخروج شده است.

وی به ایسنا گفته که «این حکم 7 آبان صادر شده ولی در مراجعات مختلف من به شعبه به من ابلاغ نشد تا اینکه امروز این کار انجام شد.» این وکیل دادگستری به ایلنا هم توضیح داده است: «در مراجعات قبلی اعلام می‌شد حکم صادر نشده است اما امروز با مراجعه به شعبه 36 با پرس‌وجو از مسئول بایگانی متوجه شدیم حکم میردامادی در تاریخ 7 آبان‌ماه صادر شده است.»

به گفته پورفاضل، «میردامادی اواخر اردیبهشت ماه امسال تنها به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام بازداشت شده بود که پس از تشکیل جلسه اول دادگاه٬ اتهام اجتماع و تبانی ضد امنیت داخلی کشور نیز به اتهامات وی اضافه شد و میردامادی از سوی شعبه 15 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی جمعا به 6 سال حبس محکوم شد. اما دادگاه به دلیل اینکه موکلم سابقه کیفری نداشته و دادگاه تجدیدنظر اتهامات فعالیت تبلیغی علیه نظام و اجتماع و تبانی ضد امنیت داخلی کشور را یکی تشخیص داده حکم وی از 6 سال به 3 سال تقلیل پیدا کرده است.»

وکیل سراج الدین میردامادی همچنین گفته است: «البته ما تقاضای انتقال موکلم به زندان مشهد را داشتیم که به ما گفتند اجازه بدهید حکم نهایی، قطعی شود. بنابراین با قطعی شدن حکم، امیدواریم که نسبت به این تقاضای ما نیز توجه شود.»

وی در عین حال نسبت به آزادی وی با استفاده از قانون عفو مشروط نیز ابراز امیدواری کرده و گفته است: «با توجه به اینکه هم‌اکنون حدود 6 ماه از محکومیت موکلم می‌گذرد و امیدواریم با گذشت یک سال دیگر از دوران محکومیت٬ با عفو مشروط از زندان آزاد شود که البته تقاضای عفو مشروط را نیز تنها خود متهم و یا خانواده درجه یک او می‌توانند بدهند.»


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.