سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ارجاع پرونده قتل بهنود رمضانی به دادگاه نظامی/ بازداشت سه بسیجی به اتهام مشارکت در ...

ارجاع پرونده قتل بهنود رمضانی به دادگاه نظامی/ بازداشت سه بسیجی به اتهام مشارکت در قتل عمد

چکیده :وکیل مدافع اولیای دم بهنود رمضانی با بیان اینکه برای این 3 نفر به اتهام مشارکت در قتل عمدی کیفر خواست صادر شده است، افزود: این پرونده به شعبه 8 دادگاه نظامی یک تهران ارجاع شد و این شعبه برای رسیدگی به پرونده تاکنون دو جلسه برگزار کرده است....


وکیل‌مدافع اولیای‌دم «بهنود رمضانی» گفت که پرونده این قربانی چهارشنبه سوری 1389 به دادگاه نظامی ارسال شده است.

به گزراش ندای سبز، پزشکی قانونی در گواهی فوت صادره، علت فوت این جوان ۱۹ ساله را “صدمات متعدد ناشی از اصابت جسم سخت” عنوان کرده بود.

همان زمان نیز یکی از شاهدان عینی جان باختن بهنود رمضانی نیز در مصاحبه با روز از یورش موتورسواران بسیجی به میدان ۲۲ نارمک خبر داده و گفته بود: بسیجی بودند؛ همان موتورسوارانی که در خیابان ها ویراژ میدهند و حیدر حیدر می گویند. روی دو موتور هم کپسول مخصوص آتش داشتند. ما نه شعاری میدادیم نه کاری داشتیم. چهارشنبه سوری بود و ما مراسم سنتی مان را برگزار کرده بودیم. کم کم داشتیم خداحافظی میکردیم به خانه هایمان برویم، که یکباره هجوم آوردند و با باتوم و شوکر برقی شروع به زدن کردند. خیلی بد می زدند…

محمود بهزادی در گفت‌وگو با ایسنا، در این‌باره اظهار کرد: در 24/ 12/ 89 که روز چهارشنبه سوری بود در میدان 22 نارمک افرادی بهنود رمضانی را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند و او همان جا به قتل می‌رسد.

وی افزود: این پرونده از سال 89 مفتوح شد تا بالاخره در 8/ 11/ 92 چهار متهم در این راستا دستگیر شدند که نسبت به یکی از آن‌ها قرار منع تعقیب صادر شد و در حال حاضر این پرونده 3 متهم اصلی دارد.

بهزادی با بیان اینکه برای این 3 نفر به اتهام مشارکت در قتل عمدی کیفر خواست صادر شده است، افزود: این پرونده به شعبه 8 دادگاه نظامی یک تهران ارجاع شد و این شعبه برای رسیدگی به پرونده تاکنون دو جلسه برگزار کرده است.

وکیل مدافع اولیای دم بهنود رمضانی ادامه داد: دادگاه رسیدگی کننده در جلسه‌ای که برگزار شد اعلام کرد می‌خواهد تمام کارهایی که بازپرس انجام داده را دوباره انجام دهد. یعنی موضوع را دوباره به کارشناسی ارجاع داد و به همین خاطر احتمالا رسیدگی به این پرونده طولانی می‌شود.

وی گفت: دادگاه دستور ارجاع موضوع به هیات کارشناسی 3 نفره را صادر کرد، ولی ما معتقدیم وقتی هیات عالی پزشکی قانونی نظر داده است نمی‌توان دوباره موضوع را به یک هیات سه نفره ارجاع کرد؛ ضمن اینکه این هیات 3 نفره تخصصی در این ارتباط نداشتند که این امر مورد اعتراض ما واقع شد و ما درخواست کردیم حداقل یک هیات 5 نفره متخصص این موضوع را بررسی کنند.

بهزادی معتقد است: در این پرونده طبق آیین دادرسی تحقیقات لازم توسط بازپرس انجام شده و قاضی دادگاه اگر تحقیقات را کامل نمی‌داند باید پرونده را برای تکمیل تحقیقات به دادسرا بفرستد ولی اگر تحقیقات را کامل می‌داند دیگر نمی‌تواند خودش دوباره تحقیقات را از ابتدا آغاز کند زیرا این باعث اطاله دادرسی است.

وکیل‌مدافع اولیای‌دم بهنود رمضانی گفت: تحقیقات بازپرس، مواجهات حضوری و همچنین گزارش‌های مراجع ذیربط حکایت از این دارد که این 3 متهم، مقتول را مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند و پزشکی قانونی نیز اعلام کرده که مرگ مقتول در اثر ضربات سنگین و متعدد وارده بوده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.