سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دادستان دیوان محاسبات: تعداد قابل توجهی از بورسیه‌های دولت قبل غیرقانونی بوده است...
» اموال تضییع شده را یا از دانشجویان پس می‌گیریم یا مسئولان متخلف

دادستان دیوان محاسبات: تعداد قابل توجهی از بورسیه‌های دولت قبل غیرقانونی بوده است

چکیده :دادستان دیوان محاسبات با اشاره به پنج ماه بررسی موضوع بورسیه های غیرقانونی دولت احمدی نژاد در این دیوان، می گوید: تعداد قابل توجهی از بورسیه ها غیر قانونی بوده است. وی با تاکید بر لزوم استرداد مبالغ هزینه شده، می گوید هزینه بورسیه غیرقانونی از دانشجویان و در صورتی‌که آنها توان مالی نداشته باشند از مسئولان متخلف گرفته می شود....


دادستان دیوان محاسبات کشور با بیان اینکه تعداد قابل توجهی از بورسیه‌های وزارت علوم دولت قبل غیرقانونی بوده است، گفت: دیوان محاسبات از پنج ماه قبل در حال رسیدگی به پرونده بورسیه‌ها بوده و نهایتا تا یک ماه آینده نتیجه نهایی این پرونده‌ها مشخص می‌شود.

فیاض شجاعی در گفت وگو با خانه ملت درباره روند بررسی پرونده بورسیه‌های غیرقانونی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دیوان محاسبات، گفت: پرونده بورسیه‌ها قبل از مطرح شدن در رسانه‌ها در یکی از شعبات دیوان محاسبات در حال بررسی بوده و دادیار یکی از شعبات دیوان با هماهنگی واحدهای فنی و حسابرسی در حال پیگیری موضوع است.

دادستان دیوان محاسبات ادامه داد: تعداد قابل توجهی از بورسیه ها غیر قانونی بوده و دیوان محاسبات از پنج ماه قبل به این موضوع ورود پیدا کرده است.

شجاعی افزود: در حال حاضر دیوان محاسبات کشور بار مالی ناشی از بورسیه‌های غیرقانونی را محاسبه می‌کند تا موضوع استرداد منابع مالی که به این کار اختصاص یافته پیگیری شود.

وی در پاسخ به این سوال که استرداد مبالغ هزینه شده برای بورسیه دانشجویان از دانشجو اخذ می‌شود یا از مسئولان متخلف، گفت: ابتدا از دانشجویانی که از بورسیه‌های غیر قانونی استفاده کرده‌اند هزینه ها دریافت می‌شود اما در صورتی‌که دانشجویان توان مالی نداشته باشند مسئولان متخلف در این زمینه باید منابع تضییع شده از بیت‌المال را بپردازند.

شجاعی درباره میزان هزینه شده بر ای بورسیه هر دانشجو، گفت: دیوان محاسبات در حال محاسبه دقیق منابع مالی هزینه شده در موضوع بورسیه‌ها است.

وی گفت: دیوان محاسبات کشور تا یک ماه آینده در زمینه بررسی پرونده بورسیه های غیرقانونی به جمع بندی نهایی خواهد رسید و احتمالا اقدام به صدور دادخواست و طرح دعوی علیه کسانی که مسبب ضرر و زیان به بیت‌المال شده‌اند می‌کند.

دادستان دیوان محاسبات کشور یادآور شد: تمامی پرونده‌هایی که به دیوان محاسبات ارجاع داده می‌شود به صورت کارشناسی و دقیق مورد بررسی قرار می‌گیرد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.