سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » شرایط دشوار حبس مصطفی مهدی‌زاده، فعال دانشجویی زندانی...

شرایط دشوار حبس مصطفی مهدی‌زاده، فعال دانشجویی زندانی

چکیده :مصطفی مهدیزاده حدود یک ماه در بند ۴ زندان لاکان رشت که محل نگهداری مجرمان خطرناک، معتادان و قاتلان است، نگهداری شد و مسئولان زندان در جهت اعمال فشار به این زندانی سیاسی، از صدور کارت عبور و مرور در زندان برای وی امتناع کرده اند....


مصطفی مهدی زاده، از فعالان دانشجویی سبز که در زندان رشت محبوس است، در شرایط دشواری به سر می برد.

به گزارش خبرنگار کلمه، مصطفی مهدیزاده که جهت اجرای حکم حبس، روز سه شنبه اول مهرماه خود را به زندان رشت معرفی کرده بود، از روز پنجم مهرماه به بند ۴ زندان لاکان رشت منتقل شد که محل نگهداری مجرمان خطرناک، معتادان و قاتلان است.

بر اساس این گزارش، انتقال این زندانی سیاسی برخلاف اصل تفکیک جرایم در زندان صورت گرفته و با توجه به اینکه سختگیری ها در این بند بیشتر است، انتقال به این بند تنبیه و مجازات مضاعفی تلقی می شود.

با این حال در پی اعتراض وی و  پیگیری های صورت گرفته، این فعال دانشجویی زندانی به بند ۹ که محل نگهداری محکومان مالی، متهمان دعواهای خیابانی و سرقت است، منتقل شده و اکنون در این بند محبوس است.

مسئولان زندان رشت همچنین در جهت اعمال فشار به این زندانی سیاسی، از صدور کارت عبور و مرور در زندان برای این تنها زندانی سیاسی زندان لاکان رشت امتناع کرده اند.

مصطفی مهدی زاده عضو سابق شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا و عضو ستاد انتخاباتی مهدی کروبی در استان همدان بوده که برای تحمل شش ماه حبس تعزیری به اتهام تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری به زندان لاکان رشت رفته است.

این فعال دانشجویی سبز که دانشجوی دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه گیلان بوده است، از فعالان بازداشت شده در جریان حوادث پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری است که پیش از این در دی ماه ۸۸ از سوی وزارت اطلاعات بازداشت شده بود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.