سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مصطفی معین: از مجلس شریک مفاسد دولت نهم و دهم نباید انتظار رای اعتماد به فرهیختگان ...

مصطفی معین: از مجلس شریک مفاسد دولت نهم و دهم نباید انتظار رای اعتماد به فرهیختگان دانشگاهی داشت

چکیده :این همان مجلسی است که با تایید، سکوت و نظاره گری خود عملا شریک هشت سال ترویج آلودگی و فساد، تخریب بنیان های اخلاقی - فرهنگی و زیرساخت های اقتصادی کشور در دولت های نهم و دهم بود. شریکی که در عین حال به عنوان وکیل مردم، شاهد فقر روزافزون موکلین خود هم بود و دم نزد!...


کلمه: مصطفی معین، وزیر علوم دولت اصلاحات، رای اعتماد ندادن مجلس به دکتر نیلی را “تقابل و یا باج خواهی از یک دولت تازه تشکیل و درواقع بازی با مصالح کشور” توصیف کرد.

این چهره فعال اجتماعی و سیاسی تصریح کرد: این همان مجلسی است که با تایید، سکوت و نظاره گری خود عملا” شریک هشت سال ترویج آلودگی و فساد، تخریب بنیان های اخلاقی – فرهنگی و زیرساخت های اقتصادی کشور در دولت های نهم و دهم بود. شریکی که در عین حال به عنوان وکیل مردم، شاهد فقر روزافزون موکلین خود هم بود و دم نزد!؟در چنین وانفسایی است که فرهیختگان صدیق و فرزانه دانشگاهی نمی توانند و نباید در انتظار رای اعتماد از این مجلس و به اصطلاح چنین نمایندگانی باشند!

متن یادداشت دکتر معین که در صفحه فیس بوک وی منتشر شده، بدین شرح است:

مردم در 22 خرداد 1392با آگاهی و امید به جایگزینی “اصلاح و اعتدال” به جای “افراطی گری و تحجر” رای دادند و دولت “تدبیر و امید” کار خود را آغاز نمود. در این دولت، اکنون حدود یکسال و نیم است که وزارت خانه علوم ، تحقیقات و فناوری و متولی اصلی پیشرفت و توسعه علمی ایران و به تبع آن دانشگاه ها، هنوز نتوانسته است از یک مدیریت باثبات و پایدار برخوردار شود! پس با توجه به سرعت شگفت انگیز تحولات علم و فناوری در جهان، دیگر صحبت از توسعه و پیشرفت علمی و قدرت اول علم و فناوری در منطقه شدن فقط یک شعار خواهد بود!

درابتدا مجلس به دلایل واهی به آقای دکتر میلی منفرد رای اعتماد نداد، سپس با فتنه گری و فضاسازی از معرفی آقای دکتر توفیقی جلوگیری شد، در مرحله بعد رای اعتماد داده شده به آقای دکتر فرجی دانا به فاصله کمتر از یکسال بازپس گرفته شد، و در نهایت به آقای دکتر نیلی نیز دیروز رای اعتماد داده نشد!؟ بنظرم این نوع تقابل و یا باج خواهی از یک دولت تازه تشکیل و درواقع بازی با مصالح کشور، در طول سال های پس از انقلاب بی نظیر بوده است!

به یاد دارید که این همان مجلسی است که با تایید، سکوت و نظاره گری خود عملا” شریک هشت سال ترویج آلودگی و فساد، تخریب بنیان های اخلاقی – فرهنگی و زیرساخت های اقتصادی کشور در دولت های نهم و دهم بود. شریکی که در عین حال به عنوان وکیل مردم، شاهد فقر روزافزون موکلین خود هم بود و دم نزد!؟

در چنین وانفسایی است که فرهیختگان صدیق و فرزانه دانشگاهی نمی توانند و نباید در انتظار رای اعتماد از این مجلس و به اصطلاح چنین نمایندگانی باشند! چرا که به قول شاعر:

“کبوتر با کبوتر ، باز با باز
کند همجنس با همجنس پرواز”.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.