سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دستور رئیس قوه قضاییه برای برخورد با کسانی که «فسادهای نظام را بزرگ‌نمایی می‌کنن...
» صادق لاریجانی نمایندگان مجلس و رسانه ها را تهدید کرد

دستور رئیس قوه قضاییه برای برخورد با کسانی که «فسادهای نظام را بزرگ‌نمایی می‌کنند»

چکیده :صادق لاریجانی با عصبانیت از اینکه برخی رسانه ها از وجود رد پای چند وزیر دولت احمدی نژاد در پرونده بابک زنجانی خبر داده اند، تهدید کرد که دادستانی با این «رسانه های زنجیره ای» برخورد خواهد کرد. وی نمایندگان مجلس را هم تهدید به احضار کرد و از آنها و رسانه ها خواست که فسادهای موجود در نظام را «بزرگ نمایی» نکنند و نگویند که «فساد همه جا را گرفته است.»...


کلمه – گروه خبر: رئیس قوه قضاییه رسانه ها و نمایندگان مجلس را تهدید کرد که فسادهای موجود در نظام را «بزرگ نمایی» نکنند و نگویند که «فساد همه جا را گرفته است»!

به گزارش کلمه، صادق لاریجانی که در مراسم سالگرد تاسیس سازمان بازرسی کل کشور سخن می گفت، با عصبانیت از اینکه برخی رسانه ها از وجود رد پای چند وزیر دولت احمدی نژاد در پرونده بابک زنجانی خبر داده اند، تهدید کرد که دادستانی با این «رسانه های زنجیره ای» برخورد خواهد کرد.

وی در اظهاراتی آشکار خلاف قانون اساسی، با تهدید نمایندگان مجلس به اینکه درباره پرونده های فساد اظهارنظر و اطلاع رسانی نکنند، هشدار داد که اگر لازم باشد آنها هم احضار خواهند شد!

لاریجانی مدعی شد که قانون اساسی پیگیری پرونده های فساد را در انحصار قوه قضاییه قرار داده و حتی نماینده های مردم نیز حق ندارند در این باره اظهار نظر کنند.

وی گفت: «عده ای راه افتاده اند در رسانه ها و در میان مسئولین و مدعی هستند فساد همه جا را گرفته است. این خلاف واقعیت است. اینکه رسانه ها به این موضوعات دامن می زنند کار اشتباهی است و باعث ناامیدی مردم می شود و این موضوع به امنیت ملی برمی گردد.»

آملی لاریجانی همچنین خاطرنشان کرد: «برخی رسانه ها می خواهند وقوع فساد را به گردن سازمان های دیگر بیندازند که این کار گریبان خودشان را خواهد گرفت. رسانه های زنجیره ای درباره پرونده ای که در دادسرا است و فرد بازداشت شده است از متهم نام می برند و تیتر می زنند که پای چند وزیر به این پرونده کشیده شد. در این خصوص به دادستان تهران دستور دادم که همه را رصد کند و آنچه خلاف قانون است پایش بایستد و اگر نیاز به احضار است این کار را انجام دهد.»


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.