سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » گزارش تصویری/ تجمع حمایت از کوبانی، مقابل دفتر سازمان ملل در تهران...

گزارش تصویری/ تجمع حمایت از کوبانی، مقابل دفتر سازمان ملل در تهران

چکیده :جمعی از مردم و دانشجویان در اعتراض به کشتار مردم بی دفاع کوبانی به دست تروریست های داعش و سکوت مجامع جهانی، در مقابل دفتر سازمان ملل در تهران تجمع کردند....


جمعی از مردم و دانشجویان در اعتراض به کشتار مردم بی دفاع کوبانی به دست تروریست های داعش و سکوت مجامع جهانی، در مقابل دفتر سازمان ملل در تهران تجمع کردند.

معترضان با در دست داشتن تابلوهایی که روی آنها نوشته شده بود: ” هر جا کرد است آنجا ایران است”، “تهران گلوی کوبان”، “ما همه کوبانی هستیم”، “دولت روحانی، حمایت از کوبانی” و نیز با سر دادن شعارهای کردی مثل “بژ کوبانی” (به معنای زنده باد کوبانی) اعتراض خود را به کشتار کردهای کوبانی اعلام کردند.

ایسنا گزارش داده که تجمع‌کنندگان همچنین با سردادن شعارهایی به آنچه که حمایت علنی ترکیه و دولت اردوغان از تروریست های داعش در کشتار مردم کرد کوبان خواندند، اعتراض کردند.

در این تجمع همچنین متنی به زبان کردی در حمایت از مردم مظلوم کوبانی و همدردی با آنها مقابل دفتر سازمان ملل قرائت شد. در بخشی از این متن گفته شد: جامعه کرد و فعالان حقوق بشر ایران از همه سازمان های بین المللی می‌خواهد که مانع حمایت ترکیه از داعش در کشتار کردهای بی دفاع کوبانی شوند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.