سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » زیباکلام: تجمع‌کنندگان در برابر وزارت ارشاد رای مردم را باور نکرده‌اند...

زیباکلام: تجمع‌کنندگان در برابر وزارت ارشاد رای مردم را باور نکرده‌اند

چکیده : باکلام به سیاسی بودن تجمع دیروزاشاره کرده و تاکید کرد: «آیا این افراد نمی‌دانند احیا حجاب و عفاف به عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست و نهادهای زیادی مانند سازمان تبلیغات اسلامی و صدا و سیما بودجه‌های کلانی با نام فرهنگ دریافت می‌کنند؟ من فکر می‌کنم این آقایان اگر دغدغه دینی دارند باید از این نهادها گزارش عملکرد بخواهند تا معلوم شود این نهادها با در اختیار داشتن بودجه‌های کلان برای گسترش فرهنگ دینی چه انجام داده‌اند...


صادق زیبا کلام، استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران تجمع روز گذشته در مقابل وزارت ارشاد را تجمع کسانی دانست که رای مردم در انتخابات ۹۲ را باور نکرده‌اند.

صادق زیباکلام به دلایل برگزاری تجمع در مقابل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد و به خبرنگار «آفتاب» گفت: «اگر بخواهیم به طور مختصر و مفید تجمع دیروز در مقابل وزارت فرهنگ و ارشاد را تحلیل کنیم باید بگویم افرادی که دیروز به خیابان بهارستان رفتند، ۱۹ میلیون رای به آقای روحانی را هنوز باور نکرده‌اند و از اینکه نامزد مورد علاقه آنها آقای جلیلی فقط۴ میلیون رای مردمی دارد، ناراحت هستند. علاوه بر این این افراد از پشتیبانی بزرگان نظام مانند آقای هاشمی و آقای سید حسن خمینی و آقای خاتمی از رییس‌جمهور محبوب مردم خشنود نیستند.»

این استاد علوم سیاسی افزود: «این افراد به دلیل اینکه برای رای و نظر مردم اهمیتی قائل نیستند و به خرد جمعی باور ندارند هر روز طرح و ادعای تازه علیه دولت مطرح می‌کنند. در این میان روزی وزارت علوم مورد هجمه قرار می‌گیرد و روزی توافق ژنو باعث دلواپسی می‌شود و حالا هم بحث حجاب و عفاف را مطرح می‌کنند.»

زیباکلام به سیاسی بودن تجمع دیروزاشاره کرده و تاکید کرد: «آیا این افراد نمی‌دانند احیا حجاب و عفاف به عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست و نهادهای زیادی مانند سازمان تبلیغات اسلامی و صدا و سیما بودجه‌های کلانی با نام فرهنگ دریافت می‌کنند؟ من فکر می‌کنم این آقایان اگر دغدغه دینی دارند باید از این نهادها گزارش عملکرد بخواهند تا معلوم شود این نهادها با در اختیار داشتن بودجه‌های کلان برای گسترش فرهنگ دینی چه انجام داده‌اند.»

در تجمع اعتراضی دیروز که تعداد معدودی افراد در مقابل وزارت ارشاد حاضر شده بودند، خواستار توجه بیشتر وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی به بحث عفاف وحجاب بودند. برخی از تجمع‌کنندگان از حوزه علمیه ایروان و برخی دیگر نیز از حوزه‌های علمیه استان تهران بودند.

تجمع‌کنندگان معتقد بودند علی جنتی نه تنها در طول یک سال اخیر برای فرهنگ و عفاف کشور کاری نکرده است بلکه به بی‌عفتی‌ها چراغ سبز نشان داده و در همایش‌هایی که زنان بی‌بندوبار در آن هستند، حضورداشته است.

این افراد پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آن نوشته بود “خدایا جنگ‌های جناحی؛ ناموس ما، دین ما و عفت زنان ما را گم کرده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.