سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مرتضوی تخلفات خود در تامین اجتماعی را به کلی انکار کرد: سند بیاورید...
» ارجاع پرونده به وزارت اطلاعات هم تکذیب شد

مرتضوی تخلفات خود در تامین اجتماعی را به کلی انکار کرد: سند بیاورید

چکیده :می‌گویند ما 10 رقم زمین را به یک مجموعه داده ایم ما می گوییم دروغ است اگر یک متر زمین در دوره من بفروش رفته سند آن را بیاورید. یا می‌گویند ما 150 میلیون به صدا وسیما داده‌ایم در حالی که حساب وکتاب صداوسیما روشن است و حساب تامین اجتماعی هم مشخص...


کلمه- گروه خبر: یا بی‌اطلاع است یا تکذیب می‌کند. به نظر می‌رسد مرتضوی رویه و روش دوست دیر یافته خویش، احمدی‌نژاد را در پی گرفته است. دادستان سابق تهران همچنان تکذیب می‌کند. او در آخرین اظهارنظر خود باز هم مطابق همیشه  منکر اخباری شد که به صورت رسمی منتشر شده است. او در حاشیه مراسم ختم مادر هاشمی شاهرودی، با بیان اینکه تاریخ دیگری برای حضور در دادسرا یا صدور حکم مشخص نشده، درباره اینکه پرونده اش به وزارت اطلاعات ارجاع شده است، پاسخ داد: پرونده ام به وزارت اطلاعات ارجاع نشده است.

چند روز پیش یکی از وکلای شاکی در پرونده سعید مرتضوی از ارسال پرونده دادستان سابق تهران به وزارت اطلاعات، برای ادامه تحقیقات مقدماتی خبر داده بود. مصطفی ترک‌همدانی گفته بود: در مراجعه‌ای که به دادسرای کارکنان دولت داشتم اعلام شد که پرونده مرتضوی برای ادامه تحقیقات به وزارت اطلاعات فرستاده شده است. پیش از این نیز سعید مرتضوی روز دهم شهریورماه در شعبه ۱۵ دادسرای کارکنان دولت حاضر شده بود و به گفته خودش برای توضیح در رابطه با سه پرونده از جمله تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی، شکایت فاضل لاریجانی و شکایت وکلای عباس پالیزدار به دادسرا آمده بود.

رئیس سابق سازمان تامین اجتماعی در ادامه سخنانش در حاشیه مراسم ختم افزود: با توجه به اینکه پرونده تحقیق و تفحص سازمان تامین اجتماعی به حفاظت اطلاعات قوه قضاییه ارجاع شده بود این مرجع در حال رسیدگی و تهیه گزارش از آقای ترک همدانی از وکلای شکات هستند که اعتقاد دارند حفاظت اطلاعات قوه قضاییه صلاحیت ورود و تحقیقات در هیچ پرونده‌ای را ندارد و از این جهت مدعی‌اند که این پرونده باید به وزارت اطلاعات و یا هر مرجع دیگر صلاحیت‌دار برود.

مرتضوی با بیان اینکه بر اساس قانون رئیس قوه قضاییه حق دارد هم حفاظت اطلاعات قوه قضاییه را تشکیل بدهد و هم پرونده‌های مد نظر را به آنجا ارجاع دهد، تصریح کرد: بیش از یک دهه است که حفاظت اطلاعات قوه قضاییه کار می‌کند و پرونده‌ها به آنجا ارجاع می‌شود و تاکنون نیز پرونده‌های مهمتر از این برای رسیدگی به آنجا ارسال شده و درباره آن پرونده‌ها گزارش داده و هم دادگاه‌ها و هم دیوان عالی کشو،ر گزارش آنجا را قبول کردند ولی این آقای وکیل ادعا می‌کند که حفاظت اطلاعات قوه قضاییه صلاحیت ندارد و این پرونده باید برای رسیدگی به وزارت اطلاعات ارجاع شود.

او در حالی از بررسی پرونده‌اش توسط حفاظت قوه‌قضاییه استقبال می‌کند که همیشه این گمانه و نگرانی وجود دارد که با توجه به رابط‌ها و لینک‌هایی که او هنوز در قوه‌قضاییه برخوردار است، دادستان سابق تهران بتواند مانند بسیاری از تخلف‌های دیگرش از محاکمه و مجازات قسر در برود.

وی افزود: ما چون می‌دانیم در پرونده تامین اجتماعی حتی یک ایپسیلن و یک مورد تخلفی وجود ندارد حفاظت اطلاعات قوه قضاییه، وزارت اطلاعات و یا هر مرجع دیگری هر چه بیشتر تحقیقات کند حقیقت بیشتر روشن می‌شود و ما بیشتر استقبال می کنیم.

دادستان سابق تهران در باره آخرین وضعیت پرونده کهریزک بیان کرد: این پرونده در شعبه 9 دیوان عالی در حال رسیدگی است و هر تصمیمی که دیوان بگیرد روی چشم می‌گذاریم و اجرا می کنیم.

مرتضوی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شما در حالی میگویید که در تامین اجتماعی تخلفی صورت نگرفته که گزارش تحقیق و تفحص مجلس بیانگر تخلفات گسترده این سازمان در دوره مدیریت شما است نظرتان در این باره چیست؟ ابراز داشت: من قبلا در این باره توضیح داده‌ام. در این گزارش گفته شده ما 137 شرکت را به بابک زنجانی داده‌ایم. ما می‌گوییم اشکال ندارد. آقای بازپرس شما یک سند شرکتی که واگذار شده است را بیاورید. الان هم که بابک زنجانی حدود یکسالی است که به زندان رفته است. حتی اگر یک شرکت از تامین اجتماعی به بابک زنجانی واگذار شده،‌ سند آن را بیاورید. یا می‌گویند ما 10 رقم زمین را به یک مجموعه داده ایم ما می گوییم دروغ است اگر یک متر زمین در دوره من بفروش رفته سند آن را بیاورید. یا می‌گویند ما 150 میلیون به صدا وسیما داده‌ایم در حالی که حساب وکتاب صداوسیما روشن است و حساب تامین اجتماعی هم مشخص است. رفته‌اند و بررسی کرده‌اند و دیدند که دروغ است. اگر یک مورد دیدند که پرداخت و واگذاری غیر قانونی وجود دارد، سند بیاورند تا پاسخ دهیم.

وی در باره پرونده فاضل لاریجانی نیز بیان کرد: این پرونده در دادسرا مفتوح است اما من در جریان آن نیستم.

انکار در میان جرم‌های گوناگون

رییس سابق سازمان تامین اجتماعی همچین از ملاقات با احمدی‌نژاد گفت و در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی براینکه آیا در جلسات ولنجک احمدی‌نژاد برای انتخابات پیش‌روی مجلس شرکت می‌کنید، تاکید کرد: بنده هر از چندگاهی با آقای احمدی‌نژاد ملاقات و با وی صحبت می‌کنم.

دادستان سابق تهران درحالی منکر هرگونه تخلف در سازمان تامین اجتماعی می‌شود که پارسال همین‌روزها یک نماینده مجلس گفته بود: این سازمان در گذشته تخلفات بسیاری را مرتکب شده است بنابراین هیأت تحقیق و تفحص تا به نتیجه رساندن آن دست از تلاش بر نمی‌دارد.

 

قاضی‌پور در پاسخ به این سؤال که گفته شده یکی از دبیران تأمین اجتماعی پاداشی ۳۰۰ میلیون تومانی را برای خود در نظر گرفته بود آیا شما این را تأیید می‌کنید، افزود: من علاوه بر تأیید این خبر باید بگویم که این پاداش بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان بوده که از سوی این فرد به عنوان پاداش در نظر گرفته شده است.

ادعای پاکدستی و عدم تخلف از سوی مرتضوی همچنان در میان موجی از تخلفات و اعمال غیرقانونی و فسادهای مالی مطرح می‌شود. مرتضوی معتقد است که هیچ گونه تخلفی صورت نگرفته است. درحالی که نمایندگان مجلس بارها سوال کرده‌اند که چک ۱۷ هزار میلیارد تومانی تامین اجتماعی در دست بابک زنجانی چه می کند؟!  نمایندگان گفته‌اند«آقای بابک زنجانی در زمان ریاست آقای مرتضوی بر سازمان تامین اجتماعی یک شبه بخشی از کارخانجات شستا را که حدودا ۵۰ هزار میلیارد تومان قیمت دارد به ۱۷ هزار میلیارد تومان خریداری کرده است.»

تخلفات مرتضوی تنها منحصر به فسادهای گسترده مالی نیست. به گفته نمایندگان مجلس «در بررسی حدود ۱۷۸ شرکت شستا مشخص شده که بیش از ۴۰۰۰ سمت در هیات مدیره ها وجود دارد که عملا با ۱۵۰۰ نفر پوشش داده بودند. یعنی در واقع خیلی از افرادی که در هیات مدیره ها بودند سه پست و جایگاه را تصرف کرده بودند و پاداش های کلانی دریافت می کردند.»

مبالغی شامل۵۰۰ میلیون ریال کارت هدیه به رحیمی، یک میلیارد ریال به عباسی و شیخ‌الاسلامی، ۵۰۰ میلیون ریال کارت هدیه به سرپرست وقت وزارتخانه تعاون، یکصد میلیون ریال بن فروشگاه رفاه به مدیرعامل خبرگزاری موج و یکصد میلیون ریال کارت هدیه به مدیرعامل وقت ایرنا و صدها مورد دیگر به عنوان رشوه و باج در پرونده مرتضوی موجود است و اگر بخواهیم این تخلفات را لیست کنیم مجبور به ارائه چندین گزارش هستیم.

 

 

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.