سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

یک بام و دو هوا

چکیده : غرب دانسته یا ندانسته عمدا یا سهوا همان‌گونه که درسیرتکاملی تروریست‌ها نقش اصلی را ایفا کرد وامروز درنابودی کامل آن درمانده است، با رویکرد تجهیز وحمایت از مخالفین بشاراسد، گام درآینده ای بس خطرناک تر از جنگ های کنونی برمی دارد. درطول سه سال گذشته جمهوری‌اسلامی چه در مجامع بین المللی و چه در تبلیغات رسانه ای خود، بارها آژیرخطر را به صدا درآورد و سران غرب را ومخالفین بشاراسد را به خطر بزرگ‌تری اشاره داد، اما واقعیت این است که مخالفین بشاراسد، در جبهه ای به نام، هم پیمانان‌غربی خود را درمقابل جبهه شرق یعنی اتحاد ایران و روسیه و تا حدودی چین درحمایت از بشاراسد تهی دست می دیدند و ناگزیرچشمان خود را برهمه جنایات تروریست ها بستند واز بیم بقای بشاراسد، میدان را برای ترک‌تازی افراطیون مهیا نمودند...


اسماعیل گرامی مقدم:

جهان امروز شاهد یکی از ددمنشانه ترین، خشن ترین و بی رحمانه ترین جنگ ها است، جنگی که هرآینه بیم آن می رود تا مرزهای کنونی را درنوردیده و به امن ترین نقاط جهان پیام ترس و وحشت را تحمیل نماید.

دریک چنین حادثه هولناکی، ائتلاف بزرگی علیه این تروریست های بی رحم شکل گرفته است و رهبران این ائتلاف بی آن‌که درصدد پاسخ به افکارعمومی پیرامون روند تکامل این مولود و نقش خود در پرورش این جنایت‌کاران پاسخ‌گو باشند! چنان برطبل جنگ می کوبند و دم ازائتلاف می زنند که گویی این مولود نامبارک، خلق‌الساعه دنیا را اسیر خود کرده! هم اکنون نیزبا تغییرجهت گیری پشتیبانی مالی و لجستیکی از گروه های به اصطلاح معتدل سوری، درصدد آنند ضمن جبران اشتباه گذشته، سرزمین های فتح شده را به دست مخالفین دولت سوریه سپارند و در وهم وقیح و درجهل مرکب با سرنگونی بشاراسد با یک تیر و دونشان را بزنند.

با این چشم‌انداز، غرب دانسته یا ندانسته عمدا یا سهوا همان‌گونه که درسیرتکاملی تروریست‌ها نقش اصلی را ایفا کرد وامروز درنابودی کامل آن درمانده است، با رویکرد تجهیز وحمایت از مخالفین بشاراسد، گام درآینده ای بس خطرناک تر از جنگ های کنونی برمی دارد. درطول سه سال گذشته جمهوری‌اسلامی چه در مجامع بین المللی و چه در تبلیغات رسانه ای خود، بارها آژیرخطر را به صدا درآورد و سران غرب را ومخالفین بشاراسد را به خطر بزرگ‌تری اشاره داد، اما واقعیت این است که مخالفین بشاراسد، در جبهه ای به نام، هم پیمانان‌غربی خود را درمقابل جبهه شرق یعنی اتحاد ایران و روسیه و تا حدودی چین درحمایت از بشاراسد تهی دست می دیدند و ناگزیرچشمان خود را برهمه جنایات تروریست ها بستند واز بیم بقای بشاراسد، میدان را برای ترک‌تازی افراطیون مهیا نمودند.

این پدیده پلشت، که پدیدارشده از یک تصویر برش خورده از جنگ تمدن هاست ونوع خشونت‌های به‌کار گرفته شده، ذهنیت تحلیلی و تاحدودی خیال پردازانه ساموئل هانتینگتون را به نظر واقعی مجسم می نمایاند. توابین کنونی اگرانصاف داشتند و کلاه خود را قاضی می کردند، از نقش ایران درحمایت از کردها و شیعیان درایجاد دیوارآهنین درقبال تروریست ها بی اعتنا گذر نمی کردند و بدون ائتلاف با ایران ازورود به نبردی بی سرانجام و دراز مدت دوری می جستند، اگرامروز کنترلی نسبی بر توسعه طلبی های هیولای داعش حاکم شده، بی بدیل نقش حمایت جمهوری اسلامی غیرقابل انکار است. گرچه رئیس جمهورآمریکا، قبل از سربریدن خبرنگارانش تمام تلاش خود را به‌کار گرفت که جنگ کنونی و بی رحمی ها را به حساب اختلافات شیعه و سنی گذارد! اما به محض بریده شدن سرهای اتباع بی گناه امریکایی و تحت تاثیر فشارهای افکارعمومی ،لاجرم قدری واقع بینانه به مسائل نگریست و دریک تغییرجهت آشکاراعلام کرد ایران تهدیدی برای امنیت منطقه به‌شمار نمی رود.*

آن‌چیزی که امروزهرانسان منصفی را مدهوش سیاست‌های نابخردانه این ائتلاف و رهبران‌آن کرده، سیاست یک بام و دوهواست! ازمیان بردن گروهی و تجهیزتسلیحاتی گروه دیگر چه توجیهی دارد؟ گروه های حماس و حزب الله که برای دفاع از سرزمین خود با اشغال‌گران اسرائیلی می جنگند، به زعم انگلیسی‌ها وآمریکایی‌ها تروریست هستند و دیوید کامرون که گستاخانه پا را فراتر می گذارد و ایران را حامی تروریست می خواند، آن‌وقت گروه هایی را که علیه دولت مرکزی درحال نبرد هستند، گروه های اعتدال می نامند. مبارزه مسلحانه؛ چه می خواهد در دهه های چهل، پنجاه و شصت ایران باشد، چه درشرایط کنونی درسوریه باشد، مولودی نامبارکی جز تروریست متولد نخواهد شد.

پیش بینی نتایج هولناک رویکرد سیاست های رهبران ائتلاف پس ازشکست داعش و واگذاری سرزمین‌های تصرف شده دراختیار گروه های مسلح دیگر به نام اعتدالیون بسیارساده است و جهان نه تنها شاهد پایان خشونت‌ها و بی رحمی‌ها نخواهد بود، بلکه نظاره گر طولانی‌ترشدن و خشن تر شدن جنگ‌های خونین آینده خواهد شد و مجددا کشورهای مخالف بشاراسد با سردمداری غرب و کشورهای حامی بشاراسد با پرچم‌داری ایران یک‌باردیگر صف آرایی خواهند کرد.

ـ ـ

*سخنرانی باراک اوباما در شبکه ان سی اس در ۶ سپتامبر ۲۰۱۴


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.