سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نامه پدر سراج الدین میردامادی به روحانی: پسرم با دعوت شما به ایران آمد...
» صلواتی گفت کاری می کنیم که دیگر کسی هوس بازگشت نکند

نامه پدر سراج الدین میردامادی به روحانی: پسرم با دعوت شما به ایران آمد

چکیده :بازداشت یک روز ایشان قبل از صدور حکم یقیناً برخلاف قانون است اما زمانی قاضی پرونده آقای صلواتی به ایشان صراحتاً گفته است: "چنان برخوردی با شما بکنیم که هیچ ایرانی هوس آمدن به کشور را نداشته باشد" حساب کار مشخص است. به واقع مایه تاسف است که این حضرات به صرف ادعای باطل شان مبنی بر بیم فرار، آن هم برای کسی که با پای خودش به کشور بازگشته، بدون هیچ مجوزی با قرار وثیقه برای وی موافقت نمی کنند. از طرفی روند انتقال پرونده و رسیدگی در دادگاه تجدیدنظر را هم عملاً متوقف کرده اند تا کینه خود را بطور کامل نشان دهند. ...


همزمان با سفر حسن روحانی به امریکا، جهت حضور در اجلاس سالانه سازمان ملل، پدر سراج الدین میردامادی، روزنامه نگار زندانی، در نامه ای خطاب به رئیس جمهور از او خواست که “به وضع فعالان و ایرانیانی که به امید صلاح و خیر کشور به وطن‌شان بازگشته اند و دچار زندان و محکومیت‌های ناعادلانه شده اند، توجه عاجل و اساسی ” داشته باشد.

سید حسین میردامادی، در این نامه که در نیویورک به آقای نهاوندیان مسئول دفتر رئیس جمهور تحویل داده شده است، با اشاره به “تاکیدات فراوان” حسن روحانی، “چه در ایام تبلیغات کاندیداتوری و چه در جمع ایرانیان خارج از کشور مبنی بر دعوت ایرانیان به بازگشت به کشور”، می نویسد:”مقامات قضایی برای آرمان بلند و روحیه اعتدال جنابعالی وقعی قائل نیستند که بماند، بلکه بنای کارشکنی و دهن کجی را در دستور کار خود دارند تا آنجا که بگویند هیچ چیزی تغییر نکرده و در بر همان پاشنه سابق می چرخد. ”

متن کامل نامه، به این شرح است:

هوالحق

جناب آقای دکتر روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران

با عرض سلام و ادای احترام

ناظر بر تاکیدات فراوان شما چه در ایام تبلیغات کاندیداتوری و چه در جمع ایرانیان خارج از کشور مبنی بر دعوت ایرانیان به بازگشت به کشور؛ فرزندم سیدسراج الدین میردامادی روزنامه نگار اصلاح طلب مقیم فرانسه در روزهای آغازین انتخابتان از سوی مردم به مقام ریاست جمهوری اسلامی ایران، با امید به وزیدن هوای تازه اعتدال و اخلاق به کشور بازگشت.

مع الاسف پس از بازگشت به ایران نهادهای امنیتی، اطلاعاتی و سپاه با ایشان برخوردهای امنیتی و غیر منطقی داشته و ضمن بازجویی های مکرر و طولانی مدت به رغم اینکه اینجانب کفالت ایشان را برعهده گرفته بودم اما با این وجود قبل از صدور حکم دادگاه مبادرت به بازداشت وی نموده اند.

سراج امروز بیش از 4 ماه است که در بند امنیتی 2الف سپاه در زندان اوین با متهمین بمب گذاری و جاسوسی نگهداری می شود و سرنوشت پرونده اش هنوز در هاله ای از ابهام است.

فرزندم جانبازی است که در سنین نوجوانی برای دفاع از کشور و انقلاب به جبهه ها شتافت و بر همان عهد دیرین با ایران و اسلام به کشور بازگشت. اگر چه او با خدای خود معامله کرده است و اجر مجاهدین راه حق در پیشگاه ذات باری تعالی محفوظ است؛ لیکن تلخی ماجرا اینجاست که امروز او در گوشه زندان همان نظامی که برای آن جنگیده است درد زخم ها و جراحات ناشی از جنگ را با خود به همراه دارد و تحمل می کند.

شاید بدانید او از جمله افرادی بود که در کمپین انتخاباتی شما در اروپا در حمایت از حضور مردم در انتخابات و رای به حضرتعالی در رسانه ها و طیف های سیاسی اصلاح طلب اروپا فعالیت چشم گیری داشته و همواره در میان نیروهای سیاسی به عنوان فردی معتقد به اصلاحات مسالمت آمیز نظام در چارچوب قانون اساسی شناخته می شود.

بازداشت یک روز ایشان قبل از صدور حکم یقیناً برخلاف قانون است اما زمانی قاضی پرونده آقای صلواتی به ایشان صراحتاً گفته است: “چنان برخوردی با شما بکنیم که هیچ ایرانی هوس آمدن به کشور را نداشته باشد” حساب کار مشخص است.

باید بگویم به واقع مایه تاسف است که این حضرات به صرف ادعای باطل شان مبنی بر بیم فرار، آن هم برای کسی که با پای خودش به کشور بازگشته، بدون هیچ مجوزی با قرار وثیقه برای وی موافقت نمی کنند. از طرفی روند انتقال پرونده و رسیدگی در دادگاه تجدیدنظر را هم عملاً متوقف کرده اند تا کینه خود را بطور کامل نشان دهند.

اینها همهنشان از این دارند که جریانی در کشور برای آرمان بلند و روحیه اعتدال جنابعالی و دولت متبوع تان نه تنها وقعی قائل نیستند بلکه بنای کارشکنی و دهن کجی را در دستور کار خود دارند تا آنجا که بگویند هیچ چیزی تغییر نکرده و در بر همان پاشنه سابق می چرخد.

اکنون جناب رئیس جمهور!

با عنایت به تاکیدات جنابعالی و شخص رهبر ایران در ضرورت وجود انتقاد در مقابل تخریب، امروز شاهد این معضل خانمان سوز هستیم که نیروهای امنیتی که همچنان در مصدر امور جولان می دهند برای خاموش کردن هرگونه انتقاد مصلحانه و مشفقانه آن را به تبلیغ و تبانی علیه نظام نسبت می دهند و همچنان بر طبل بی عدالتی و ظلم علیه افراد بی گناه و با سابقه درخشان ایثارگری در راه نورانی امام و انقلاب می کوبند.

محکومیت سنگین و به غایت ظالمانه 6 سال زندان و ممنوع الخروجی و محرومیت از فعالیت روزنامه نگاری تا 5 سال پس از زندان فردی چون سراج اعتراض بسیاری از بزرگان همچون مرجع عالیقدر حضرت آیت الله صانعی و خیل عظیمی از نیروهای سیاسی وفادار به انقلاب را به دنبال داشته است لذا رجاء واثق داریم بنا به وعده های شما و این گفته حضرتعالی که بازگشت به وطن حق بدیهی و اساسی هر ایرانی است و مواضع وزیر محترم اطلاعات در این راستا توجه عاجل و اساسی به وضع فعالان و ایرانیانی که به امید صلاح و خیر کشور به وطن شان بازگشته اند و دچار زندان و محکومیت های ناعادلانه شده اند بفرمائید.

ان ارید الاصلاح مااستطعت و ماتوفیقی الا بالله علیه توکلت والیه انیب

هود-88

سید حسین میردامادی

مشهدالرضا- مهر ماه 1393 خورشیدی


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.