سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

آزادی شبانه محمد داوری از زندان

چکیده :محمد داوری از زندانیان سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ اوین که قرار بود فردا سه شنبه در پی پایان دوره محکومیتش از زندان آزاد شود، شامگاه دوشنبه در زمانی غیرمعمول و غیر متعارف از زندان اوین آزاد شد....


محمد داوری، از اسرای سبز بند ۳۵۰ اوین، ساعتی پیش و به دنبال پایان دوره محکومیت پنج ساله خود از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، محمد داوری از زندانیان سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ اوین که قرار بود فردا سه شنبه آزاد شود، شامگاه دوشنبه در زمانی غیرمعمول و غیر متعارف از زندان اوین آزاد شد.

محمد داوری جانباز جنگ تحمیلی، روزنامه نگار، فعال صنفی جامعه معلمان و سردبیر سایت سحام نیوز (سایت وابسته به مهدی کروبی) بود و در پی افشاگری مهدی کروبی در مورد فاجعه کهریزک تحت تعقیب قرار گرفته و بازداشت شد.

داوری روز ۱۷ شهریور سال ۸۸ بازداشت و پس از ۶۰ روز تحمل انفرادی و یازده ماه حبس در بازداشتگاه های امنیتی وزارت اطلاعات مردادماه ۸۹ به بند ۳۵۰ اوین منتقل شد. وی از آن زمان تا روز آزادی در همین بند محبوس بود.

این زندانی سیاسی سبز در دوره زندان خود چندین نوبت دست به اعتصاب غذای اعتراضی زد.

گفتنی است طی ماه های گذشته آزادی اسرای سبز به شیوه هایی غیرمعمول صورت می گیرد؛ موضوعی که نشان از واهمه کودتاگران از اسرای سربلند جنبش سبز دارد، چرا که آنها بدون درخواست عفو و با پایان دوره محکومیت از بند رها می شوند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.