سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » عارف: نباید اجازه داد فضای امنیتی به دانشگاه ها برگردد...

عارف: نباید اجازه داد فضای امنیتی به دانشگاه ها برگردد

چکیده :برخی وجود فضای نشاط و شاداب را در دانشگاه ها بر نمی تابند، عده ای که دانشگاه و دانشجو را نمی شناسند می خواهند برای دانشگاه تصمیم بگیرند و امید بوجود آمده بین دانشگاهیان را از بین ببرند که باید در مقابل اینگونه تحرکات هوشیار بود و اجازه نداد فضای امنیتی به مراکز آموزش عالی برگردد....


محمدرضا عارف با بیان اینکه برخی وجود فضای نشاط و شاداب را در دانشگاه ها بر نمی تابند، گفت: عده ای که دانشگاه و دانشجو را نمی شناسند می خواهند برای دانشگاه تصمیم بگیرند و امید بوجود آمده بین دانشگاهیان را از بین ببرند که باید در مقابل اینگونه تحرکات هوشیار بود و اجازه نداد فضای امنیتی به مراکز آموزش عالی برگردد.

به گزارش ایرنا، رییس بنیاد امید ایرانیان در دیدار با جمعی از جوانان استان لرستان شکل گیری فضای امید در کشور را نتیجه تلاش و حضور همه جانبه جوانان در انتخابات خرداد 92 دانست و گفت: اگر میدان داری جوانان در انتخابات ریاست جمهوری نبود مطمنا جریان اصلاح طلب و اعتدالگرا نمی توانست به موفقیت دست پیدا کند و بسیاری از مدعیان اهل سیاست که امیدی به تغییر فضا نداشتند بعد از به میدان آمدن جوانان وارد عرصه انتخابات شدند.

وی با بیان اینکه عده ای می خواهند تمام هزینه ها را متوجه جوانان کنند، گفت: جریان مقابل اصلاحات تا قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته حضور خود در ساختار قدرت را مادام العمر و دایمی می دانست و بر این باور بود اصلاح طلبان وارد عرصه انتخابات نخواهند شد ولی حضور با انگیزه جوانان در انتخابات، شور و نشاط را مجددا وارد فضای سیاسی کشور کرد و بسیاری از معادلات را از بین برد.

رییس بنیاد امید ایرانیان با تاکید براینکه تجربه نشان داده است اگر مردم در صحنه باشند جریانات انحصارطلب هیچ جایگاهی در جامعه نخواهند داشت، گفت:ادامه آن فضای حاکم بر دانشگاه ها، در شان انقلاب و نظام و جامعه دانشگاهی نبود و مشخص بود حاکمیت تفکر امنیتی در دانشگاه به بن بست خواهد رسید؛ هر چند در مقطع فعلی عده ای که منافعشان به خطر افتاده است تمام تلاششان را برای احیای فضای امنیتی در دانشگاه در پیش می گیرند.

وی اضافه کرد: باید در مقابل این گونه تحرکات هوشیار بود و تلاش کرد فضای نشاط و امیدواری بر دانشگاه ها حاکم شود تا دانشگاه بتواند رسالت خود را در مقابل نظام و مردم به نحو احسن انجام دهد.

عارف با تاکید براین که باید تصمیم گیری درباره دانشگاه و دانشگاهیان در چارچوب سیاست ها و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی توسط خود دانشگاهیان انجام شود، افزود: متاسفانه فضای کشور بیش از اندازه سیاست زده شده است؛ باید سهم تشکل های غیر سیاسی و سمن هادر تصمیم گیری های کشور افزایش یابد به همین دلیل باید به دنبال تقویت نهادهای مردم سالار بود و بهترین مکان برای تقویت نهادهای مدنی دانشگاه است.

وی با بیان این که عده ای به دنبال استفاده ابزاری از جوانان هستند، به انتخابات مجلس آینده اشاره کرد و گفت: بر این باوریم که جوانان باید در مجلس آینده نقش و حضور جدی داشته باشند؛ باید تلاش کرد تا مشارکت بالای مردم خوب کشورمان را در انتخابات آینده داشته باشیم و جوانان در این راستا مسوولیت سنگینی برعهده دارند.

عارف تاکید کرد: ان شاء لله با حضور جدی همه تفکرات درعرصه انتخابات و مشارکت حداکثری مردم، مجلس آینده مجلسی مقتدر، متخصص، کارآمد، دلسوز و همراه دولت باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به پرسشی درخصوص نحوه برخورد نهادهای نظارتی با کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: همه دستگاه های متولی امر انتخابات باید رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در حق الناس دانستن رای مردم را مورد توجه جدی قرر دهند و ملاک همگان اجرای دقیق قانون باشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین درباره برخی مباحثی که اخیرا درخصوص تفکیک جنسیتی مطرح شده است، گفت: معتقدم طرح اینگونه مباحث هیچ منفعتی برای کشور ندارد مردم ما بسیار فهیم و تیزهوش هستند و عملکردها و تصمیمات مسوولان را در دروه های مختلف با شعارهایشان مقایسه می کنند.

وی افزود: نباید بگونه ای عمل کنیم که کرامت انسانها بخصوص بانوان گرانقدر ما تحت تاثیر نگاه سیاسی خدشه دار شود.

عارف باتاکید بر ضرورت حفظ فضای آرامش در کشور و پاسخگویی به مطالبات به حق مردم، به اوضاع منطقه اشاره کرد و گفت: اوضاع منطقه با مدیریت پشت پرده برخی کشورهای غربی متلاطم است و در این فضا اوضاع داخلی کشور باید آرام باشد تا برخی کشورها چشم طمع به کشورمان نداشته باشند.

وی افزود: ما می توانیم در حل و فصل مشکلات حاد منطقه تاثیر گذار باشیم و نقش اساسی خود را بازی کنیم.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.