سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » هاشمی رفسنجانی: زبان هنر می‌تواند زوایای زندگی شهدا را به نمایش درآورد...

هاشمی رفسنجانی: زبان هنر می‌تواند زوایای زندگی شهدا را به نمایش درآورد

چکیده : رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، ساخت سریال و فیلم سینمایی از زندگی شهیدان را اقدامی بسیار ارزشمند دانست و گفت: زبان هنر جلوه هایی خاص دارد و می تواند زوایای زندگی شهدا را به نمایش درآورد...


رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، ساخت سریال و فیلم سینمایی از زندگی شهیدان را اقدامی بسیار ارزشمند دانست و گفت: زبان هنر جلوه هایی خاص دارد و می تواند زوایای زندگی شهدا را به نمایش درآورد.
آیت الله هاشمی رفسنجانی امروز(یکشنبه) در دیدار اعضای ستاد برگزاری کنگره شهید ناصر کاظمی، شهادت را راهی میان بر برای رسیدن به بارگاه قرب الهی عنوان کرد و اظهارداشت: شهید از میدان جهاد و محل شهادت، بر بال ملائک به بزم انبیاء و اولیا می رود و این راز تأکید قرآن بر زنده بودن شهدا است.

به گزارش آفتاب، وی همچنین شهدا را برندگان واقعی زندگی در دنیا و آخرت توصیف و خاطرنشان کرد: بهترین تعبیر خداوند هم درباره شهیدان است که در بارگاه الهی ارتزاق می کنند و انسان ها را نهی می کند که شهدا را مرده مپندارید.

جانشین فرماندهی کل قوا و فرمانده هشت سال دفاع مقدس با یادآوری فداکاری های فرزندان این آب و خاک، بر نگاه هنری به زندگی شهدا تأکید کرد و گفت: اگرچه شهدا، مخصوصاً شهدای کردستان دنبال شهرت نبودند، ولی گمنامی آنها ماندگارترین تأثیرها را در جامعه گذاشت و شهدای گمنام، نامدارترین فرزندان ایران هستند.

هاشمی رفسنجانی با بیان خاطره ای از شهید رجایی، اظهارداشت: شهید رجایی در برگشت از یکی از سفرهای جنگی به غرب کشور از دلاوری های شهید ناصر کاظمی که آن زمان فرماندار پاوه بود وبرای دیدار رییس جمهوری از خط مقدم جنگ برگشته بود، تمجید می کرد و امروز وقتی زندگینامه شهید ناصر کاظمی و عکس یادگاری ایشان با آن به یادم آمد.

وی با تشریح اوضاع کردستان و منطقه اورامانات در نخستین سال های پیروزی انقلاب اسلامی و پس از شروع جنگ تحمیلی، از پیچیدگی ها و مشکلات مبارزه با ضد انقلاب در آن منطقه گفت و افزود: یک بار به اتفاق آیت الله طالقانی و شهید دکتر بهشتی به کردستان رفتیم و پس از مذاکرات فراوان با سران قبایل و مردم، خطرات آینده و توطئه های دشمنان را ترسیم کردیم و خدا را شکر مردم کردستان متوجه شدند و میدان‌داری را از تفرقه افکنان گرفتند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، تلاش برای معرفی شهدا به نسل جوان را تشریح افتخارات نظام و ایران دانست و گفت: برگزاری یادواره های شهدا یکی از صادق ترین کارهای جاری است که در فرهنگ این سرزمین ماندگار خواهد بود.

هاشمی رفسنجانی، ساخت سریال و فیلم سینمایی از زندگی شهیدان را کاری بسیار ارزشمند خواند و تصریح کرد: زبان هنر جلوه هایی خاص دارد و می تواند زوایای زندگی شهدا را به نمایش درآورد.

در آغاز این دیدار پرویز کاظمی و ناصر کاظمی، برادر و یادگار شهید (که پدر خویش را ندیده بود) به بیان خاطرات و خصوصیات شهید ناصر کاظمی پرداختند.

سردار غیاثی راد معاون فرهنگی رزمندگان غرب و شمال غرب کشور و اسماعیل نصرتی دبیر ستاد برگزاری کنگره نیز گزارشی از فعالیت ها و برنامه های کنگره شهید کاظمی در سال های گذشته ارایه کردند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.