سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ابتکار: سازمان محیط زیست اسناد لازم در مورد پرونده بنزین های آلوده را ارایه کرده اس...

ابتکار: سازمان محیط زیست اسناد لازم در مورد پرونده بنزین های آلوده را ارایه کرده است

چکیده :رییس سازمان حفاظت محیط زیست و معاون رییس جمهور گفت: این سازمان اسناد و مدارک لازم در مورد پرونده بنزین های آلوده را به مراجع قضایی ارایه کرده است....


رییس سازمان حفاظت محیط زیست و معاون رییس جمهور گفت: این سازمان اسناد و مدارک لازم در مورد پرونده بنزین های آلوده را به مراجع قضایی ارایه کرده است.

معصومه ابتکار روز یکشنبه در پاسخ به این سوال ایرنا که آیا سازمان محیط زیست شاکی پرونده بنزین های آلوده است ؟ گفت:ما شاکی پرونده بنزین های آلوده نیستیم اما از ما به عنوان مطلع دعوت شد و سازمان محیط زیست نیز تمام اسناد و مدارک لازم را تحویل داده است.

پیشترمصطفی ترک همدانی یکی از شاکیان وزیر اسبق نفت در پرونده بنزین های آلوده از دستور بازپرس شعبه 15 دادسرای کارکنان دولت مبنی بر احضار متهم این پرونده خبر داده بود.

وی در این زمینه به ایرنا توضیح داد: سه وکیل دادگستری (پیمان حاج محمود عطار، علیرضا دقیقی و مصطفی ترک همدانی) یازدهم خردادماه سال جاری با حضور در دادسرای کارکنان دولت و ارایه مستنداتی، از وزیر اسبق نفت به دلیل تولید بنزین آلوده توسط پتروشیمی در زمان وزارتش شکایت کردند.

به گفته همدانی، این شکایت برای رسیدگی در اختیار بازپرس شعبه 15 دادسرای کارکنان دولت قرار گرفت و بازپرس نیز نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان محیط زیست را 21 خرداد ماه برای پاسخگویی و ارایه دلایل خود مبنی بر آلوده بودن یا نبودن بنزین تولیدی پتروشیمی احضار کرد.

اخیرا نیز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان محیط زیست گزارش های خود را در ارتباط با آلودگی بنزین تولیدی پتروشیمی به دادسرا ارایه کرده است.

مجلس شورای اسلامی نیز پژوهشی را در مورد آلودگی بنزین تولید پتروشیمی در قالب یک گزارش به دادسرا ارایه کرده است.

وزیر اسبق نفت نیز در اعتراض به اقدام این سه وکیل دادگستری، از آنان به اتهام نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی به رییس قوه قضاییه شکایت کرده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.