سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » حمله قلبی یک درویش زندانی و بی‌خبری مطلق خانواده از وضعیت وی...

حمله قلبی یک درویش زندانی و بی‌خبری مطلق خانواده از وضعیت وی

چکیده :خانواده این درویش زندانى، در بی‌خبری مطلق از وضعیت جسمى و محل بستری وى، تمام بیمارستان‌های تحت نظر سازمان زندان‌ها، وزارت اطلاعات و قوه قضاییه را جستجو کردند اما نه از مقامى در دادستانى، نه از مسوولان زندان و نه از بیمارستان‌های زیر نظر این دستگاه‌ها، هیچ پاسخى دریافت نکردند....


در پی انتشار خبر حمله قلبی رضا انتصاری، خانواده این فعال حقوق دراویش محبوس در بند ٨ زندان اوین، تمام بیمارستان‌های زیر نظر قوه قضاییه، وزارت اطلاعات و سازمان زندان‌ها را زیر پا گذاشتند.

به گزارش مجذوبان نور، مقارن ظهر روز گذشته، شنبه ٨ شهریور، اخباری درباره اینکه آقای انتصاری به حمله قلبی دچار شده‌اند انتشار یافت که در پی آن، خانواده این درویش زندانى، در بی‌خبری مطلق از وضعیت جسمى و محل بستری وى، تمام بیمارستان‌های تحت نظر سازمان زندان‌ها، وزارت اطلاعات و قوه قضاییه را جستجو کردند اما نه از مقامى در دادستانى، نه از مسوولان زندان و نه از بیمارستان‌های زیر نظر این دستگاه‌ها، هیچ پاسخى دریافت نکردند.

جستجوی خانواده آقای انتصارى در حالی ادامه دارد که گمانه زنى‌ها از بایکوت خبری وضعیت وخیم این درویش زندانى که به تازگی همراه با هفت درویش دیگر اقدام به اعتصاب تلفن و ملاقات کرده‌اند حکایت دارد.

آقای انتصاری در شهریور ١٣٩٠، به دلیل اطلاع رسانى از حمله روحانى نمایان و قشریون با پشتیبانى نهادهای امنیتى و قضایی به دراویش منطقه کوار در استان فارس، بازداشت شد و از آن زمان تا امروز، بدون ساعتى مرخصی در زندان است.

این درویش گنابادی در هنگام دستگیرى، مورد ضرب و شتم ماموران اطلاعات که بدون حکم احضار به محل کار وی حمله کرده بودند، از ناحیه دست و دنده دچار شکستگى شدید شد اما با همین وضعیت به سلول انفرادی بند ٢۴٠ اطلاعات انتقال یافته و زیر بازجویی قرار گرفت.

آقای انتصاری، از خبرنگاران و تصویربرداران اخراجى صدا و سیما، با حکم دادگاه غیابی قاضی صلواتی در سال ٩٢ (دو سال پس از بازداشت در زندان) به هشت سال و نیم حبس تعزیرى محکوم شده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.