سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

کاهش تولید چای در سال جاری

چکیده : رئیس سازمان چای با بیان اینكه به کشاورزان توصیه می‌کنیم باغ خود را بیمه کنند تا در صورت خسارت دیدگی متحمل فشار مضاعف نشوند،گفت: به کشاورزان اعلام شده است که تا پایان اردیبهشت فرصت دارند باغات خود را بیمه کنند که تعدادی این کار را انجام داده‌اند...


برای تعیین درصد خسارت دیدگی باغات چای از باغات فیلمبرداری و عکس برداری شد و برای سازمان حوادث غیر مترقبه نیز ارسال شده است.

رئیس سازمان چای با بیان اینكه به کشاورزان توصیه می‌کنیم باغ خود را بیمه کنند تا در صورت خسارت دیدگی متحمل فشار مضاعف نشوند،گفت: به کشاورزان اعلام شده است که تا پایان اردیبهشت فرصت دارند باغات خود را بیمه کنند که تعدادی این کار را انجام داده‌اند.

علی محرر در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در رابطه با خسارت دیدگی باغات چای اظهار کرد: برای تعیین درصد خسارت دیدگی باغات چای از باغات فیلم برداری و عکس برداری شد و برای سازمان حوادث غیر مترقبه نیز ارسال شده است.

وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه بیمه وابسته به بانک کشاورزی است تشکیلات جداگانه‌ای دارد که کشاورزان باید مراجعه کنند و افدامات لازم را انجام دهند مسئولین دولتی باید کمک کنند تا کشاورزانی که بیمه نشده‌اند بیمه شوند.

رئیس سازمان چای با اعلام اینکه ۵۱ درصد از چای برداشت شده در سال جاری چای درجه یک و باقی به صورت چای درجه دو می‌باشد، افزود: میزان تولید چای در سال جاری ۱۳ هزار و۷۰۰ تن بوده است که نسبت به سال گذشته ۵ درصد کاهش تولید داشته است.

وی در آخر با تاکید بر اینکه کاهش تولید چای در سال جاری به دلیل نبود بارندگی در کشور است، گفت: بخشی از باغات ما بدلیل آبیاری کم محصولاتشان کاهش یافته است وبا توجه به نبود بارندگی در ماه مرداد با کاهش تولید چای مواجه بوده‌ایم که چشمگیر نبوده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.